fit.pl mobile logo

Dieta na płaski brzuch: jak szybko zgubić „oponkę”?

Wiele osób boryka się z problemem, jakim jest odstający brzuch. Często schudnięcie z tej części ciała okazuje się niezwykle trudne i czasochłonne. Czy istnieją sposoby na szybkie pozbycie się tak zwanej oponki? Jak cieszyć się pięknym, płaskim brzuchem na wakacje z zachowaniem zdrowia i bez efektu jojo?

Jak szybko schudnąć z brzucha?

W internecie znaleźć można wiele ćwiczeń na brzuch. Są one dobrym wyborem, jednak należy pamiętać, że pozwalają jedynie na wyrzeźbienie tej partii ciała. Chudnięcie obejmuje bowiem całe ciało. Z tego powodu warto połączyć ćwiczenia z odpowiednią dietą. W ten sposób można zgubić tkankę tłuszczową ze wszystkich części ciała, w tym także z brzucha. Dodatkowe ćwiczenia pozwalają natomiast na wzmocnienie mięśni, dzięki czemu sylwetka staje się smukła i atrakcyjna.

Problemy ze wzdęciami a odstający brzuch

Czasem problemem może być nie tyle nadmierna masa ciała, ile wzdęcia powodowane niewłaściwą pracą układu pokarmowego. Wówczas dochodzi do „wypychania” brzucha. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem okazuje się postawienie na odpowiednią dietę. Jeśli nie chcesz samodzielnie komponować takich posiłków, możesz zdecydować się na catering. Doskonałym wyborem jest np. dieta balance od firmy Nice To Fit You. Obejmuje ona składniki, które pozwalają na ustabilizowanie pracy jelit, eliminując uciążliwe wzdęcia i inne problemy trawienne.

Dieta na płaski brzuch powinna ograniczać węglowodany proste. Konieczne okazuje się także picie odpowiedniej ilości wody, która przyspiesza procesy metaboliczne. Warto liczyć kalorie, by nie przekroczyć swojego dziennego zapotrzebowania. Im więcej ćwiczysz, tym więcej możesz zjeść. Z tego powodu odpowiedniej diecie powinna towarzyszyć aktywność fizyczna.

Zasady chudnięcia z brzucha

Jeśli chcesz schudnąć z brzucha, warto przestrzegać odpowiednich zasad. W ten sposób można zgubić zbędne kilogramy szybko, bez efektu jojo. Mowa tu o takich regułach jak np.:

  • stawianie na produkty bogate w błonnik,
  • picie odpowiedniej ilości wody,
  • ograniczenie węglowodanów prostych,
  • praktykowanie regularnej aktywności fizycznej,
  • zrezygnowanie z fast foodów, słodyczy i przetworzonej żywności,
  • liczenie kaloryczności posiłków.

Warto zrezygnować m.in. z białego pieczywa czy makaronu. Znacznie lepszym rozwiązaniem okazuje się postawienie na produkty pełnoziarniste. W diecie powinny pojawić się także warzywa. Warto stawiać na składniki łatwostrawne, które nie powodują wzdęć.

Najważniejsze jest pamiętanie o odpowiedniej kaloryczności posiłków spożywanych w trakcie dnia. Jeśli nie wiesz, jakie jest twoje zapotrzebowanie energetyczne, możesz skorzystać z internetowych kalkulatorów lub udać się do dietetyka. Jeśli ćwiczysz, możesz spożywać posiłki o większej kaloryczności. Z tego powodu przed rozpoczęciem zdrowej diety na płaski brzuch lub zdecydowaniem się na catering dietetyczny warto sprawdzić, ile powinna wynosić dzienna kaloryczność posiłków.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl