fit.pl mobile logo

Sport jako antidotum na problemy z erekcją. Poznaj skuteczne ćwiczenia!

Przyczyny zaburzeń erekcji są zróżnicowane. Podłożem mogą być zarówno problemy psychiczne jak i somatyczne: neurologiczne, hormonalne czy sercowo-naczyniowe. W zależności od diagnozy lekarskiej, wymagają leczenia farmakologicznego, diety oraz w niektórych przypadkach – terapii. Wspomagająco na poprawę potencji wpływa także aktywność fizyczna. Jakie treningi i konkretne ćwiczenia warto wykonywać? Sprawdź, co radzą specjaliści!

Jakie ćwiczenia pozytywnie wpływają na potencję?

 

Jedną z szeroko dostępnych ścieżek terapeutycznych w problemach z erekcją jest wysiłek fizyczny. Ćwiczenia mogą oddziaływać na układ płciowy mężczyzn bezpośrednio oraz pośrednio:

 • trening tzw. mięśni Kegla (dna miednicy – te same mięśnie ćwiczą kobiety w ciąży dla ułatwienia akcji porodowej);
 • ćwiczenia wzmacniające odcinek lędźwiowy kręgosłupa oraz mięśni grzbietu, co ma bezpośredni związek z zapobieganiem zaburzeniom erekcji na tle neurologicznym;
 • aktywność stymulująca syntezę testosteronu;
 • ćwiczenia wzmagające produkcję endorfin (wyższy poziom „hormonu szczęścia” wpływa korzystnie na jakość życia, również seksualnego);

 

Trening powinien uwzględniać także aktywność fizyczną, w której nacisk położony jest na zapobieganie otyłości oraz schorzeniom związanym z nadmierną wagą ciała, takim jak m.in. cukrzyca, nadciśnienie czy choroba miażdżycowa.

2(4)

 

Warto podkreślić, że sport w problemach z erekcją stanowi terapię pomocniczą. Jeśli zidentyfikujesz tego rodzaju zaburzenia u siebie, koniecznie skontaktuj się ze specjalistą i kup leki na potencję. Aktywność fizyczna, choć pomocna, bez kuracji wielokierunkowej raczej nie pozwoli na całkowity powrót do sprawności seksualnej.

 

Ćwiczenia aerobowe na zwiększenie potencji

 

Za korzystny pod wieloma względami, w tym pozytywnie wpływający na potencję uważa się trening aerobowy, polegający na stałym dostarczaniu organizmowi zwiększonych ilości tlenu. Jest to możliwe do osiągnięcia przy niewielkim lecz długotrwałym obciążeniu mięśni (min. 30 – 40 minut). Do aktywności tego rodzaju należy m. in.:

 

 • szybki marsz;
 • bieg;
 • jazda na rowerze;
 • narciarstwo biegowe;
 • łyżwiarstwo;
 • pływanie.

 

Warto podkreślić, że trening aerobowy wpływa pozytywnie nie tylko na kondycję fizyczną i wydolność, ale także poprawia samopoczucie oraz atrakcyjność fizyczną. Wszystko to przyczynia się do osiągnięcia celu, jakim jest zwiększenie potencji.

 

3(5)

Czy siłownia korzystnie wpływa na poprawę potencji?

 

 

Trening siłowy prowadzi do wzmożonego wysiłku. Zjawisko to ma samo w sobie pozytywny wpływ na potencję. Poza zwiększoną produkcją wspomnianych już endorfin, stymuluje również wydzielanie testosteronu, który wpływa m.in. na zdolność organizmu do pobudzenia seksualnego.

W przypadku treningów siłowych należy jednak wystrzegać się wszelkich substancji wspomagających. Sztuczne zwiększanie siły czy wytrzymałości za pomocą dostępnych na rynku legalnych i nielegalnych produktów może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Np. popularne preparaty „z testosteronem” nie dostarczają w rzeczywistości tego hormonu, lecz substancje naśladujące jego działanie. Z kolei anaboliki znacząco obniżają naturalną produkcję hormonu pogłębiając istniejące problemy z erekcją, a nawet zaburzając potencję u całkowicie zdrowych dotąd mężczyzn.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl