fit.pl mobile logo

MSiT oraz Totalizator Sportowy chcą wyciągnąć dzieci sprzed komputerów

Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Totalizator Sportowy chcą wyciągnąć w wakacje 20 tys. dzieci sprzed komputerów na boiska

Instytucje przeznaczą wspólnie na udział dzieci i młodzieży z całej Polski w obozach sportowych 15 milionów złotych dofinansowania. Akcja realizowana jest już po raz trzeci. Organizatorzy chcą objąć działaniami, podobnie jak w ubiegłym roku, co najmniej 20 tys. dzieci.

Minister Kamil Bortniczuk powiedział, że celem programu jest zapewnienie dzieciom w każdym zakątku Polski możliwości aktywnego spędzania czasu w wakacje.

– Wyciągnięcie polskich dzieci sprzed komputerów i telewizorów na coraz lepsze jakościowo obiekty sportowe – to jest wyzwanie cywilizacyjne – powiedział Kamil Bortniczuk.

Rekordowy budżet

Dodał, że Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowe Wakacje+” przeznaczył łącznie rekordowy budżet w wysokości 50 mln zł.

Realizowany wspólnie z Fundacją LOTTO program dofinansowania uczestnictwa dzieci w obozach sportowych przewiduje wsparcie w wysokości do 1000 zł na jedną osobę na dzień. Jest to po 100 zł dziennie na 10-dniowy obóz. Budżet tego programu to 15 mln zł. 5 mln pochodzi ze środków Fundacji LOTTO, a 10 mln – ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Aktywne dzieci

– Każda aktywność, która będzie realizowana w ramach tych obozów i która spowoduje że dzieci poczują radość sportu, to będzie ogromny sukces. I na to właśnie liczymy, niezależnie od tego czy będą to sporty indywidualne czy drużynowe – powiedział prezes zarządu Totalizatora Sportowego i przewodniczący Rady Fundacji LOTTO Olgierd Cieślik.

Według niego, program Sportowe Wakacje z Fundacja LOTTO, inicjujący pasje dzieci i młodzieży do sportu, to ważny element działań Totalizatora Sportowego na rzecz upowszechnienia aktywności fizycznej w całym polskim społeczeństwie.

– To jeden z trzech filarów wsparcia udzielanego przez spółkę – podkreślił Olgierd Cieślik.

Przypomniał, że Totalizator Sportowy przeznaczył w ub.r. 1 mld 155 mln zł na fundusz rozwoju kultury fizycznej i fundusz promocji kultury. Ponadto spółka w ramach cyklu partnerstw wspiera bezpośrednio związki i kluby sportowe oraz samych sportowców.

Poprzednia edycja

W ubiegłym roku w ramach programu Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO w 500 obozach sportowych wzięło udział 20 tys. dzieci.
– Aż 20 proc. uczestników obozów stanowiły dzieci, które wcześniej były nieaktywne sportowo. Dopiero dzięki udziałowi w programie zaraziły się sportową pasją – podkreślił Kamil Bortniczuk.

Dla kogo pieniądze

O dofinansowanie mogą ubiegać się nie tylko kluby sportowe, ale też fundacje i stowarzyszenia zajmujące się krzewieniem kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

W ramach konkursu organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów obozów sportowych wyjazdowych odbywających się w terminie od 1 kwietnia do 31 grudnia 2022 roku. Wnioski o dofinansowanie obozów sportowych można składać do 31.07.2022 r. lub do wyczerpania środków przeznaczonych na dofinansowanie. Wnioski o refundację kosztów obozu, którego realizacja rozpoczęła się przed dniem złożenia wniosku, można składać do 30.06.2022 r.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl