fit.pl mobile logo

Aerobik wodny – idealny sposób na dobrą kondycję, odchudzanie i świetne samopoczucie

Aerobik wodny to coraz popularniejsza alternatywa dla tradycyjnych ćwiczeń, która świetnie nadaje się dla osób po przebytych kontuzjach, kobiet w ciąży oraz ludzi pragnących pozbyć się cellulitu i zdrowo zrzucić zbędne kilogramy. Z uczęszczaniem na aqua aerobiku wiąże się wiele zalet, a „skutkiem ubocznym” jego regularnego uprawiania jest świetna kondycja, dobre samopoczucie oraz zgrabna sylwetka. Dlaczego warto zapisać się na aerobik wodny i kto może bezpiecznie korzystać z tego typu aktywności?

Na czym polega aerobik wodny i dla kogo jest szczególnie polecany?

Aqua aerobik to zestawy ćwiczeń aerobowych, które wykonywane są w wodzie. Są one połączeniem ćwiczeń fitness, pływania oraz gimnastyki korekcyjnej. Taka forma aktywności fizycznej została stworzona i po raz pierwszy zastosowana w Stanach Zjednoczonych w latach 80-tych XX w. Ze względu na znakomite rezultaty, jakie dają ćwiczenia prowadzone w wodzie oraz ich szerokie zastosowanie, aerobik wodny bardzo szybko zyskał popularność, która utrzymuje się po dziś dzień. Aerobik wodny jest także modną formą aktywności fizycznej, pozwala urozmaicić standardowe treningi oraz osiągać jeszcze lepsze rezultaty.

Ogromna popularność aerobiku wodnego wynika także z możliwości jego wykonywania przez osoby, które z powodów zdrowotnych nie mogą korzystać z tradycyjnych form ćwiczeń. Aqua aerobik jest bowiem doskonałym rozwiązaniem dla osób starszych oraz ludzi po przebytych kontuzjach i urazach, w przypadku których standardowe ćwiczenia są zbyt intensywne lub wiążą się z ryzykiem dodatkowych powikłań. Aerobik wodny to także fantastyczny wybór dla kobiet w ciąży, które pragną w tym delikatnym czasie zadbać o swoją sylwetkę oraz kondycję. Wreszcie, z aqua aerobiku chętnie korzystają również osoby z nadwagą, które poszukują bezpiecznej i szybkiej metody na utratę zbędnych kilogramów oraz uzyskanie wymarzonej sylwetki.

Dlaczego warto uprawiać aqua aerobik? Najważniejsze zalety ćwiczeń w wodzie

Ćwiczenia wykonywane w wodzie mają liczne zalety, wśród których warto wymienić szybką utratę zbędnych kilogramów oraz możliwość znaczącej redukcji tzw. pomarańczowej skórki, czyli cellulitu. Ćwiczenia realizowane przy oporze wody pozwalają także skutecznie wzmocnić wybrane partie mięśniowe oraz poprawić elastyczność stawów i ścięgien. Podczas regularnie wykonywanych treningów poprawie ulega również ogólna kondycja i wytrzymałość organizmu oraz usprawnia się koordynacja ruchowa. Osoby korzystające z zajęć aerobiku wodnego zwracają także uwagę na znaczącą redukcję napięcia i stresu oraz znacznie lepsze samopoczucie po treningach.

Aerobik wodny jest świetnym wyborem dla osób, które poszukują skutecznej aktywności prowadzącej do redukcji tkanki tłuszczowej i co za tym idzie, utraty zbędnych kilogramów. Połączenie regularnych ćwiczeń w wodzie ze zdrową dietą bogatą w warzywa i owoce, nabiał oraz chude mięsa pozwala bowiem uzyskać szczuplejszą i zgrabniejszą sylwetkę oraz ukształtować mięśnie. Znaczącej poprawie ulega także kondycja, co dodatkowo motywuje do aktywności fizycznej oraz pozwala uniknąć efektu jo-jo, czyli powrotu do pierwotnej wagi.

Oprócz osób w pełni zdrowych, aerobik wodny jest świetnym rozwiązaniem dla ludzi po przebytych urazach, kontuzjach oraz osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Ćwiczenia wykonywane w wodzie nie stanowią bowiem obciążenia dla stawów i kręgosłupa, a środowisko wodne dodatkowo niweluje ryzyko kontuzji. Takie właściwości sprawiają, że aerobik wodny jest bezpieczną i szczególnie polecaną formą aktywności fizycznej dla kobiet w ciąży, osób otyłych oraz seniorów, czyli wszystkich osób które powinny zwracać uwagę nie tylko na skuteczność ćwiczeń, ale przede wszystkim bezpieczeństwo ich wykonywania.

Aerobik wodny w Parkwodny.pl – dlaczego warto skorzystać z jego oferty w Krakowie?

Aby ćwiczenia wykonywane w wodzie były w pełni bezpieczne oraz wywoływały pożądane skutki, niezbędne jest ich wykonywanie pod czujnym okiem specjalisty. Doświadczony oraz przeszkolony w tym zakresie instruktor będzie w stanie dopasować odpowiednie formy aktywności do stanu zdrowia, wieku oraz wymagań każdego uczestnika zajęć dbając przy tym o ich prawidłowe wykonywanie oraz bezpieczeństwo na basenie. Z tego powodu, na zajęcia z aqua aerobiku warto zapisać się w sprawdzonym miejscu. Mieszkańcy Krakowa i okolic znajdą je w ofercie Parku Wodnego – jednego z największych tego typu obiektów w naszym kraju.

Aerobik wodny w Parkwodny.pl to kompleksowe zajęcia prowadzone pod okiem doświadczonych i wyspecjalizowanych instruktorów, którzy dbają o przyjazną atmosferę panującą podczas spotkań oraz proponują ich uczestnikom w pełni bezpieczne i sprawdzone zestawy ćwiczeń pozwalające poprawić ogólne samopoczucie, zadbać o kondycję oraz wzmocnić całe ciało. Ćwiczenia ukierunkowane są przede wszystkim na szybkie rozwiniecie kondycji oraz powrót do aktywności fizycznej dla osób, które z różnych powodów miały dłuższą przerwę w treningach. Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach, a sama umiejętność pływania, wbrew pozorom, nie jest wcale niezbędna, aby móc wziąć w nich aktywny udział.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl