Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać?
1. Rower treningowy
Wśród przyrządów do ćwiczeń w domu nie powinno zabraknąć rowerka stacjonarnego. To najchętniej wybierane urządzenie do domowych treningów, charakteryzujące się prostą obsługą i łatwością ćwiczeń. Rower treningowy jest świetnym sprzętem, który pomoże nam spalić tkankę tłuszczową, poprawić krążenie, a także wzmocnić mięśnie. Poleca się go, zwłaszcza osobom mającym problem ze stawami. W trakcie ćwiczeń nie dochodzi do znacznego obciążenia stawów, jak w przypadku joggingu. W czasie korzystania z rowerku we własnym domu możemy oglądać telewizję czy słuchać muzyki. Ceny rowerków uzależnione są od opcji danego modelu, niektóre z produktów dostępnych na rynku, posiadają funkcję pomiaru tętna, ustawienia trasy, możliwość mierzenia celów i ustalania obciążenia i długości trasy. Z tego sprzętu powinny zrezygnować, osoby borykające się z bólami kręgosłupa, ze względu na przyjmowaną na nim pionową postawę. Rowery wyposażone w hamulec magnetyczny, pracują niezwykle cicho. Modele elektromagnetyczne posiadają mikroprocesor, pozwalający na ustawianie wielu programów. To, jaki rowerek wybierzemy, zależy od posiadanych przez nas funduszy, oraz naszych preferencji.
2. Orbitrek magnetyczny
Dobrym sprzętem do ćwiczeń w domu jest także orbitrek. W tym urządzeniu koło wyposażone jest w magnesy zamiast hamulca. Stwarzają one opór, przez generowanie pola magnetycznego. Urządzenie to jest wytrzymałe i pracuje niezwykle cicho. Dzięki orbitrekowi nie obciążamy naszych stawów i ścięgien. Używanie orbitreku poleca się osobom z nadwagą, które liczą na uzyskanie widocznych rezultatów w krótkim czasie. Orbitrek magnetyczny pozwala na spektakularne wyrzeźbienie ramion, które ciężko pracują w trakcie trzymania uchwytów. Ćwiczenia kardio wykonywane na nim wpływają na wzmocnienie mięśni brzucha, odpowiadających za stabilizację pozycji. Niewielkie modele orbitreków magnetycznych nie potrzebują stałego zasilania, można je więc ustawić w każdym miejscu w domu. Na rynku zakupić można również, modele elektromagnetyczne z systemem hamowania, stosowane do intensywnych treningów. Orbitrek magnetyczny został wyposażony w regulację obciążenia przy użyciu pokręteł, aczkolwiek dostępne są także wersje z elektroniczną regulacją obciążenia.
3. Hantle
Rodzaj oraz ciężar hantli, musi być dobrany w sposób indywidualny, wedle celu treningowego oraz osoby, która chce wykonywać ćwiczenia przy ich użyciu.
- Hantle winylowe
Ich wnętrze wypełnione jest masą betonową, na zewnątrz mają natomiast powłokę wykonaną z winylu. Często nie są okrągłe, a w kształcie sześciokąta. Do nich zaliczane są hantle gumowane oraz hantle neoprenowe. Charakteryzują się antypoślizgową powierzchnią, przydatną w trakcie intensywnych treningów. Hantle neoprenowe pokrywane są rodzajem syntetycznego kauczuku, nazywanego neoprenem. Korzystając z hantli winylowych, możemy bez żadnych obaw chwycić ciężar, bez ryzyka jego wyślizgnięcia się z dłoni. Hantle winylowe ważną od 0,5 do 5 kg. Dla osób początkujących najlepszym rozwiązaniem jest zakup lekkich hantli. W przypadku hantli winylowych nie mamy możliwości zwiększania ich ciężaru.
- Hantle żeliwne
Posiadają gryf oraz dodatkowe żeliwne talerze. Materiał ich wykonania jest bardzo ciężki, można więc zmienić ich ciężar przy użyciu niewielu talerzy. Pojedynczy talerz waży 5 kg, a całe zestawy to waga rzędu 20 kg. To bardzo solidne i wytrzymałe hantle, które mogą nam posłużyć przez wiele lat ćwiczeń. Nie posiadają jednak antypoślizgowej warstwy, więc ich użytkowanie jest mniej bezpieczne, aniżeli ćwiczenia z wykorzystaniem hantli winylowych.
Ciężarki to jedne z podstawowych przyrządów do ćwiczeń siłowych, dzięki nim mamy możliwość kształtowania całego ciała.
Skorzystaj z kuponów rabatowych na hantle i inne przyrządy do ćwiczeń oraz na odzież sportową! Szykujesz się na wyprawę? Sprawdź jakie sprzęty turystyczne będą Ci potrzebne i gdzie je kupisz najtaniej!