fit.pl mobile logo

Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie idealne w domu i na wynos?

Coraz szybszy tryb życia powoduje, że często nie mamy czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków. Z tego powodu nierzadko sięgamy po artykuły spożywcze, które są wysoko przetworzone lub w ogóle pomijamy jedzenie śniadań. Takie zachowanie może spowodować problemy zdrowotne – np. obniżyć poziom naszej energii życiowej, wydajności czy spowodować wahania wagi. Jakie produkty i rozwiązania wybierać, by nie tracić czasu w kuchni, a jeść smacznie z korzyścią dla zdrowia?

Gdy przyjemna aura za oknem zachęca do spędzania większości czasu na zewnątrz, nie warto tracić wielu godzin na przyrządzanie posiłków w kuchni. Gdy chcemy korzystać z pogody, pojawia się wtedy pytanie – co smacznego można przygotować na śniadanie, drugie śniadanie lub przekąskę? Co bez wyrzutów sumienia można podać również dzieciom? Są produkty, które znane są od pokoleń i śmiało można je wykorzystać, by przygotować coś naprawdę zdrowego, smacznego i pożywnego.

Proste rozwiązania są zawsze najlepsze

Nie bez powodu mówi się, że „piękno tkwi w prostocie”. Podobnie jest z jedzeniem – im prostsze są produkty, z których przyrządzamy nasze posiłki, tym lepiej. Wynika to z faktu, że są nieprzetworzone, czyli najbardziej zbliżone do natury, bez zbędnego udziału ulepszaczy. Brak konserwantów sprawia, że termin przydatności do spożycia może być krótszy, ale przynajmniej nie dostarczamy do organizmu składników szkodliwych dla zdrowia. Wśród produktów, które można zaliczyć do tych zdrowych i naturalnych są: jajka („zerówki”), produkty zbożowe, warzywa i owoce, oliwy i oleje oraz ziarna (np. kakaowca, czekolady, jagody Goji czy Acai). Ważne jest, by wszystkie (w miarę możliwości) pochodziły z ekologicznych upraw.

W opozycji do tej żywności jest ta przetworzona lub wysoko przetworzona. Wśród niej możemy wyróżnić między innymi: kolorowe napoje, słodycze, chipsy, margaryny, krakersy, przetwory mięsne i warzywne, dania instant czy fast foody. Są one źródłem cukru, soli, tłuszczów utwardzonych i niezdrowych kalorii. Nie odżywiają organizmu, a jedynie zapychają go, powodując szkody dla zdrowia.

Gotowe mieszanki na bazie nieprzetworzonych produktów

W całej gamie produktów wartych sprawdzenia w kontekście zdrowego odżywiania się (w tym jedzenia pełnowartościowych śniadań) warto sprawdzić gotowe mieszanki składające się ze zbilansowanego połączenia owoców, warzyw, dobroczynnych, pełnych ziaren - bez dodatku cukru.

Hi5! beeChrunchy to musli gotowe do zjedzenia po zalaniu wodą, mlekiem, jogurtem lub napojem roślinnym. Stanowi wysokie źródło błonnika i nasion oraz witamin i mikroskładników.

W ich składzie znajdują się płatki owsiane, ziarna słonecznika, rodzynki, wiórki kokosowe, daktyle, miód wielokwiatowy, orzechy włoskie, pestki dyni, suszone śliwki, owoc morwy białej, jagody goji, marchew suszona czy pyłek pszczeli. To źródła zdrowych tłuszczów i składników odżywczych. Ta plejada prostych, pochodzących prosto z natury składników tworzy mieszankę będącą gotowym do spożycia produktem, którego nie trzeba wcześniej przyrządzać, a wystarczy wsypać do miski lub termosu i zalać płynem.

Nie trać czasu na gotowanie – poświęć go na odkrywanie!

Dla lepszego zdrowia i samopoczucia warto postawić na intensywne aktywności fizyczne poza domem, dzięki którym zadbamy o swoje zdrowie i odkryjemy nowe, ciekawe miejsca. Warto również pomyśleć o dobrym dla zdrowia jedzeniu, dzięki któremu nie będziemy musieli się głowić nad pożywnymi posiłkami, które będą towarzyszyły nam podczas letnich wypadów w góry, nad jezioro czy gdziekolwiek się nam zamarzy.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl