fit.pl mobile logo

Zakup materaca - jaki rodzaj wybrać?

Wybór materaca do sypialni to trudne zadanie, a na rynku dostępnych jest wiele możliwości. Skąd wiedzieć, który rodzaj materaca będzie dla Ciebie najlepszy? Poniżej znajdziesz krótką ściągawkę na temat rodzajów materacy i ich najważniejszych cech.

Rodzaje materacy

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy. Do najbardziej rozpowszechnionych, szeroko dostępnych w sklepach, należą materace sprężynowe, kieszeniowe, lateksowe, piankowe, i hybrydowe. Każdy z nich różni się od siebie budową, materiałami, z których są wykonane, a nawet zastosowaniem. Wybierając materac do swojej sypialni, sprawdź, który w największym stopniu spełnia Twoje oczekiwania i odpowiada Twoim potrzebom.

Jaki rodzaj materaca wybrać?

Materiał, z jakiego wykonany jest materac, często decyduje o jego trwałości. Tak, jak zastosowane w nim komponenty. Właśnie dlatego, zanim zdecydujemy się na kupno materaca, warto poznać dostępne na rynku opcje.

Materace kieszeniowe

Te materace stworzone z zestawu kieszeni i sprężyn, które punktowo reagują na zmiany położenia ciała na materacu. Są elastyczne i świetnie dostosowują się do budowy naszego ciała. Ich budowa sprawia, że ruchy osoby śpiącej obok, jej nacisk na materac, nie mają wpływu na komfort naszego snu. Przy wyborze tego rodzaju materacy ważny jest materiał, jakim pokryte są sprężyny. Dostępne są takie z pianką poliuretanową, lateksem oraz matą kokosową.

Materace sprężynowe

Zbudowany z połączonych ze sobą sprężyn, pokrytych ochronną warstwą z naturalnych materiałów: włókna kokosowego, trawy morskiej lub końskiego włosia. Połączone w zwoje sprężyny zapewniają sprężystość materacowi, dlatego im go więcej i im drut grubszy, tym materac bardziej sprężysty. To wybór dla osób lubiących twarde materace. Dodatkowo dość mocno czuć na nim ruchy osoby śpiącej obok.

Materace piankowe

Składają się z jednego lub wielu rodzajów pianki. Może to być pianka, termoelastyczna, wysokoelastyczna lub lateksowa, a także kilka rodzajów pianek naraz. Dostosowują się one do kształtu ciała, zapewniając wygodny sen i odpowiednią regenerację dla kręgosłupa i całego ciała.

Materace hybrydowe

To połączenie materacy sprężynowego i piankowego.

Materace lateksowe

Mają lateksowy wkład, który zapewnia wysoką elastyczność, a co za tym idzie – świetne dopasowanie do pozycji ciała i solidne wsparcie kręgosłupa. Decydując się na niego, sprawdź zawartość naturalnego lateksu w składzie. Im go więcej, tym wyższa jakość materaca.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl