fit.pl mobile logo

Jakie są właściwości Shatavari?

Dorasta nawet do 2 metrów wysokości. Ma wiotkie i podłużne liści oraz drobne kwiaty (zazwyczaj białe). Asparagus racemosus, bo tak brzmi łacińska nazwa tej rośliny, w dosłownym tłumaczeniu oznacza „tą, która ma tysiąc mężów”.

Głównie słynie z takich właściwości jak poprawa płodności i zwiększenie sił witalnych, libido, jednak to nie jedyne dobrodziejstwa. Skąd pochodzi, w jakiej postaci występuje i co jeszcze zawdzięczamy Shatavari?

Shatavari – dlaczego to roślina kobiet?

Nam jeszcze trochę obca, ale w Indiach ta dziko rosnąca roślina znana jest już od 4000 lat. To, co najcenniejsze jest niewidoczne dla oka. W przypadku Shatavari jest to korzeń, który posiada właściwości przywracające równowagę w organizmie. Bogaty w takie związki chemiczne, jak saponiny steroidowe wpływające na działanie układu hormonalnego, izoflawony mające działanie estrogenne, czy polisacharydy spełniające rolę w procesach zaburzonej równowagi w organizmie, takich jak menopauza czy stan napięcia przedmiesiączkowego. Roślina zawiera roślinne śluzy, kwas foliowy, inulinę czy wapń wspomagający i ciało i umysł i budując odporność i zapewniając długie życie. Opóźnia starzenie się komórek i narządów. W czym konkretnie Shatavari wspiera organizm?

Shatavari — działanie i właściwości

Poza łagodzeniem objawów menopauzy, regulacją cyklów menstruacyjnych czy pozytywnego wpływu na płodność, korzeń Shatavari sprzyja laktacji, łagodzi stres, dodaje energii, działa przeciwbólowo. Wykazuje właściwości uspokajające i ułatwiające zasypianie. Wspomaga też układ nerwowy, pozytywnie oddziałując na pamięć czy koncentrację. Również układ pokarmowy zyskuje dzięki odpowiedniemu dawkowaniu tego zioła. Poprawiają się procesy trawienne, łagodzą podrażnienia żołądka, co ogranicza takie zjawiska jak zgaga czy biegunka. Shatavari wpływa też na regulację poziomu cukru we krwi, pracę tarczycy czy redukcję powstawania kamieni nerkowych. W jakiej postaci spożywać to wyjątkowe dobro natury?

Dowiedz się więcej na https://mothersprotect.com/shatavari/

Preparaty zawierające Shatavari – jak dawkować?

Korzeń Shatavari najczęściej występuje w postaci sproszkowanej, która niestety podatna jest na utlenianie składników aktywnych. Dorosłe osoby mogą też przyjmować 1-2 łyżeczki samego proszku dziennie około pół godziny przed lub po posiłku. Rozkurczowe działanie rośliny sprawia, że nie zaleca się stosowania tego suplementu diety przez kobiety w ciąży.

Przyjmowanie sproszkowanej formy jest dość kłopotliwe. Dlatego można znaleźć wiele suplementów z shatavari w formie kapsułek lub ekstraktów. Specjaliści uważają, że ekstrakty alkoholowe są najlepszą formą konserwacji surowca — zachowuje on swoje właściwości przez długi czas.

Indie cały czas prowadzą badania nad działaniem korzenia na ludzki organizm. Między innymi Uniwersytet w Varanasi udowodnił przeciwdepresyjne i antyoksydacyjne właściwości korzenia, a Uniwersytet w Udajpurze wykazał, że już po 15 dniach stosowania łagodzą się dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Nie tylko zatem kobietom zaleca się jego stosowanie, co więcej suplement może być stosowany profilaktycznie.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl