fit.pl mobile logo

Patricia Kazadi

Popularna aktorka i piosenkarka zdradziła nam  w jaki sposób dba o swoją formę i urodę
Uprawia Pani wiele sportów: snowboard, narty, tenis... To tylko hobby, czy też myślała Pani kiedyś o tym, by zająć się któraś z tych dyscyplin zawodowo?
– Zdecydowanie jest to moje hobby. Nigdy nie myślałam o tych dyscyplinach sportu zawodowo. Jako dziecko dużo biegałam i jeździłam na łyżwach. Moim marzeniem początkowo było zostać sportową łyżwiarką figurową czy sprinterką – moją idolką wówczas była Marion Jones, niestety kontuzja kolana uniemożliwiła mi dalszy rozwój tych pasji.

Aktywność fizyczna to dla jednych relaks, dla innych najlepszy sposób na kondycję i zdrowie. Jak jest w Pani przypadku?

– Myślę, że dla mnie jest to i jedno i drugie. Jeździectwo czy rower jest dla mnie niesamowitą formą relaksu, odpoczynku i kontaktu z naturą. Natomiast tenis czy jazda na snowboardzie jest dla mnie formą odreagowania, oczyszczenia się i zadbania o moją kondycję. Uwielbiam się porządnie zmęczyć, od razu odzyskuje wtedy siły witalne.

Jest Pani aktorką, kompozytorką, tancerką, wokalistką. Która z tych dziedzin jest Pani najbliższa?

– Najbliższa mojemu sercu od najmłodszych lat była i jest muzyka, co za tym idzie wszystko co z nią związane. Gdy tańczyłam nie widziałam świata poza tańcem, gdy grałam na fortepianie oddawałam się temu bez pamięci. Powoli te pasje przeistoczyły się w formę wyrażania swoich uczuć i właśnie odreagowania za pomocą komponowania i śpiewu. Koncert dostarcza mi tego co dobry trening – jest to duży wysiłek, spalam ogromną ilość kalorii, daje upust swoim emocjom i świetnie się bawię. Schodzę ze sceny z ogromnym uśmiechem na twarzy i poczuciem oczyszczenia. Aktorstwo pojawiło się po drodze ale nie przypadkowo.

[-------]

Jak wspomina Pani czas spędzony w grupie tanecznej Volt?

– To był jeden z najtrudniejszych, ale zarazem najwspanialszych okresów w moim życiu. Moja grupa była moją drugą rodziną. Spędzaliśmy ze sobą ogromne ilości czasu, wspólne kontuzje, wspólne treningi, wspólne łzy i wspólny cel. Wyglądałam wtedy jak facet – miałam włosy ścięte na jeża i bardzo umięśnione, wysportowane ciało. Moment, kiedy po raz pierwszy dostałam medal – tego się nie da opisać. Towarzyszy temu poczucie, że bez względu na trudności było warto.

Największy Pani taneczny sukces?

Vice-mistrzostwo Europy w tańcu DISCO DANCE w formacjach.

Jakie cechy musi mieć dobra tancerka, bo chyba nie tylko predyspozycje fizyczne są ważne?

– Dobra tancerka… hm… to pojęcie względne. W każdym stylu tanecznym liczy się co innego. Cechy łączące to na pewno: świetnie rozciągnięta, wysportowana, musi szybko łapać i zapamiętywać choreografię, musi mieć własny styl, charyzmę, osobowość oraz kochać to, co robi tym samym wyrażać poprzez taniec swoje emocje. Dobra tancerka to na pewno pasjonatka, poświęcona w pełni tańcu. Bardzo ważny jest rozwój, należy rozwijać się w różnych stylach i jeździć na warsztaty, na których zawsze można się czegoś ciekawego nauczyć czy dowiedzieć.

W jakim stylu tanecznym czuje się Pani najlepiej?

– Najlepiej czuję się w hip-hopie i w tańcach latynoskich, takich jak salsa.

Stres i zmęczenie nie są obce, gdy realizuje się zawodowo na tylu płaszczyznach. Jak sobie z nimi Pani radzi?

– Relaksuje się słuchając muzyki, spotykając się z przyjaciółmi, spędzając czas z rodziną, czy po prostu leżąc w łóżku i oglądając filmy. Formą odreagowania jest dla mnie komponowanie, gdy tylko mi źle czy jestem czymś sfrustrowana siadam do pianina i zamieniam swoje emocje w dźwięki. Wysiłek fizyczny też pomaga się odstresować, trening na siłowni czy taneczny zdecydowanie poprawia samopoczucie.

Co jest dla Pani pasja, a co pracą?

– Mam to szczęście, że moją pasją jest moja praca. Spełniam swoje marzenia i jeszcze mi za to płacą (śmiech).

Czy przywiązuje Pani wagę do tego, co je?

– Jedzenie to moje ulubione zajęcie po śpiewaniu. Zwracam uwagę na to, co jem, na to, żeby się zdrowo odżywiać, nie pochłaniać fast-foodów, ale bez przesady. Lubię dobrze zjeść, najlepiej jak jest przyrządzony posiłek z przystawką, drugim daniem i deserem. Nie odmawiam sobie przyjemności, jakimi w moim przypadku są łakocie. Odrabiam to później na scenie i na siłowni. Jest jednak jedna zasada, której się trzymam – nie jem po 18, chyba że mam w danym dniu tzw. dyspensę (śmiech).

Ma Pani kongijskie korzenie. Czy zna Pani jakieś tamtejsze sposoby pielęgnacji urody? Czy są takie, które stosuje Pani na co dzień?

– Bardzo popularne w Kongo jest nawilżanie i nabłyszczanie włosów olejem palmowym, ja robię taki zabieg raz na jakiś czas oliwą z oliwek. Ciało nawilża się kremami z masłem kakaowym. Polecam też peeling czarnym mydłem Beldi, którego receptura pochodzi z Maroka.


Rozmawiała Iza Wróbel
Fot. Kamila Suchozebrska
www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl