fit.pl mobile logo

Dieta dla aktywnych mężczyzn

Nie od dziś wiadomo, że to kobiety bardziej przywiązują wagę do swojego wyglądu. Najczęściej to one korzystają z diet odchudzających. Jak jest z panami?

Panów odstrasza konieczność liczenia kalorii i odmawiania sobie wysokokalorycznych produktów. Panowie jednak są bardziej narażeni na choroby związane z nadwagą i otyłością. Dlatego też powinni wprowadzić kilka zmian w swojej diecie, aby utrzymać odpowiednią sylwetkę i cieszyć się dobrym zdrowiem.

Na jakie choroby narażeni są panowie? Szczególnie choroby krążenia, nadciśnienie, choroba niedokrwienna serca, a także rak prostaty, który według naukowców, częściej dotyczy mężczyzn otyłych niż szczupłych. Nadwaga może także prowadzić do niewydolności nerek oraz wątroby, a także zwiększać ryzyko kontuzji i urazów.

Na prowadzenie zdrowego stylu życia składa się aktywność fizyczna i zdrowa dieta. Dlatego też panowie decydujący się na dbanie o siebie powinni zmienić swoje nawyki żywieniowe. Tak więc warto zamienić tłustą wędlinę na lżejsze odpowiedniki, zamiast sera żółtego zjeść biały, zamiast białego pieczywa zjeść pieczywo razowe. Dieta powinna być również bogata w owoce i warzywa. Na kanapki połóżmy plasterek ogórka czy pomidora. Warto również, aby panowie przekonali się do sałatek. I do większej ilości warzyw w diecie. Surowa marchewka będzie doskonałą alternatywą dla podjadanych między posiłkami przekąsek. Warzywa są nie tylko mało kaloryczne, ale również zawierają mnóstwo witamin ibłonnika, który reguluje pracę jelit.

Żeby zwiększyć ilość błonnika w codziennej diecie, dobrym rozwiązaniem jest dosypywanie do przyrządzanych potraw otrębów i jedzenie np. płatków Granola z dodatkiem orzechów, różnych musli (chociażby z tropikalnymi owocami), samodzielne komponowanie mieszanki śniadaniowej np. z płatków żytnich, rodzynek, suszonej żurawiny i świeżych owoców.

Każdy mężczyzna, a zwłaszcza ten, który prowadzi aktywne życie, uprawia sporty, powinien pamiętać, że w każdym głównym posiłku musi się znaleźć porcja warzyw, natomiast pomiędzy posiłkami, w ramach przekąski, należy pamiętać o owocach. Przy spadku energii lub zwiększonym wysiłku można sięgać chociażby po batony musli typu Crunchy. Mogą to być także płatki Active flakes z dodatkiem kefiru, jogurtu naturalnego, maślanki lub mleka. W połączeniu z ulubionym sportem (siłownia, jazda na rowerze, pokonanie kilka razy w tygodniu paru długości basenu, a nawet codzienne długie spacery z psem) - każdy mężczyzna otrzyma gwarancję na dobre zdrowie.

Optymalna dieta dla mężczyzn chcących być fit powinna zawierać warzywa w każdym posiłku, owoce. Odpowiednia dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną da pewność, że zdrowie będziemy mieli pod kontrolą.

www.dieta.fit.pl
 PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl