fit.pl mobile logo

Najzdrowsze soki w twojej kuchni – Wyciskarka do soków Sana

Gdyby soki produkowane były tak, jak przedstawiają to reklamy, to jabłka spadałyby z drzewa wprost do kartonu, a cytrusy wyciskałyby się same, zanim jeszcze usiądziemy do śniadania. Tak jednak nie jest. Sok w kartonie, ten, po który sięgamy w sklepie, przeszedł już długą drogę – zdążył zwiedzić sortownię, przetwórnię, rozlewnię, ciężarówki hurtowników i sklepowe magazyny. W międzyczasie przeszedł również zapewne kilka zaawansowanych procesów technologicznych, których celem było „poprawienie” jego smaku, koloru i wydłużenie przydatności do spożycia. Czy taki sok to rzeczywiście „sok 100%”, jak informuje nas etykieta? 


Zapewne nie. Spośród dostępnych w handlu soków soki jednodniowe najbardziej zbliżone są do ideału – czyli świeżego soku wyciśniętego z owoców. Strata witamin i składników odżywczych jest tu stosunkowo najmniejsza. Nawet jednak takie soki – choć zdecydowanie droższe od konkurencji – poddane są pewnej obróbce technologicznej. Z pewnością odległe od ideału są natomiast popularne soki wytworzone z koncentratu owocowego, szczególnie gdy dodatkowo są one dosładzane cukrem lub chemicznymi słodzikami. I one również reklamowane są jako „sok 100%”.
Tylko w jednym wypadku możemy uniknąć wątpliwości, czy nasz sok jest „stuprocentowy” - stuprocentowo zdrowy i dostarczający naszemu organizmowi niezbędnych witamin i składników odżywczych. Taką pewność możemy mieć wówczas, gdy będzie to sok świeżo wyciśnięty. Dobra wiadomość jest taka, że sok tej jakości możemy z łatwością przygotować w domu.

Na rynku niedawno pojawiło się urządzenie, dzięki któremu we własnej kuchni, przy pomocy produktów wybranych przez siebie samych, możemy przygotować sok nie tylko nie ustępujący produktom sklepowym, ale wręcz znacznie przewyższający go jakością!

Tym urządzeniem jest wyciskarka do owoców i warzyw Sana EUJ-707, powstała w kooperacji dwóch liderów rynku – Omega i Eujuicers. Specjaliści obu marek połączyli swoje wysiłki po to, by zaoferować wyciskarkę, która nie tylko będzie wzorowo wypełniała swoje główne zadanie – wyciskanie soków – ale okaże się również przydatna w innych kuchennych zadaniach.  Wyciskarka do soków Sana EUJ-707 działała na zasadzie wolnoobrotowego kruszenia i miażdżenia. To ważne dlatego, że dzięki temu rozwiązaniu nie ogrzewa ona soku podczas pracy, nie dopuszczając do rozpadu cząsteczek witamin i składników odżywczych. Zachowaniu wszystkich dobroczynnych związków zawartych w owocach służy również specjalna konstrukcja wyciskarki: owoce i sok nie mają kontaktu z metalem, co zapobiega utlenianiu witamin. Więcej informacji na temat technologii działania wyciskarki do soków.
Przemyślana konstrukcja wyciskarki ma jednak dużo więcej atutów. Wyciskarka oferuje między innymi największy otwór wsadowy, który łatwo zmieści nawet większe cząstki owoców i warzyw. Z wyciskarką do soków Sana EUJ-707 nie musimy już przygotowywać owoców, krojąc je na drobne cząstki. Po zakończeniu pracy docenimy natomiast łatwość czyszczenia urządzenia: Sana została skonstruowana tak, by nie trzeba było szorować trudno dostępnych zakamarków, w których zatrzymują cię zanieczyszczenia.

Sana to jednak nie tylko świetna wyciskarka – to również pomocnik kuchenny, dzięki któremu przygotować można masło orzechowe, różne desery, w tym lody i sorbety, a nawet domowy makaron.
Wyciskarka do soków Sana EUJ-707 z pewnością nieprzypadkowo zdobyła cenną nagrodę: Laur Konsumenta 2016. Jej użytkownicy docenili jej przemyślaną konstrukcję, wielozadaniowość oraz łatwość obsługi i czyszczenia.
Szczegółowy opis wyciskarki Sana oraz innych modeli znajduje się na stronie polskiego dystrybutora firmy Eujuicers, natomiast poniżej film prezentujący możliwości, budowę i funkcje Sany EUJ-707:
 
PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl