fit.pl mobile logo

Woski zapachowe - co powinno się o nich wiedzieć?

Zapewne każdy przynajmniej raz widział w swoim życiu świeczki zapachowe, które podczas spalania się knota wydzielają niezwykle przyjemny aromat. Problem z nimi jest tylko taki, że choć zapach faktycznie jest bardzo ładny, to jednak bardzo szybko przemija. Wielu specjalistów zaleca w takiej sytuacji, aby zamiast świeczek zacząć wykorzystywać woski zapachowe. Czym one są, jak należy z nich korzystać, a przede wszystkim, w jaki sposób powinno się je wybierać?

Czym jest wosk zapachowy?

Od czego trzeba zacząć zdobywanie informacji na temat wosków zapachowych? Na samym początku dowiedzieć się trzeba, czym one tak właściwie są. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak proste, niewielkich rozmiarów kostki wosku. Po bliższym przyjrzeniu się im wyraźnie widać, że są to po prostu świeczki zapachowe, które jednak pozbawione zostały knota. Zrobione są z tego samego tworzywa, czyli np. syntetycznego wosku, lecz nie mają możliwości palenia się, ponieważ nie ma w nich zatopionego żadnego knota.

W jaki zatem sposób z danego wosku wydobywa się zapach? Oczywiście należy wosk w jakiś sposób roztopić, aby przyjemny aromat mógł zostać uwolniony. W tym wypadku należy zatem kostkę wosku umieścić w czym, co zostanie podgrzane i dzięki temu rozpuści się wosk. Mowa tu jest np. o jakimś podgrzewanym naczyniu, czyli np. niewielkim kominku zapachowym.

Z racji tego, że wosk zapachowy jest znacznie miększy niż ten do produkcji klasycznych świec, a także jest on o wiele mniejszy niż zwykła świeczka, wystarczy naprawdę niewiele ciepła, aby zaczął się topić.

ss20accessoriespebblemeltwarmers

Jak wybrać dobry wosk zapachowy?

Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem takiego wosku zapachowego, powinien dowiedzieć się, na co konkretnie zwracać uwagę, gdy będzie się przeglądało różne rozwiązania w sklepie.

Oczywiście podstawą jest określenie pożądanego zapachu. Wybór w tym wypadku jest naprawdę ogromny więc bez wątpienia każdy znajdzie co idealnego dla siebie. Na rynku spotkać się można z zapachami kwiatowymi, owocowymi, czy też np. drewna lub mchu.

Kolejnym zagadnieniem, któremu trzeba się bliżej przyjrzeć podczas kupowania wosku zapachowego, jest kwestia jego rodzaju. Jak się bowiem okazuje, na rynku dostać można wiele różnych rodzajów wosku. Oczywiście podstawą jest wosk parafinowy, lecz często spotykane są również różne naturalne woski zapachowe, a nawet te roślinne. Przykładowo ogromną popularnością cieszy się roślinny wosk sojowy do kominka.

20975175_020(1)

Jak wybrać kominek do wosku?

Chcąc się cieszyć z naprawdę przyjemnego aromatu wydobywającego się z wosku zapachowego, trzeba pomyśleć również o tym, aby nabyć odpowiedni kominek do jego roztapiania. Na co zwrócić uwagę w tym wypadku?

Przede wszystkim pamiętać trzeba o tym, aby kominek nie był zbyt mały. Wiele osób decyduje się na naprawdę niewielkie modele, aby gustownie zamaskować ich obecność w pomieszczeniu, lecz w takim wypadku ogień jest zbyt blisko wosku i powodować może nawet jego przypalenie się. Z tego też powodu o wiele lepszym wyjściem będzie kominek nieco większy o wysokości minimum kilkunastu centymetrów.

Bardzo ważne jest również to, aby kominek wyposażony był w stosunkowo dużą miseczkę. To właśnie w niej gromadzić się będzie roztopiony wosk. Żeby więc nie dochodziło do wylewania się go z miseczki, musi ona mieć stosowną pojemność.

Na sam koniec wspomnieć jeszcze trzeba, że miseczka do gromadzenia roztopionego wosku koniecznie musi mieć szkliwioną powierzchnię. Jeśli będzie inaczej, usunięcie zastygniętego wosku bez uszkodzenia miseczki stanie się ekstremalnie trudnym zadaniem.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl