fit.pl mobile logo

Przejrzały banan? Zastosuj zero waste food

Banan ma 105 kalorii i dostarcza 12% dziennego spożycia potasu, 17% potrzebnej witaminy C i 12% niezbędnego błonnika pokarmowego. Jest świetną przekąską i bazą dla wielu pysznych deserów i nie tylko. Niemniej przejrzałe banany najczęściej wyrzucamy, nie wiedząc, że można je wykorzystać w zaskakujący sposób!

Wylecz trądzik za pomocą banana

Wysoka wartość odżywcza banana sprawia, że jest to wspaniały środek wspomagający leczenie trądziku. Wystarczy położyć kawałek skórki banana (białą stroną do dołu) na skórze. Następnie masować przez około 10 minut. Banana pozostaw na skórze najdłużej jak się da, najlepiej na noc. Powtarzaj czynność przez kilka dni.  

Bananowa maseczka do włosów


Prosta do wykonania maseczka do włosów sprawi, że włosy będą lśniące i zapobiegną łamaniu. Wystarczy zmieszać jednego przejrzałego banana i dojrzałe awokado z 2 łyżkami oleju kokosowego do uzyskania gładkiej konsystencji. Następnie rozłóż maskę na włosach i odczekaj 30 minut, a następnie umyj szamponem. Przechowuj resztki w lodówce. Używaj co tydzień.

Domowy scrub z banana


Jeśli masz problemy ze zmianami skórnymi, możesz wspomóc się przejrzałymi bananami. Wymieszaj jednego przejrzałego banana z 1-2 łyżkami cukru pudru i kilkoma kroplami olejków eterycznych. Scrub uzyj natychmiast, zanim rozpuści się cukier.

Nawilż stopy za pomocą banana


Banan pomoże walczyć z suchymi stopami. Weź skórkę, białą stroną w dół i pocieraj suchą skórę. W razie potrzeby spłucz nadmiar pozostałości. Spróbuj zrobić to kilka razy dziennie, aby uzyskać lepsze efekty. Miąższ banana może działać jak maska na stopę - wystarczy zmieszać połowę banana z kilkoma kroplami miodu i przyłożyć do stóp, odczekać 10 minut i zmyć.


Dojrzewanie owoców i warzyw  z bananem


Banany uwalniają hormon zwany etylenem, który powoduje szybsze dojrzewanie innych owoców i warzyw. Jeśli zdarzy Ci się kupić niedojrzałe awokado, mango czy pomidory, umieść je w papierowej tobie wraz z dojrzałym bananem. W ciągu 24 godzin warzywa i owoce będą gotowe do jedzenia.

Herbata z banana poprawi sen


Herbata z przejrzałych bananów jest doskonałym źródłem minerałów. Wypij ją na godzinę przed pójściem spać, a poprawisz jakość swojego snu. Wystarczy zagotować w wodę z  1 bananem pokrojonym na duże kawałki i gotować na wolnym ogniu przez 10 minut. Wlej herbatę do kubka przez durszlak i dodaj szczyptę cynamonu.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl