Homeopatia jest oparta na zasadzie, że podobne leczy podobne. Badania wykazały, że substancje wywołujące objawy chorobowe u zdrowej osoby, mogą wyleczyć te same objawy, które występują jako część naturalnej choroby
fit.pl
2009-04-27 00:00
Udostępnij
Homeopatia
Działanie leku homeopatycznego polega na uaktywnieniu układu obronnego człowieka, a podawana mała dawka substancji czynnej stanowi bodziec, który mobilizuje układ immunologiczny.

SKŁAD LEKU:  Leki stosowane w homeopatii są oparte na składnikach pochodzenia naturalnego: roślinnych, zwierzęcych i mineralnych. Dawka substancji czynnej w leku jest bardzo mała, a rozpuszcza się ją przeważnie w alkoholu rozcieńczonym wodą. Rozpuszcza się w proporcji 1:10. Jedna dziesiąta substancji jest rozcieńczona dziewięcioma częściami alkoholu. Takie postępowanie określa się jako D-1. Już jednak w trzeciej fazie, a więc D-3, w leku homeopatycznym znajduje się jedna tysięczna część pierwotnej substancji. Co jednak powiedzieć o dawce D-15 i powyżej, kiedy w pierwotnej substancji nie pozostaje żadna drobina i nie można stwierdzić śladu najmniejszej cząsteczki, a mimo to substancja taka działa leczniczo.

UWAGA:  Istnieją liczne próby kliniczne, potwierdzające wartość tego sposobu leczenia. Leki homeopatyczne nie powodują żadnych objawów ubocznych! Niewątpliwą zaletą homeopatii jest to, że może ona przywrócić całemu organizmowi równowagę i wzmocnić go. Dlatego tak ważna jest prawidłowa diagnoza, którą powinien poprzedzać szczegółowy wywiad z pacjentem i wnikliwa obserwacja. Jeśli ktoś chce leczyć się tą metodą, powinien najpierw trafić do lekarza homeopaty, który po dokładnym badaniu, zaordynuje odpowiednie leki. W żadnym przypadku nie wolno leczyć się homeopatycznie na własną rękę.

www.fit.pl