fit.pl mobile logo

Ruszają zapisy na akcje Olymp. Za ile możne je kupić?

We wtorek, 26 września rozpocznie się emisja akcji spółki Olymp. Zapisy na akcje ruszą trzy dni później, 29 września. Dostawca rozwiązań dla branży fitness chce pozyskać finansowanie na realizację rosnącego portfela zamówień.

Zapisy na akcje Olymp są związane z koniecznością pozyskanie przez spółkę finansowania. To z kolei wynika ze zwiększania portfela zamówień, w tym realizacji, podpisanej w lipcu, umowy z Xtreme Fitness. Olymp został jednym z głównych dostawców sprzętu dla tej sieci. (link)

Na co Olymp pieniądze z akcji?

Środki pozyskane w ramach emisji akcji trafią też na cele wskazane w Memorandum Informacyjnym publikowanym 26 września br. – 29 września wystartują zapisy na akcje w ramach emisji z prawem poboru – komentuje Sylwia Czepiżak, prezes Olymp SA. – Pozyskane finansowanie pozwoli nam na sfinansowanie systematycznie rosnącego portfela kontraktów, a w szczególności kluczowej dla firmy umowy z Xtreme Fitness. Wsparcie akcjonariuszy to szansa na dalsze skalowanie naszego biznesu – podkreśla.

Umowę z Xtreme Fitness zawarto w lipcu br. Olymp jest jednym z głównych dostawców sprzętu do klubów fitness tej sieci. Szacunkowa wartość kontraktu to 2–5 mln zł rocznie.

Finansowanie rozpoczęcia jego realizacji zapewnił spółce jeden z głównych akcjonariuszy – Kancelaria Sommerrey&Partners, która pożyczyła spółce 1,8 mln zł i w nadchodzącej emisji zamierza skonwertować ją na akcje.

Jaka będzie kwota akcji Olymp?

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zdecydowało o emisji akcji za maksymalnie 19,98 mln zł. Każdy Akcjonariusz posiadający akcje 18 września 2023 r. (dzień prawa poboru ustalono na 20 września 2023 r.) otrzyma jedno jednostkowe prawo poboru na każdą posiadaną akcję. Każde jednostkowe prawo poboru będzie uprawniać do objęcia trzech akcji nowej emisji. Cenę emisyjną jednej akcji dnia 7 września br. ustalono na poziomie 0,55 zł.

– Deklaruję dalsze, długoterminowe wsparcie rozwoju Olymp. Liczę na zaangażowanie również innych akcjonariuszy w emisję akcji oraz długofalowy rozwój Olymp. Potwierdzają to rozmowy odbyte podczas ostatniego Walnego Zgromadzenia – komentuje Hubert Sommerrey, partner zarządzający Sommerrey & Partners Kancelaria Radców Prawnych.

W 2022 r. spółka Olymp osiągnęła 2,8 mln zł przychodów. Rok wcześniej było to 2,1 mln zł. Tylko w pierwszym kwartale br. spółka wypracowała 1,6 mln zł przychodów. Zapisy na akcje wynikające z posiadanych praw poboru potrwają do 13 października. W tym samym terminie inwestorzy mogą składać zapisy dodatkowe. Jeśli nie wykorzystają wszystkich praw poboru, akcje zostaną im przydzielone.

Źródło: Olymp SA

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl