fit.pl mobile logo

Instant Pot Vortex - frytkownica beztłuszczowa nowej generacji

Złociste frytki, chrupiące skrzydełka z kurczaka czy domowe donuty. Uwielbia je prawie każdy, jednak większości kojarzą się z kalorycznymi, smażonymi w głębokim oleju i niezdrowymi przysmakami. A to nie prawda! Dzięki frytkownicy na gorące powietrze wszystkie te i wiele innych potraw można przyrządzić bez dodatku bądź też z niewielką ilością tłuszczu. Czy urządzenie Instant Pot Vortex, pozwala na przygotowanie smacznych, zdrowych i różnorodnych posiłków w krótkim czasie? Sprawdziliśmy!

Instant Pot Vortex Plus to frytkownica powietrzna, która dzięki 6 funkcjom przyrządzania potraw, takim jak: smażenie gorącym powietrzem, pieczenie, grillowanie, opiekanie, odgrzewanie oraz suszenie, pozwala w szybki i łatwy sposób przygotować dania dla całej rodziny. Metoda air fry sprawia, że dania są chrupkie i soczyste, a użycie oleju jest o 95 procent mniejsze. Pojemność kosza umożliwia gotowanie nawet 6 porcji na raz, dlatego sprzęt sprawdzi się zarówno dla singli, jak i dużej rodziny. Jak urządzenie wypadło w testach?

Instant Pot Vortex Plus - cechy charakterystyczne

W urządzeniu zastosowano nowoczesną technologię przepływu powietrza EvenCrisp™, zapewniająca chrupkość i delikatność, charakterystyczną dla smażenia na głębokim tłuszczu, przy aż o 95 proc. mniejszej ilości użytego oleju dzięki funkcji air frying. Instant Pot Vortex Plus posiada 6 konfigurowalnych programów do przygotowania posiłków dostępnych za jednym dotknięciem, m.in. smażenie powietrzem, pieczenie, opiekanie, odgrzewanie czy suszenie. Wbudowane filtry powietrza OdorErase usuwają nieprzyjemne zapachy podczas gotowania - nareszcie mogę smażyć rybę, bez ciągłego skrzywienia syna, że mu śmierdzi :) W urządzeniu można wyregulować temperaturę od 35 aż do 205° C dopasowująca się do każdego przepisu. Tym, co urzeka w urządzeniu jest krótki lub zerowy czas nagrzewania urządzenia, dzięki któremu zamrożona potrawa już w kilka minut będzie idealnie wypieczona.

instant2

 Instant Pot Vortex Plus - użytkowanie

Z pomocą urządzenia mamy możliwość smażenia, grillowania oraz pieczenia, więc możemy przygotować wiele różnych potraw. Obsługa sprzętu jest intuicyjna, a wyświetlacz LCD podaje nam czytelne informacje na temat temperatury oraz czasu grzania. Użyteczną funkcją jest wyposażenie frytkownicy w sygnał dźwiękowy informujący o osiągnięciu przez sprzęt ustawionych parametrów i gotowości do obróbki żywności.

Zawsze miałam obawy przed pierwszym użyciem tego typu urządzeń, czy aby na pewno jestem w stanie wszystko odpowiednio przygotować. Jednak prosty w użyciu ekran dotykowy, jest na tyle intuicyjny, że bez problemu nawet dziecko poradzi sobie z obsługą urządzenia. Dzięki temu każdą potrawę przygotujemy krok po kroku. Urządzenie można myć w zmywarce, co zdecydowanie ułatwia i usprawnia utrzymanie go w czystości. Bardzo spodobało mi się, okienko ClearCook i możliwość podświetlenia wewnętrznego, które umożliwia monitorowanie postępu gotowania bez otwierania kosza.

instant3

W urządzeniu można przygotować aż 6 porcji posiłku! Dzięki temu przygotowujemy obiad dla całej rodziny. Nawet jeśli każdy chce zjeść coś innego.  Komora urządzenia jest pokryta teflonową warstwą, dlatego dania do niej nie przywierają. 

Za co doceniam frytkownicę? Największą zaletą sprzętu jest technologia EvenCrisp™, która daje możliwość przyrządzenia smacznej i chrupiącej przekąski bez dużej ilości tłuszczu. Porcję frytek dla dwóch osób można przygotować w 15 minut, a więc nie zajmuje to bardzo dużo czasu. A dodatkowo urządzenie prezentuje się bardzo elegancko na blacie kuchennym.

Co można zrobić w Instant Pot Vortex? Jak smakują potrawy?

Nazwa - frytkownica beztłuszczowa, bywa myląca, bo frytki to nie jedyne, co można zrobić w tym urządzeniu. Pole manewru jest tutaj zaskakująco duże. Takie urządzenie daje możliwość regulacji temperatury oraz czasu pracy, dzięki czemu można łatwo dostosować ustawienia na potrzeby przyrządzanych potraw.

Bez wątpienia pierwsze co przychodzi na myśl, gdy rozważamy zakup urządzenia to „jak smakują frytki z frytkownicy beztłuszczowej?” Otóż w niczym nie ustępują one tym z tradycyjnych, smażonych w głębokim tłuszczu. Mój syn stwierdził, że frytki przygotowane w tym urządzeniu są najsmaczniejsze, jakie jadł. Jedyna różnica jest taka, że są one dużo zdrowsze i mniej kaloryczne. Jeśli jednak smak frytek z frytkownicy beztłuszczowej nie do końca spełnia nasze oczekiwania, możemy dodać niewielką ilość oleju. Wystarczy już jednak łyżka, aby frytki stały się bardziej chrupiące.

instant4

Jakie potrawy z frytkownicy beztłuszczowej można jeszcze zrobić? Takie urządzenie pozwoli nam także szybko i łatwo przygotować dietetyczne nuggetsy z kurczaka czy złocisty filet z ryby. Zasada przyrządzania tych dań jest dokładnie taka sama jak w przypadku frytek, a efekt jest naprawdę zaskakujący.

Kolejną ciekawą propozycją może być pizza z frytkownicy beztłuszczowej. Przepis na ten włoski przysmak niczym nie różni się od przepisu, którego użylibyśmy piekąc domową pizzę w piekarniku. Ja mprzygotowywałam zwykłą margeritę w kształce małych kółek, które potem syn zabrał do szkoły. Frytownica na gorące powietrze powinna móc zastąpić nam klasyczny piekarnik. W Instant Pot Vortex Plus możemy przygotować także pyszne desery bułki czy chleb.

Instant Pot Vortex to model, który posiada różne tryby pracy – dla różnych rodzajów produktów. Dzięki temu nie musimy szukać w przepisach, jaka temperatura jest najlepsza – wystarczy wybrać odpowiedni tryb.

instant5

Czy warto kupić frytkownicę beztłuszczową? Podsumowanie opinii

Na koniec przychodzi nam się zmierzyć z pytaniem: „frytkownica beztłuszczowa – czy warto ją kupić?” Całe szczęście nad odpowiedzią nie trzeba się długo zastanawiać, bo lista zalet tego typu urządzeń nie pozostawia co do tego wątpliwości. Wszystkie osoby, które miały okazję z niej korzystać są zgodne – dania z frytkownicy beztłuszczowej są pyszne, a zarazem zdrowe. Frytkownica beztłuszczowa pozwala delektować się potrawami, których w innych okolicznościach osoby na diecie nie mogłyby zjeść. Co ważne, umożliwia przygotowanie zarówno dań obiadowych, jak też drobnych przekąsek. Już po pierwszym użyciu z pewnością przekonamy się, że zakup takiego sprzętu to doskonała decyzja!

Choć potrawy przygotowane z wykorzystaniem gorącego powietrza smakują nieco inaczej niż te smażone na głębokim tłuszczu, nie oznacza to, że nie są dobre. Mniejsza kaloryczność przekąsek uważanych powszechnie za tuczące powoduje, że możemy jeść je nieco częściej, bez dużego ryzyka pojawienia się dodatkowych kilogramów.

Więcej informacji -  https://www.instant-pot.pl/

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl