Peelingi, czyli produkty o działaniu eksfoliującym, są niezbędnym elementem rutyny pielęgnacyjnej. Oczyszczają i wygładzają skórę, usuwając martwe komórki naskórka. Eksperci podkreślają, że można, a nawet trzeba stosować je przez cały rok. Co wiesz o działaniu peelingów? Poznaj trzy kluczowe fakty na temat letniego złuszczania.
Aleksandra Załęska
2024-07-22 16:27
Udostępnij
3 fakty o peelingu latem

Kosmetolodzy podkreślają, że pełna, spersonalizowana rutyna pielęgnacyjna dla twarzy jest kluczem do piękna, zdrowia i młodości. Co wchodzi w skład prawidłowo wykonanej rutyny? Skuteczny demakijaż, wartościowe kremy i sera, a także peeling, który – choć sięgamy po niego rzadziej niż po inne kosmetyki – stanowi filar perfekcyjnej pielęgnacji twarzy. Jak często stosować peelingi? Czy można używać ich przez cały rok? Jakich składników szukać w tych kosmetykach? Kosmetolog radzi.

FAKT NR 1: Peeling należy stosować regularnie

Kosmetolodzy wskazują, że kluczem do skuteczności działania peelingu jest jego regularne stosowanie. Jaką częstotliwość proponują? "Peelingi kwasowe warto stosować maksymalnie raz w tygodniu. Kluczem do sukcesu jest umiar oraz to, by odstępy pomiędzy aplikacjami były stosunkowo równe" – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, Ekspert marki mesoBoost®. "W ten sposób pozwalamy skórze na odpowiednią regenerację po delikatnym złuszczeniu i uzyskujemy efekt odświeżenia oraz wygładzenia. Nasza cera świetnie dostosowuje się do dobrych praktyk pielęgnacyjnych, w tym właśnie do eksfoliacji" – dodaje.

FAKT NR 2: Latem można złuszczać naskórek

Czy peelingi można stosować latem? Eksperci wskazują, że można – a nawet trzeba. Wakacje to czas, kiedy skóra twarzy jest szczególnie mocno narażona na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promienie słoneczne, porywisty wiatr, słona woda, zmiany klimatu lub diety i klimatyzowane pomieszczenia. Dla cery – to prawdziwy survival. "Intensyfikacja szkodliwych dla skóry czynników zewnętrznych latem sprawia, że możemy obserwować jej przesuszenie, przebarwienia lub zmiany kolorytu. To właśnie teraz cera potrzebuje wsparcia w postaci składników odżywczych" – mówi Agnieszka Kowalska. "W tej sytuacji naszym sprzymierzeńcem jest właśnie peeling, który delikatnie usuwa zniszczoną warstwę naskórka. Perfekcyjnie oczyszczona skóra twarzy dużo lepiej przyjmuje składniki nawilżające, regenerujące i antyoksydacyjne. A na tym przecież nam zależy" – dodaje.

Kosmetolodzy podkreślają, że w przypadku peelingów kwasowych, kluczowy jest wybór substancji aktywnych, które rekomendowane są do stosowania latem. Na co zwrócić uwagę? "Marka mesoBoost® wywodzi się z rynku gabinetowego, gdzie zabiegi na bazie kwasów wykonywane są przez cały rok. Zarówno w praktyce gabinetowej, jak i domowej, kluczowy jest dobór odpowiednich kwasów do pory roku. Latem wybieramy kwasy o delikatnym działaniu złuszczającym, takie jak kwas migdałowy, zawarty w peelingu z linii Ferul Power mesoBoost®. To istotne, by stosowany składnik nie uwrażliwiał naszej cery na słońce. Zimą możemy pozwolić sobie na bardziej zdecydowane działanie, np. kwasami glikolowym, mlekowym, cytrynowym i salicylowym. Tę kombinację znajdziemy w peelingu Red Power mesoBoost®" – wskazuje Agnieszka Kowalska.

FAKT NR 3: Peelingi „potrafią” o wiele więcej

Jakie jest zadanie peelingu? To oczywiste – usunięcie zanieczyszczonego, martwego naskórka, a w konsekwencji oczyszczenie i umożliwienie skórze regeneracji. Prawda? Zdecydowanie tak, ale to jeszcze nie wszystko. Eksperci podpowiadają, że warto sięgać po takie peelingi, które, dzięki połączeniom składników, „potrafią” coś więcej – np. działają antyoksydacyjnie lub rozjaśniająco.

Jakich składników szukać w peelingach? Królem multifunkcjonalności jest kwas ferulowy (inaczej kwas 4-hydroksy-3-metoksycynamonowy), który wspomaga wewnątrzkomórkowy system obrony przed wolnymi rodnikami (jest silnym antyoksydantem), chroniąc główne struktury skóry – keratynocyty, fibroblasty, kolagen i elastynę. Działa także rozjaśniająco i skutecznie chroni skórę przed powstawaniem nowych przebarwień. "Warto wiedzieć, że kwas ferulowy chroni nas także przed negatywnym działaniem promieni słonecznych, czyli działa fotoprotekcyjnie (absorbuje i rozprasza promienie UV). W konsekwencji efektywnie chroni komórki skóry i spowalnia procesy starzenia. Kwas ferulowy przeciwdziała stresowi oksydacyjnemu, a także działa przeciwzapalnie. To jeden z kluczowych komponentów rekomendowanych do letniej pielęgnacji domowej, który świetnie sprawdza się jako składnik peelingu opartego na mocy kwasu migdałowego" – mówi Agnieszka Kowalska.

mesoBoost® FERUL POWER

Peeling do twarzy

Delikatny peeling o wszechstronnym działaniu do każdego rodzaju skóry. Formuła produktu oparta jest o unikalne połączenie specjalnie dobranych składników aktywnych. Zawiera kwas felurowy o właściwościach antyoksydacyjnych, który wspomaga wewnątrzkomórkowy system obrony przed wolnymi rodnikami, pełniąc tym samym rolę ochronną dla głównych struktur skóry (keratynocyty, fibroblasty, kolagen, elastyna). Ponadto kwas ferulowy działa rozjaśniająco i chroni przed powstawaniem nowych przebarwień. Zawiera również kwas migdałowy o właściwościach eksfoliujących, który usuwa martwe komórki naskórka, dzięki czemu pozostawia skórę oczyszczoną i wygładzoną.

Pojemność: 30 ml
Cena: 40 zł

Linię uzupełniają:

  • Mesoboost® FERUL POWER, krem do twarzy
  • Mesoboost® FERUL POWER, serum do twarzy
  • Mesoboost® FERUL POWER, masełko do demakijażu
  • Mesoboost® FERUL POWER, pianka do demakijażu
  • Mesoboost® FERUL POWER, tonik do twarzy