African mango - skąd pochodzi?
Jak sama nazwa wskazuje, african mango pochodzi z Afryki. Jest ono nazywane również dzikim mango, ogbono lub diką. Wiecznie zielone drzewo osiąga wysokość nawet 40 metrów i rośnie na obszarze zajętym przez lasy tropikalne na Czarnym Lądzie. Jadalne owoce drzewa od lat wykorzystuje się w Afryce do tworzenia dżemów i galaretek, spożywa się na surowo lub grillowane oraz dodaje się je do zup w celu zwiększenia ich wartości odżywczej i zagęszczenia ich konsystencji.
Suplementy african mango przygotowuje się z pestek rośliny, czyli tak zwanych orzechów mango. Ich stosowanie jest popularne szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie wskaźnik otyłości wśród osób dorosłych należy do najwyższych na świecie.
W 2005 roku w Kamerunie przeprowadzono badania, które wykazały, że osoby przyjmujące w ciągu doby 3,15 g african mango traciły ponad 5 procent masy ciała w ciągu 4 tygodni. Po opublikowaniu wyników eksperymentu afrykańskie mango uznano za jeden z najskuteczniejszych środków odchudzających, a preparaty oparte na owocu trafiły do sprzedaży na całym świecie.
Wartości odżywcze african mango
African mango jest bogatym źródłem polifenoli, witamin i minerałów. Polifenole zwiększają wrażliwość komórek na insulinę i leptynę, dzięki czemu proces powstawania nowych komórek tłuszczowych jest zatrzymany. Jednocześnie polifenole sprawiają, że organizm spala nagromadzoną już tkankę tłuszczową. W afrykańskim mango znajdują się też witaminy z grupy B oraz witaminy A, C, E i K. Owoc dostarcza również potasu, miedzi, kwasów omega-3 i wieloniensyconych kwasów tłuszczowych.
Działania african mango na organizm człowieka
African mango są przypisywane niemalże cudowne właściwości. Owoc przyspiesza metabolizm, reguluje pracę układu pokarmowego, a także reguluje poziom cholesterolu we krwi. Ponadto wpływa pozytywnie na poziom glukozy i chroni przed wystąpieniem insulinooporności. Stwierdzono, że owoc może sprzyjać leczeniu cukrzycy, dlatego niewykluczone, że w przyszłości na jego bazie będą produkowane nowe leki na to schorzenie.
Dzikie mango zawiera sporo błonnika, dzięki czemu zapewnia uczucie sytości. W owocu znajdują się również ekstrakty alkoholowe, które chronią wątrobę i chromosomy przed zatruciem toksynami. Przeciwutleniacz Irvingia Gabonensis odpowiada natomiast za wspomaganie odchudzania i spalanie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo za jego sprawą organizm wolniej się starzeje, a ciało dłużej zachowuje młody wygląd.
Ze względu na to, że afrykańskie mango jest naturalnym suplementem, jego działanie na organizm jest bezpieczne. Utrata kilogramów jest stopniowa, a w przypadku połączenia stosowania preparatu z niskokaloryczną dietą i ćwiczeniami, waga ciała spada średnio o 1 kilogram tygodniowo. W czasie procesu odchudzania nie dochodzi do napadów głodu, a osoba stosująca suplement z african mango rzadko skarży się na wahania nastroju i osłabienie koncentracji spowodowane spadkiem poziomu cukru we krwi.
Suplementy z african mango
Afrykańskie mango jest dostępne pod postacią suplementów w formie kapsułek i tabletek. Zażywa się je w ilości 1-2 dziennie, zwykle w trakcie posiłku. Preparat stosuje się przez około 3 miesiące, w czasie których wskazana jest zwiększona aktywność fizyczna i stosowanie lekkiej diety. Wśród najpopularniejszych suplementów na bazie owocu znajduje się African Mango Vital Progres. Jego stosowanie jest niedrogie, a dzięki wyłącznej zawartości ekstraktu z pestek dzikiego mango, codzienne zażywanie preparatu jest w pełni bezpieczne. Podobny skład i zawartość ekstraktu mają tabletki African Mango oraz suplement African Mango 900.
Jeżeli chce się mieć pewność, że stosowanie afrykańskiego mango przyniesie oczekiwane rezultaty, powinno się sięgać wyłącznie po sprawdzone preparaty z legalnego źródła. Zakupienie i stosowanie suplementów niewiadomego pochodzenia może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, których leczenie potrwa przez wiele miesięcy.
Skutki uboczne w czasie stosowania African Mango
Ze względu na w pełni naturalny skład suplementów diety z dzikim mango, nie zaobserwowano występowania poważnych skutków ubocznych w czasie stosowania preparatów. W przypadku nadwrażliwości na ekstrakt z pestek mango afrykańskiego mogą pojawić się problemy z funkcjonowaniem układu pokarmowego - najczęściej przyjmujące postać wzdęć i biegunek. Dodatkowo osoby przyjmujące suplement mogą zaobserwować kilkudniowe nadmierne pobudzenie oraz trudności z zasypianiem, które ustępują maksymalnie po tygodniu od rozpoczęcia stosowania preparatu.
W przypadku utrzymywania się skutków ubocznych, wskazane jest zaprzestanie stosowania preparatu i skonsultowanie się z lekarzem.