fit.pl mobile logo

Czy masażem można usunąć cellulit?

Cellulit jest jedną z najbardziej niepożądanych kobiecych przypadłości dermatologicznych. Niezależnie od wagi dotyka zarówno osoby szczupłe jak i otyłe. Jest istotnym problemem estetycznym pojawiającym się na udach, pośladkach czy brzuchu. Czy walka z cellulitem jest skuteczna podpowiada fizjoterapeuta.

Cellulit to zjawisko powodujące zmiany w tkance podskórnej pojawiające się w obrębie tkanki tłuszczowej, jednak dotyczy także mikrokrążenia. Wynika ono z zaburzeń przepływu krwi oraz limfy w konsekwencji powodując takie objawy jak rozszerzenie porów skóry i obrzmienia naskórka, zwiotczenie skóry, stwardnienia, uwypuklenia oraz nieregularne napięcie.

Najczęściej na tę dolegliwość narażone są kobiety. Wynika to z różnic fizjologicznych i hormonalnych. Cellulit dotyczy zazwyczaj struktury tkanki łącznej, bardziej elastycznej u kobiet oraz rozmieszczenia tkanki tłuszczowej uwarunkowanej aktywnością hormonów takich jak estrogen. Z występowaniem cellulitu powiązana jest również nadwaga i otyłość.

Zarówno czynniki genetyczne jak i środowiskowe mogą wpływać na pojawienie się cellulitu. Styl życia oraz stres, mała aktywność fizyczna, zbyt obcisłe ubrania, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu mogą przyczynić się do powstania tej dysfunkcji.

Według naukowców masaż bańką chińską wpływa na stymulację systemów immunologicznych, a także autonomicznego układu nerwowego. Drenaż limfatyczny jest jednym z najczęstszych zabiegów w leczeniu cellulitu. Poprzez silne przekrwienie w miejscach działania bańką dochodzi do odprowadzania toksyn i dostarczania substancji odżywczych oraz tlenu. - wyjaśnia Zygmunt Bartosiewicz, fizjoterapeuta z Kliniki Fizjoterapii.

Bańki to przyrządy od tysięcy lat używane w kulturze krajów azjatyckich. Od początku stosowanie tego rodzaju terapii używanych było wiele rodzajów baniek np. bambusowe, szklane czy ceramiczne. W warunkach domowych do stymulacji skóry i tkanki podskórnej o wiele praktyczniejsze jest zastosowanie baniek wykonanych z miękkich tworzyw. Kiedyś stosowano je również w celu pobudzenia mechanizmów samoregulacji homeostazy, łagodzenia bólu oraz terapii zaburzeń tkanek miękkich. Z czasem zaczęto je właśnie wykorzystywać do leczenia rozstępów, a także cellulitu.

Masaż bańką chińską daje dobre rezultaty, a sama procedura nie jest zbyt skomplikowana. Należy jednak wykonać serię zabiegów przynajmniej 2 – 3 razy w tygodniu po około 20 minut. Terapia bańką w ruchu, polega na kontrolowaniu ssania, delikatnie przesuwając bańkę w jednym kierunku w stronę serca. Masaż powinno wykonać się na oczyszczonej skórze, na którą nakłada się oliwkę lub olejek. Zabiegu nie należy wykonywać na stojąco. Jeśli pojawią się przekrwienia lub siniaki należy zrobić kilkudniową przerwę. Przeciwwskazaniem jest skóra naczynkowa lub bardzo wrażliwa. Nie można również stosować masażu na bliznach, uszkodzonej skórze, w stanach zapalnych, trądziku lub w ciąży.

Zabieg oprócz właściwości ujędrniających i wygładzających pomaga również w usunięciu martwego naskórka czy wspomaga redukcję niedoskonałości takich jak blizny czy rozstępy.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl