fit.pl mobile logo

Nowa odsłona akcji „Bilans dwulatka”

Ogólnopolskie badanie wiedzy mam na temat bilansu dwulatka, konkurs dla mam, które chcą poradzić innym mamom jak dobrze przygotować się do badania, nowa edycja konkursu nagradzającego zbilansowane dwulatki oraz poszerzona baza artykułów i porad – to wszystko czeka na rodziców w ramach kolejnej edycji akcji „Bilans dwulatka”, organizowanej przez Bebiko Junior pod patronatem Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” oraz Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci.  
imagesAkcja „Bilans dwulatka” została stworzona, aby uświadomić rodzicom potrzebę przejścia takiego badania przez dziecko. Badanie to ma ogromne znaczenie w procesie eliminowania wszelkich podejrzeń nabytych lub powstałych w wieku poniemowlęcym zaburzeń rozwojowych. Wyniki zeszłorocznej akcji „Bilans Dwulatka wskazują, że działania edukacyjne w tym zakresie są w dalszym ciągu ogromnie potrzebne.

Co mamy wiedzą o bilansie dwulatka?


Jakie jest poziom wiedzy mam na temat tego badania? Czy w ogóle je przeprowadzają? Jakie są ich doświadczenia? Dlaczego czasami nie przeprowadzają bilansu dwulatka? Czego się obawiają? Te i inne pytania skierowane do mam znalazły się w ankiecie dostępnej do 14 października 2010 r. Odpowiedzi nadesłane przez mamy z całej Polski posłużą do przygotowania porad i wskazówek, które ułatwią innym mamom właściwe przygotowanie do bilansowej wizyty u lekarza i zwrócą uwagę na kluczowe problemy, z jakimi mogą się one zetknąć.

„Zdajemy sobie sprawę jak istotne dla rodziców jest zdrowie ich dziecka. Jednocześnie wiemy, że młode mamy często polegają na wiedzy i doświadczeniu starszych koleżanek. Stąd inicjatywa przeprowadzenia ogólnopolskiej ankiety i opracowania praktycznego poradnika, pomocnego mamom w przygotowaniu dziecka do bilansu. Rodzice nie zawsze są świadomi potrzeby poddawania dziecka badaniom.

Bywa, że dla rodziców ich cel jest niejasny, szczególnie, gdy uważają, że dziecko jest zdrowe. Tymczasem często pierwsze nieprawidłowości w rozwoju małego dziecka jest w stanie wychwycić jedynie lekarz. Poprzez nową edycję akcji „Bilans dwulatka” chcemy zaktywizować i zmobilizować rodziców do przeprowadzenia takiego badania”

Zbilansowane dwulatki


Z myślą o dumnych mamach zdrowych i szczęśliwych dwulatków Bebiko Junior przygotował kolejną edycję konkursu, gdzie będą mogły pochwalić się swoimi „zbilansowanymi dwulatkami”, a także wygrać atrakcyjne upominki. Jedyne, co mamy muszą zrobić, to zarejestrować siebie i swoje dziecko na stronie www.bilansdwulatka.pl, załączając zdjęcie pociechy oraz skan książeczki zdrowia, potwierdzający odbycie bilansu. Konkurs potrwa do marca 2011 roku.

[-------]

getty rf photo of toddler scribblingPoszerzona baza wiedzy


Nie bez powodu badanie okresowe przypada na wiek dwóch lat. Pierwsze dwa lata życia dziecka to czas jego niezwykle intensywnego rozwoju. Dziecko, poznając świat i zdobywając nowe umiejętności, wchodzi w kolejne etapy umiejętności motorycznych oraz poziomu rozwoju psychiczno-poznawczego. Z myślą o edukacji rodziców na stronie www.bilansdwulatka.pl znalazło się wiele cennych porad związanych z przeprowadzeniem badania bilansu zdrowia oraz zdrowiem i rozwojem dwuletnich dzieci. Różnorodna tematyka artykułów wparta została wypowiedziami ekspertów specjalizujących się w pracy z maluchami.

Co to jest bilans dwulatka?


Bilans dwulatka jest finansowanym przez NFZ obowiązkowym badaniem okresowym ogólnego poziomu rozwoju psychofizycznego dziecka, przeprowadzanym po ukończeniu drugiego roku życia dziecka. Składa się z wywiadu lekarskiego dotyczącego stanu zdrowia malucha, np. przebytych schorzeń, pobytów w szpitalu, alergii, podanych szczepień, zdiagnozowanych zaburzeń czy specjalistycznego leczenia.

Lekarz pyta także o umiejętności psychofizyczne dwulatka, jak rozwój ruchowy, rozwój mowy, rodzaj zabaw, jakim się oddaje, samodzielne jedzenie, czy sygnalizowanie potrzeb fizjologicznych. Na koniec kontrolowana jest budowa dziecka, stan uzębienia, funkcjonowanie narządów zmysłów. Maluch powinien zostać poddany badaniu w okolicach swoich drugich urodzin – nie później niż w ciągu trzech miesięcy od ukończenia 2 lat.

Dieta dwulatka


Mleka modyfikowane Bebiko w trosce o juniora i jego radosny, zdrowy rozwój dostarczają kluczowych witamin i minerałów, niezbędnych na tym ważnym etapie życia dziecka. Dzięki kompletnej formule zawierającej opatentowaną kompozycję prebiotyków NUTRICIA (w tym błonnika) wspomagają zdrowy rozwój dziecka.

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl