fit.pl mobile logo


Content marketing w branży sportowej

 Sport jest branżą, w którą idealnie wpasowuje się strategia content marketingu. Stosunkowo łatwo jest zainteresować fanów sportu rożnego rodzaju publikacjami. Trudnością może być zbudowanie silnych własnych mediów, zaangażowanie społeczności w działania podejmowane przez markę oraz określenie wartości, wokół której będą skupiać się jej fani. W dobie internetu właściciele sportowego, którzy chcą zaistnieć w świadomości klientów powinni zrobić wszystko, by te trudności przezwyciężyć.
Content marketing – nowa twarz marketingu


Przypomnijmy, content marketing to rodzaj działań skupiający się wokół tworzenia i dostarczania czytelnikom ciekawych i użytecznych treści. Głównym polem działania jest sieć internetowa. To tam firmy mają najszerszy (zarówno pod względem liczebności użytkowników, jak i przestrzeni czasowej) dostęp do potencjalnych i obecnych klientów.Własne media firmy


Od dłuższego czasu obserwujemy zasadnicze zmiany w sposobie dystrybucji różnego rodzaju treści i roli tradycyjnych (płatnych) mediów w promowaniu marki. Prasa, portale internetowe, telewizja nie są już jedynym miejscem, w którym marka komunikuje się ze swoimi fanami. Coraz więcej firm inwestuje we własne strony internetowe, blogi, profile w mediach społecznościowych tworząc własne kanały udostępniania treści. Skuteczność tych narzędzi w dużej mierze uzależniona jest od umiejętności zespołu pracującego nad pozycją mediów w sieci.

Dobór odpowiednich narzędzi, takich jak: SEO, e-mail marketing, social media, działania PR, itp. mogą w kilka tygodni zwiększyć ruch organiczny na stronie o kilkaset procent, pozyskać tzw. followersów w social mediach, czy zwiększyć konwersję o kilkadziesiąt procent (case study na stronie: https://www.internetum.com/marketing/).

Strategia content marketingu w sporcie


Content marketign skupia się nie na produktach, czy usługach marki, ale na potrzebach, czy emocjach jej klientów. Według autorów bloga https://www.marketin9.com/what-is-content-marketing/ „Ten rodzaj marketingu internetowego opiera się na treściach, które angażują klientów, co z kolei pozwala na budowanie trwałej i długoterminowej relacji opartej na lojalności i zaufaniu”.

Jak zbudować lojalną społeczność? Oto pytanie, na które trzeba sobie odpowiedzieć. Jednym z największych wyzwań stojących przed marką jest wyszukanie wartości, które jednoczą fanów marki. Można publikować treści dotyczące rozmaitych diet i utrzymania szczupłej sylwetki, ale można też skupić się promocji zdrowia i jednoczenia wokół siebie np. osób, które biorą udział w maratonach w szczytnych celach (np. walki z rakiem, pomocy dzieciom niepełnosprawnym, itp.). Firmy dostarczające sprzęt do siłowni mogą przedstawiać różne zastosowania urządzeń, nowinki w od producentów, ale ciekawym rozwiązaniem może być budowanie społeczności wokół finansowych aspektów prowadzenia klubu fitness. Propozycji jest tak wiele, jak wiele jest firm na sportowym rynku.

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl