fit.pl mobile logo

Jak poprawić koloryt skóry?

Nadmierna ekspozycja na słońce, niewłaściwa dieta czy zaburzenia hormonalne – przyczyny nierównomiernego kolorytu skóry mogą być różne. Aby cieszyć się idealną cerą bez niedoskonałości, należy odpowiednio o nią zadbać. Z pomocą przyjdą nam bogate w składniki aktywne kosmetyki, a także tuszujące plamy i przebarwienia fluidy. 
Za koloryt naszej skóry odpowiada barwnik zwany melaniną. Im więcej posiadamy go w organizmie, tym ciemniejsza jest nasza karnacja. Niestety pod wpływem różnorodnych czynników jego produkcja może zostać zaburzona, przez co na skórze pojawiają się nieestetyczne przebarwienia oraz plamy. Ich występowanie można jednak zredukować za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków.

 
Jaki krem wybrać?

Poszukując preparatu, który wyrówna koloryt skóry, a przy tym głęboko nawilży i wygładzi cerę, powinniśmy zwracać szczególną uwagę na zawarte w nim składniki aktywne. Wśród nich powinna znaleźć się między innymi witamina D-pro, która - naśladując działanie witaminy D – poprawia funkcjonowanie bariery ochronnej naskórka, a także nadaje skórze zdrowy wygląd. Niezwykle skuteczne są również – wykazujące działanie rozjaśniające i wpływające na produkcję kolagenu - witaminy C, B3 i E, a także kwas migdałowy regenerujący skórę z fotouszkodzeniami.

W uzyskaniu oczekiwanego efektu pomogą także kremy zawierające wyciągi roślinne, m.in. Rumex occidentalis, ograniczający produkcję melaniny w miejscach, gdzie jest jej za dużo oraz ekstrakt z perły, której drobinki działają rozświetlająco i redukują nierówności. Warto, by w składzie kosmetyku znalazł się także odpowiedni filtr, który uchroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Mistrzowie kamuflażu

Pomocny w uzyskaniu równomiernego kolorytu skóry jest również odpowiednio dobrany fluid. Ważne jest, by idealnie stapiał się on z odcieniem naszej cery, skutecznie maskował niedoskonałości, a przy tym nie obciążał skóry. Idealnym rozwiązaniem jest wielofunkcyjny krem BB. Dzięki zawartym w jego formule pigmentom, kosmetyk dopasowuje się do odcienia skóry, ukrywając plamki i przebarwienia, a witamina C oraz drobinki rozświetlające sprawiają, że cera jest rozjaśniona, nawilżona i pełna blasku.

Efekt cery idealnej osiągniemy także dzięki kremom zapewniającym efekt blur. Cera staje się matowa, ale jednocześnie pełna blasku, wyrównuje się jej koloryt, ale niewidoczny jest tak zwany efekt maski. Wszystko za sprawą delikatnej warstwy, która kryje niedoskonałości i równomiernie odbija światło, gwarantując wrażenie „zamglenia”.

Dbanie o koloryt skóry w 6 krokach:
  1. unikaj nadmiernej ekspozycji na działanie promieni słonecznych – słońce aktywuje produkcję melaniny, czyli barwnika odpowiadającego za odcień naszej skóry, jednak za dużo słońca może spowodować powstanie plam i przebarwień na skórze. Pamiętaj o stosowaniu kremów z filtrami przeciwsłonecznymi
  2. sięgaj po preparaty kosmetyczne bogate w witaminę D-pro, C, E i B3 – nadają one cerze zdrowy wygląd, działają rozjaśniająco i uelastyczniają skórę; więcej o witaminie D-pro: http://www.lirene.pl/aktualnosci/lirene-provita-d-kremy-na-niedobor-witaminy-d
  3. zwracaj uwagę na kosmetyki zawierające Rumex occidentalis oraz ekstrakt z perły – pierwszy reguluje produkcję melaniny, drugi rozjaśnia cerę, dodając jej blasku
  4. zadbaj o perfekcyjny makijaż – odpowiednio dobrany fluid lub krem typu BB zapewni zdrowy wygląd skóry, jej równomierny koloryt oraz prawidłową pielęgnację
  5. nie zapomnij o oczyszczaniu skóry przed snem – podczas snu nasza skóra ulega regeneracji. Aby przyspieszyć ten proces, zadbaj o jej głębokie oczyszczenie. Bogate w wyciąg z algi błękitnej płyny micelarne nie tylko usuną z naskórka zanieczyszczenia i resztki kosmetyków do makijażu, lecz także nawilżą i ujędrnią zmęczoną skórę.
  6. przyjrzyj się swojej diecie – zadbaj by była ona bogata w witaminę C, tyrozynę czy β-karoten, które wpływają na koloryt naszej skóry i jej kondycję. 

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl