fit.pl mobile logo

Krystian Gronek – nie można osiąść na laurach

Z Krystianem Gronkiem rozmawialiśmy zaraz po zakończeniu jego lekcji podczas konwencji Eu4ya. Opowiedział nam o swoich przygotowaniach do zajęć oraz o pracy instruktora
krystian gronekJakie wrażenia po występie?

Świetne:)

Uczestnicy podołali Twojemu układowi?

Oczywiście. Wspaniała grupa, bardzo uzdolnieni ludzie. Atmosfera sprzyjała mojej choreografii, którą zaprezentowałem i płynnie nauczyłem. Bardzo fajni ludzie:)

Na scenie jesteś wulkanem energii. Skąd ją czerpiesz?

Nie mam pojęcia skąd. Może to jest jakieś ADHD, może wynika to z tego, że lubię pracować, nauczać ludzi, dobrze się czuję na scenie. Ludzie dają mi energię, którą wykorzystuję.

Pracujesz również w klubie fitness. Jak wygląda nauczanie choreografii na konwencji a jak w klubie?

Występ na konwencji to jest show, zabawa. Tutaj prezenter nie musi ma do dyspozycji osoby, które są na  pewnym etapie zaawansowania. Na zajęcia w klubie fitness przychodzą osoby, z różnymi problemami. Dlatego też nie możemy sobie pozwolić na żadne szaleństwa. Wiadomo – zbyt intensywne zajęcia dla początkujących mogą skończyć się kontuzją, a nie o to nam chodzi w fitness klubach.

Lepiej czujesz się podczas lekcji dance czy step? A może masz jeszcze inne ulubione formy?

Jestem wszechstronnym prezenterem i instruktorem Reebok University Polska. Prowadzę zajęcia o charakterze tanecznym i mentalnym. Choć wydaje mi się, że choreografia step, dance jest moim konikiem.

Długo przygotowujesz się do występu?

Daje sobie tydzień czasu. Jednak nie staram się iść na salę i na siłę czegoś wymyślać. Wracam do domu z fitness klubu i nagle wpada mi coś do głowy i ćwiczę w domu, gdzieś w kuchni czy w jakimś wolnym miejscu:)

Masz coś takiego, że jak usłyszysz fajną, energetyczną piosenkę, mówisz – „Tak, do tego ułożę choreografię”?

Tak, mam:) Właśnie dziś było to słychać. Pierwszy kawałek, którym rozpoczynałem zajęcia, to mój ulubiony, jak go usłyszałem powalił mnie z nóg. Dlatego właśnie do niego ,na sam koniec, jeszcze przećwiczyliśmy choreografię cztery razy.

Mógłbyś porównać Eu4yię kilka lat temu i teraz?

Ciężko mi to ocenić. Wydaje mi się, że  umiejętnościami uczestników są zbliżone. Atmosfera jest wciąż super i sprzyja instruktorom i każdej szkole.

Nie ukrywajmy, podczas swoich występów porywasz za sobą ludzi. Widać więź między Tobą a nimi. Co więc musi mieć instruktor, by wytworzyć taką atmosferę?

Na pewno musi mieć to „coś”, specyficzną osobowość, musi być trochę zwariowany. Musi zainteresować sobą ludzi. Instruktor powinien tak prezentować zajęcia, aby ludzie mogli zawiesić oko na tym, co prezentuje.

Byłeś na konwencjach za granicą. Mógłbyś porównać konwencje zagraniczne i polskie?

Jeszcze nie miałem okazji być prezenterem na zagranicznym konwencjach, choć miałem kilka propozycji, ktore mam nadzieję zostaną zrealizowane. Natomiast brałem w nich udział jako uczestnik.
Konwencje zagraniczne i polskie różnią się od siebie. Wydaje mi się, że jesteśmy nawet lepsi:) Jestem wieloletnim instruktorem i prezenterem, tak więc mam porównanie z wcześniejszymi konwencjami , nasi klienci są bardzo zdolni, cieszą się tym co robią. Za granicą też to występuje, ale my jesteśmy naprawdę fajni:)

Myślisz, że polscy instruktorzy muszą się wciąż dużo uczyć? Czy dorównujemy poziomem innym?

Nigdy nie można osiąść na laurach. Trzeba się uczyć, rozwijać, bo fitness ewoluuje. Obecnie bardzo popularnymi formami są pilates czy formy Body Art, czy zajęcia taneczne. W każdej dziedzinie trzeba się kształcić. Nie możemy spocząć na laurach, bo jeśli spoczywamy to stajemy w miejscu. A to nie o to chodzi. Cały czas trzeba udoskonalać swoje umiejętności, po to aby pomóc naszym klientom.

Na koniec. Co byś powiedział naszym czytelnikom?

Uwielbiam Was:)

Rozmawiała: Ola Kacprowicz

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Dominika Mazurowska

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl I zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl