fit.pl mobile logo

Jak wybrać rękawice bokserskie?

Rękawice bokserskie to jedno z najważniejszych akcesoriów treningowych dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z boksem, ale i są na zaawansowanym poziomie. Dzięki nim można prowadzić efektywny, komfortowy i bezpieczny trening, ćwiczyć z partnerem i podejmować walki na ringu. Jak jednak właściwie dobrać rękawice do boksu?

Rękawice bokserskie – na to zwróć uwagę podczas wybierania

Wybierając rękawice bokserskie należy zwrócić uwagę zarówno na ich rozmiar, przeznaczenie, jak i sposób wykonania. Choć od zewnątrz widoczne różnice będą dotyczyły głównie kwestii estetycznych czy też sposobu zapinania, to jednak konstrukcja, zastosowane materiały oraz wymiary wewnętrzne wpłyną na efektywny, komfortowy i bezpieczny trening.

Wśród rękawic bokserskich znaleźć można te przeznaczone dla osób w różnym wieku – od dzieci po dorosłych. Poza tym modele, z którymi dobrze będzie się ćwiczyć osobom początkującym, ale i średnio zaawansowanym oraz zaawansowanym.

Jak dobrać rękawice bokserskie ze względu na wykonanie?

Na rynku dostępne są rękawice do boksu, które bazują na materiałach naturalnych bądź syntetykach. Największą trwałością wyróżniają się rękawice wykonane ze skóry naturalnej. Zapewnia ona wytrzymałość nawet przy intensywnych i częstych treningach. Ze względu na wyższą cenę tak wykonanego akcesorium, zdecydują się przede wszystkim profesjonaliści.

Amatorzy i osoby początkujące mogą postawić na rękawice wykonane ze wzmocnionej skóry syntetycznej, które są tańsze od tych ze skóry naturalnej, ale ich wytrzymałość i trwałość nie odbiegają znacząco od droższych modeli.

Duże znaczenie ma wypełnienie rękawic. Najczęściej stosuje się piankę o różnym stopniu twardości. Rzadziej występują rękawice o budowie warstwowej, gdzie każda warstwa to zupełnie innym materiał.

113

Dopasowanie rękawic do boksu pod względem rozmiaru

Dla efektywnego treningu znaczenie ma rozmiar rękawic bokserskich. Rozmiar to tak naprawdę waga, bo wyrażany jest on w uncjach. Jedna uncja to 28,4 grama. Rękawice do boksu dostępne są w rozmiarach od 6 Oz do nawet 20 Oz, przy czym te najmniejsze stosowane są przez dzieci, największe – przez doświadczonych zawodników o dużych dłoniach.

Najczęściej wybierane rozmiary, zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych ćwiczących, to 10 Oz do 14 Oz. Z zewnątrz różnice w wymiarach nie są zauważalne, bo dotyczą one przede wszystkim wnętrza rękawicy i zależą od zastosowanego wypełnienia, które spełnia m.in. rolę ochronną.

Należy przyjąć, że rozmiar 6 Oz sprawdza się w przypadku najmłodszych bokserów, czyli dzieci. 8 Oz jest odpowiedni dla starszych dzieci, młodzieży, kobiet i osób, które mają drobne dłonie. Większe rękawice wybiorą dorośli zawodnicy.

Warto także zwrócić uwagę na zalecane zastosowanie rękawic w konkretnych rozmiarach. Te o rozmiarach 10-12 Oz sprawdzają się podczas treningów technicznych, na przyrządach. Przede wszystkim podczas sparingów odpowiednim rozwiązaniem są rękawice o rozmiarach 14 Oz lub większe.

Kolejny podział uwzględnia cele treningowe. Gdy w grę wchodzi efektywna praca nad szybkością i dynamiką, najlepiej wybierać rękawice w rozmiarach do 10 Oz. Większe sprawdzają się na etapie treningów kondycyjnych i wytrzymałościowych.

Rękawice bokserskie dla początkujących – czym powinny się charakteryzować?

Początkujący muszą zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar, ale i właściwą ochronę, którą zapewnią im odpowiednio dopasowane produkty, z wysokiej jakości materiałów. Nie muszą to być najdroższe akcesoria, ale te markowe, bazujące np. na wspomnianej wzmocnionej skórze syntetycznej, posłużą długi czas i pozwolą prawidłowo trenować.

Można postawić na rękawice uniwersalne, czyli treningowe, które sprawdzą się zarówno na etapie ćwiczeń z przyrządami, jak i podczas pierwszych sparingów. Rękawice przyrządowe to już akcesoria przeznaczone typowo do pracy z workiem.

Dodatkowe elementy, na które warto postawić

Wraz z rękawicami do boksu warto zakupić owijki, czyli bandaże zakładane na dłonie. Ich zadaniem jest jeszcze lepsza ochrona dłoni podczas wyprowadzania ciosów, ale nie tylko. W owijkę wchłania się pot wydzielany podczas treningu. Dzięki temu nie wsiąka on w strukturę rękawicy, która nie nadaje się do wyprania, w przeciwieństwie do owijki.

Stosowanie rękawic do boksu wraz z owijkami pozwala na zachowanie higieny, co jest równie ważne w podejmowaniu efektywnych treningów.

Ranking rękawic bokserskich

Wybór rękawic do boksu na rynku jest bardzo duży. Różne modele proponują konkretni producenci. Wybierać można uwzględniając nie tylko rozmiar i sposób wykonania, ale i estetykę. Aby ułatwić sobie to zadanie i znaleźć model idealny, warto postawić na ranking rękawic bokserskich. Czytelne zestawienie, w którym znajdą się najważniejsze parametry dotyczące rękawic do boksu. Za jego pomocą podjęcie decyzji zakupowej będzie znacznie łatwiejsze. 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl