Pompony, oklaski i kolorowe stroje to najpiękniejsza oprawa cheerleadingu, zanim jednak cheerleaderka będzie mogła wykonywać choreografię w profesjonalnym kostiumie, musi nauczyć się pracować w lekkim i wygodnych stroju.
Jak go skompletować?
Po pierwsze stój nie może krepować ruchów a zatem wybierajcie gimnastyczne body, getry, dopasowane do ciała - nieuciskające, gdyż ciało cheerleaderek, tak jak gimnastyczek pracuje bardzo intensywnie.
Góra
Z reguły na treningu najlepiej sprawdzają się bawełniane, dopasowane koszulki, często jednak dziewczyny wybierają termoaktywne lub elastyczne topy, które nie krępują ruchów podczas wykonywania niebezpiecznych akrobacji, np. piramid, czy podniesień itp.
Dół
Dziewczyny, które już mają za sobą trudne początki, chętnie wkładają także, spódniczki i długie skarpety, które jednocześnie chronią przed otarciami i drobnymi stłuczeniami, będąc również namiastką klasycznego stroju w trakcie występu.
Buty
Jednym z ważniejszych elementów stroju, zarówno tego oficjalnego, jak treningowego są buty sportowe. Miękkie, lekkie, oddychające, wygodne, dbające o prawidłową pozycję śródstopia a nawet chroniące kostkę – to nadrzędne atrybuty, jakich powinna szukać każda cheerleaderka rozpoczynająca swoją przygodę z tą dyscypliną.
Dodatkowo:
Nieodzownym elementem treningu początkujących cheerleaderek są ochraniacze. O ochraniaczach ortopedycznych, chroniąccych stawy przed nadmiernym wysiłkiem, powinny pamiętać zwłaszcza dziewczyny, które mają już za sobą lekkie kontuzje. Podczas wyczerpujących treningów przydają się także ręczniki oraz frotki zbierające pot.
Nie wskazane dla cheerleaderek są:
- szorty i luźne spodnie - z powodzeniem sprawdzają się w innych dyscyplinach, cheelreading wymaga jednak gracji, kobietośi i wygody;
- trampki, balerinki - są wygodne i bardzo kobiece, ale nie sprawdzają się zarówno podczas żmudnych i wyczerpujących przygotowań, jak i występów na parkiecie. Stopa musi być dobrze chroniona przed kontuzjami.
www.fit.pl