fit.pl mobile logo

PADEL4ALL Roadshow promuje aktywny styl życia

Od 14 do 19 listopada w centrum handlowym Westfield Arkadia w Warszawie w specjalnie stworzonej strefie będzie stał mobilny kort do padla. To jeden z głównych elementów projektu realizowanego pod hasłem PADEL4ALL. Padel to niezwykle widowiskowa i jedna z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie, stąd chęć popularyzacji jej. Wydarzenie w Westfield Arkadia otwiera cykl kilku tego typu aktywności w ramach międzynarodowej inicjatywy PADEL4ALL Roadshow. Pozostałe kraje zaangażowane w projekt to: Czechy, Węgry oraz Niemcy. Projekt uzyskał dotację unijną w celu promocji aktywnego, zdrowego stylu życia.

Czym jest padel?

Padel to sport rakietowy. Zawiera w sobie zarówno elementy tenisa, jak i squasha. Jest uważny za jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie. Kort do padla jest znacznie mniejszy od tenisowego. Siatka oddziela pola przeciwników. Kort do padla posiada ściany tylną i boczną, które mogą być wykorzystywane podczas gry. Sprzęt do padla to specjalna rakieta, wykonana z kompozytów, nieposiadająca naciągu, a także piłki przypominające te do tenisa.

Padel jest dyscypliną sportową, w której nie obowiązują granice wiekowe. Jest to gra zespołowa, deblowa, zarówno dla zaawansowanych sportowców, jak i amatorów, może pełnić funkcję rekreacyjną dla całych rodzin. Obecnie około 10 milionów ludzi na świecie aktywnie uprawia tę dyscyplinę sportu. Padel wywodzi się z Acapulco w Meksyku. W Hiszpanii padel to druga – po piłce nożnej – najbardziej popularna dyscyplina sportowa.

W Polsce padel rozwija się dynamicznie. Powstaje coraz więcej kortów. Polska ma swoją Reprezentację Narodową w padlu, która bierze udział w lokalnych i międzynarodowych turniejach. Nad rozwojem tej dyscypliny sportowej w Polsce czuwa Polska Federacja Padla, która organizuje wydarzenia promocyjne, wspierające kluby. Oferuje także programy trenerskie oraz promuje padla wśród dzieci i młodzieży. W Polsce w padla grają amatorzy, zawodnicy, dzieci i dorośli. Jest już ponad 1000 graczy i liczba ta systematycznie rośnie. W weekendowe dni na kortach można spotkać całe rodziny. Wielu znanych dziennikarzy oraz sportowców gra aktywnie w padla (m.in.: Zbigniew Boniek, Jerzy Janowicz, Marta Domachowska, Mariusz Fyrstenberg, Tomasz Smokowski czy Tomasz Kłos). Padel będzie jedną z 28 dyscyplin Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 – największej multidyscyplinarnej imprezy sportowej w Europie. Rozgrywki odbędą się na Rynku Głównym w Krakowie.
Podczas tygodniowego święta padla w strefie i na samym korcie na wszystkich odwiedzających będzie czekać wiele aktywności i atrakcji:

 • najlepsi w Polsce trenerzy padla przeprowadzą krótkie lekcje dla początkujących, wytłumaczą zasady tej dyscypliny, opowiedzą o sprzęcie oraz strojach i działających w Polsce klubach padlowych,
 • przedstawiciele Reprezentacji Polski w Padlu rozegrają mecze pokazowe. Będzie to okazja, aby zobaczyć grę na najwyższym poziomie,
 • w ciągu dnia z kortu będą mogli także skorzystać miłośnicy padla, a wybrane szkoły podstawowe przeprowadzą na miejscu lekcje WF-u,
 • członkowie Polskiej Federacji Padla przeprowadzą konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych,
  wśród gości specjalnych eventu nie zabraknie znanych sportowców i dziennikarzy, którzy już stali się fanami padla,
 • w piątek oraz w sobotę (18 i 19 listopada) odbędzie się międzynarodowy turniej padla z udziałem drużyn z Czech, Niemiec, Węgier oraz Polski. Wydarzeniu towarzyszyć będzie oprawa muzyczna, a całość komentować będzie dziennikarz sportowy,
 • podczas części oficjalnej zaplanowanej na piątkowy wieczór gościć będziemy przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Igrzysk Europejskich 2023, a także prezesa Międzynarodowej Federacji Padla (FIP – International Padel Federation),
 • z ekspertami Polskiej Federacji Padla będzie można porozmawiać o wszystkim, co z padlem związane – m.in na temat perspektyw rozwoju dyscypliny czy potencjału biznesowego.

Organizatorem akcji jest Polska Federacja Padla. Projekt uzyskał patronat honorowy Prezydenta m.st. Warszawy. Projekt realizowany jest pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej.

Partnerami akcji w Polsce są: Centrum handlowe Westfield Arkadia, Fuksiarz.pl, HEAD.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl