fit.pl mobile logo

Jaki wózek spacerowy wybrać?

Znalezienie idealnego wózka spacerowego nie jest łatwym zadaniem. W sklepach dostępna jest szeroka oferta różnych modeli, co nie ułatwia podjęcia decyzji zakupowej. Sprawdź, jak wybrać dobrą spacerówkę!

Wybór odpowiedniej spacerówki dla dziecka to bardzo ważna decyzja. Wybrany model powinien być zarówno wygodny dla dziecka, jak i komfortowy w użytkowaniu dla rodzica. Podpowiadamy, wózek spacerowy.

Wózek spacerówka – od jakiego wieku dziecka?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy jest odpowiedni czas na zmianę wózka głębokiego na spacerówkę. Warto wiedzieć, że jest to bardzo indywidualna kwestia, która zależy od tempa rozwoju dziecka. Przyjmuje się, że maluch może zacząć jeździć w spacerówce w momencie, gdy już samodzielnie siedzi. Zwykle ma to miejsce około 6-7 miesiąca życia dziecka.

Spacerówka czy parasolka?

Kiedy gondola staje się dla dziecka zbyt ciasna, konieczny jest zakup odpowiedniej spacerówki/parasolki. Wybór danego modelu zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych potrzeb. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego wózka, warto wyjaśnić, czym właściwie wózek spacerowy różni się od wózka typu parasolka. Oto najważniejsze cechy wózków spacerowych:

 • Solidna i bardziej stabilna konstrukcja niż w przypadku parasolek;
 • Możliwość rozłożenia na płasko;
 • Nadaje się na długie spacery po nierównej powierzchni;
 • Duże, wygodne koła z dobrą amortyzacją;
 • Można ich używać bardzo długo – nawet do 3. roku życia dziecka.

Z kolei wózek typu parasolka:

 • Charakteryzuje się niewielką wagą, dzięki czemu w razie potrzeby można łatwo wnieść go po schodach;
 • Jest przeznaczony do przewożenia dziecka na siedząco (nie ma możliwości rozłożenia go na płasko);
 • Nie nadaje się do jazdy po trudnym terenie – przeznaczony przede wszystkim do użytku w terenie miejskim;
 • Ma mniejsze koła o gorszej amortyzacji niż w przypadku spacerówek.

Jaki rodzaj kół w wózku spacerowym?

Wybierając wózek spacerowy, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na rodzaj kół, w jakie został wyposażony dany model. W sklepach dostępne są wózki z kołami piankowymi, pompowanymi oraz żelowymi. Koła piankowe wyróżniają się lekkością i odpornością na przebicie, ale jednocześnie są mało wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Koła pompowane zapewniają z kolei świetną amortyzację i dobrze sprawdzają się na nierównych powierzchniach. Nowoczesną alternatywą dla kół pompowanych są koła żelowe. Wyglądem przypominają one koła pompowane, ale ich środek jest wypełniony żelem. Koła żelowe są odporne na przebicie i uszkodzenia mechaniczne. Ich wadą jest jednak stosunkowo wysoka cena.

Jak wybrać odpowiedni wózek spacerowy?

Rodzice małych dzieci często zadają sobie pytanie, jaki wózek spacerowy wybrać. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego wózka spacerowego, należy przyjrzeć się kilku ważnym parametrom danego modelu. Istotne aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze spacerówki, to przede wszystkim:

 • Waga wózka - lekka spacerówka jest wygodniejsza w użytkowaniu i można z łatwością wnieść ją nawet na 4. piętro. Z kolei cięższy wózek lepiej nadaje się do jazdy po wymagającym, nierównym terenie;
 • Regulowany podnóżek i oparcie - zapewniają dziecku wysoki komfort jazdy;
 • Bezpieczeństwo - najlepiej wybrać spacerówkę wyposażoną w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa oraz barierkę ochronną;
 • Materiał tapicerki - powinien być zarówno wytrzymały, jak i wygodny dla dziecka;
 • Obrotowe koła przednie z możliwością blokady - wpływają na zwiększenie komfortu użytkowania wózka;
 • Komfort składania - spacerówka powinna szybko i wygodnie się składać, a po złożeniu zajmować niewiele miejsca (dzięki czemu z łatwością zmieści się np. w bagażniku samochodu);
 • Odpowiednio duża budka, zapewniająca dobrą cyrkulację powietrza i wyposażona w filtr UV;
 • Przekładana rączka - umożliwia dziecku podróżowanie przodem i tyłem do kierunku jazdy;
 • Przekładane siedzisko - działa podobnie do przekładanej rączki. Dzięki niemu dziecko może jechać zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy.

Wózki spacerowe – wyposażenie dodatkowe

Spacerowe wózki często są wyposażone w praktyczne dodatki. Jednak w przypadku niektórych spacerówek elementy dodatkowe należy dokupić oddzielnie. Podczas zakupu warto sprawdzić, czy wybrana spacerówka posiada w zestawie:

 • Folię przeciwdeszczową, która przyda się przede wszystkim w deszczowe dni (doskonale ochroni malucha przed deszczem i wiatrem);
 • Torbę, która pomieści wszystkie niezbędne podczas spaceru akcesoria - jedzenie, picie, ubranka czy akcesoria do przewijania;
 • Pokrowiec/osłonę na nóżki - to produkt, który zapewnia dziecku ciepło podczas spaceru (chroni przed wiatrem, deszczem i śniegiem). Może stanowić świetną alternatywę dla śpiworka lub kocyka;
 • Moskitierę, która skutecznie ochroni malucha przed owadami. Idealnie sprawdzi się zwłaszcza podczas spacerów w upalne dni.

Wygodny i lekki wózek spacerowy – gdzie kupić?

Wózki spacerowe dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jeżeli stoisz przed wyborem spacerówki, warto zajrzeć do sklepów online z artykułami dziecięcymi. Znajdziesz tam szeroką ofertę wózków spacerowych najwyższej jakości w świetnych cenach.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl