fit.pl mobile logo

Jak schudnąć - czy warto skorzystać z cateringu dietetycznego?

Na dworze jest już coraz cieplej, a to oznacza, że trzeba będzie zrzucić kurtki. Wiele osób w tym czasie zaczyna usilnie zastanawiać się nad odchudzaniem, które pozwoliłoby cieszyć się lepszą sylwetką podczas wakacji. Czy jednak zawsze warto się odchudzać? Obecnie wiele osób propaguje akceptowanie siebie takim, jakim się jest. I to jest wspaniałe ale prawda jest taka, że nie każdy jest w stanie taką akceptację w sobie znaleźć. Czy takie osoby mogą skorzystać z diety odchudzającej? Kiedy warto zabrać się za odchudzanie? Czy ten proces musi być trudny i polegać na wyrzeczeniach? Jak się do niego przygotować? A może warto zdecydować się na dietę pudełkową, która jest odpowiednia szczególnie dla tych osób, które nie lubią lub nie mają czasu na gotowanie?

1. Czy warto się odchudzać?

2. Czy odchudzanie musi być trudnym procesem?

3. Dieta odchudzająca - jak ją przygotować?

4. Zdrowa dieta odchudzająca - a może dieta pudełkowa?

5. Jak wytrzymać na diecie odchudzającej?

6. Zbilansowana dieta odchudzająca - jak długo ją stosować?

7. Gdzie znaleźć dobrą dietę odchudzającą?

Czy warto się odchudzać?

W dzisiejszych czasach nadal wiele osób się odchudza, jednak coraz więcej stara się nie poddawać presji i zaakceptować siebie takim, jakim się jest. Czy warto więc walczyć o szczupłą sylwetkę, czy może jednak lepiej jest zaakceptować to, w jaki sposób się wygląda? Odpowiedzi mogą się różnić w zależności od człowieka. Zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze zawsze warto, ponieważ w ten sposób można mieć więcej energii, lepszą skórę czy piękniejsze włosy. A jadłospis diety odchudzającej z pewnością będzie zdrowszy od jedzenia produktów mocno przetworzonych po które często sięga się gdy nie patrzy się na to, co się je.

Czy odchudzanie musi być trudnym procesem?

Wielu proces odchudzania kojarzy z katorgą - dużą ilością aktywności fizycznej połączonej z małą ilością spożywanych kalorii. Prawda jest taka, że już od jakiegoś czasu odchudzanie mało ma wspólnego z powyższym. Owszem sporty są potrzebne i należy stworzyć deficyt kaloryczny, nie oznacza to jednak, że trzeba mało jeść i że cały proces ciężki jest do przejścia. Wręcz przeciwnie - coraz więcej dietetyków zdaje sobie sprawę z tego, że najważniejsze jest to aby dieta była łatwa do utrzymania i właśnie takie oferty można znaleźć.

Dieta odchudzająca - jak ją przygotować?

Nawet najlepsza dieta odchudzająca nie podziała, jeżeli nie będzie się jej trzymać. Sukces w procesie odchudzania polega na tym, że jest to właśnie proces. Trzeba więc być przygotowanym na to, aby trzymać dietę przez dłuższy czas. Oczywiście idealna dieta odchudzająca nie istnieje, warto jednak pamiętać o tym, aby dostarczać sobie niezbędnych składników odżywczych i składników mineralnych. Ważne więc aby przed przygotowaniem diety znać się na tym, co jest zdrowe, a co tylko zdrowe udaje.

Zdrowa dieta odchudzająca - a może dieta pudełkowa?

Nie każdy jednak ma czas na to, aby samodzielnie przygotowywać sobie posiłki. Wiele osób nie potrafi też smacznie gotować więcej niż tylko kilka potraw. Co w takim przypadku można zrobić? Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na dietę pudełkową. Takie rozwiązanie jest dobre z wielu powodów. Przede wszystkim posiłki są przygotowywane przez profesjonalnych kucharzy i przywożone do domu sześć dni w tygodniu. Ponadto można sobie wybrać kaloryczność diety jaką chce się stosować.

Jak wytrzymać na diecie odchudzającej?

Jeżeli chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, to musisz wytrwać na diecie odchudzającej. Jak to zrobić? Przede wszystkim musisz przygotować się na maraton a nie na sprint. Wiele osób marzy o tym aby w miesiąc schudnąć 10 kilogramów, jednak nie jest to zbyt dobry pomysł. Wręcz przeciwnie, wszystko może pójść nie tak mając takie tempo. Co więcej kilogramy szybko by wróciły. Warto więc zdecydować się na dietę, w której będzie się chodziło sytym i po prostu będzie się tworzyło realny deficyt kaloryczny.

Zbilansowana dieta odchudzająca - jak długo ją stosować?

Jak długo stosować deficyt kaloryczny? Wszystko zależy od tego, jak wiele kilogramów chcesz schudnąć. Osoba, która ma do zrzucenia pięć kilogramów będzie na diecie odchudzającej krócej, od tej która chce schudnąć dziesięć kilogramów. Proces można nieco przyśpieszyć uprawiając sporty lub innego rodzaju aktywność fizyczną. Ważne jest jednak to, aby polubić się z tą aktywnością, aby nie była wykonywana pojedynczymi zrywami wyłącznie raz na jakiś czas.

Gdzie znaleźć dobrą dietę odchudzającą?

Gdzie znaleźć dobrą dietę odchudzającą? Niezależnie od tego, czy samemu chcesz przygotowywać sobie posiłki, czy też wolisz skorzystać z cateringu dietetycznego, najciekawsze propozycje znajdziesz przeszukując internet. Pamiętaj, że dobra dieta odchudzająca jest odpowiednio zbilansowana, więc gdy znajdziesz jakiś plan, nawet ułożony przez dietetyka, powinieneś go najpierw samemu ocenić. Dzięki temu będziesz wiedzieć, że twój proces odchudzania jest bezpieczny i dostarczasz sobie wszystkie niezbędne składniki mineralne czy zdrowe tłuszcze.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl