fit.pl mobile logo

Gdy bliskość jest uciążliwa..

Dziecko podąża za Tobą krok w krok, a Ty mimo, że bardzo go kochasz, zastanawiasz się, jak sprawić, by choć na chwilę pozwoliło Ci odsapnąć? Psychologowie uspokajają - to naturalny proces, który wraz z wiekiem mija  
dziecko mama1Jeśli dziecko stale dopomina się Twojej bliskości i nie odstępuje Cie na krok prawdopodobnie przechodzi fazę kryzysu powtórnego zbliżenia, które dotyczy dzieci około 2 roku życia.

Dziecko, które jeszcze nie dawno spędzało z Tobą niemal całe dnie, nagle czuje, że coś się zmieniło i musi poradzić sobie z tą zmianą.

Początkowo jest to trudne ponieważ maluch nie czuje się pewnie, gdy tylko zostawiasz go na chwilę i chcesz przynajmniej w spokoju skorzystać z łazienki. Niestety, Twój malec także w tej sytuacji na siłę chce Ci towarzyszyć. Co zrobić?

Cierpliwość i rozumienie

Nie karć i nie krzycz, zrozum, że to adaptacja do nowej mamy, która nie zawsze będzie przy nim może potrwać kilka miesięcy. Ważne, by stopniowo dystansować dziecko i poprzez różne techniki wzbogacać w nim poczucie wartości i budować bezpieczeństwo nawet wtedy, gdy Ty jesteś o kilka kroków dalej.

[-------]

hand2Twój głos i rozmowa na odległość wiele może zdziałać, gdy zostawisz dziecko poproś, by wykonało jakaś ciekawa czynność pokarmiło misia, ułożyło kocki, wytłumacz, że Ty właśnie przygotowujesz dla was obiad, a misio także może być głodny.  Podtrzymuj kontakt wzrokowy i mów do malucha, wtedy dziecko będzie miało pewność, że nie uciekasz, jesteś blisko, nie zostawiasz go.

Pamiętaj, że nic na siłę, jeśli dziecko mocno domaga się bliskości to znak, że po prostu jej potrzebuje, jeśli będziesz odmawiać choćby przytulenia, może się okazać, że obsesyjnie nie odstąpi Cię na krok.

Zachęcaj do samodzielności, chwal, kiedy pod Twoją nieobecność wykona coś godnego uwagi, wtedy nie będzie mu się kojarzyła z samotnością i strachem, a bardziej z wyzwaniem.

Jeśli, jesteś obok, a dziecko chętnie zaczyna bawić się samo i pozwala Ci na chwilę oddalenia to znak, że bardziej się usamodzielnia i czuje się bezpieczny, wtedy możesz pogłębiać dystans, i coraz częściej odzwyczajać do chwil spędzonych z innymi domownikami a także samym sobą.

www.fit.pl

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl