fit.pl mobile logo

Jak dbać o cerę trądzikową?

Rozszerzone pory, łojotok, zaskórniki, bolesne wykwity… To wszystko charakteryzuje cerę trądzikową. Nieodpowiednia pielęgnacja skóry problematycznej może pogorszyć sprawę – zintensyfikować wydzielanie sebum i prowadzić do zaostrzenia się problemu. Po jakie preparaty sięgnąć, aby wyciszyć zmiany? Czy naturalne kosmetyki do twarzy mogą skutecznie pomóc w zapobieganiu wypryskom? Podpowiadamy, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja cery trądzikowej.

Składniki zakazane w pielęgnacji skóry trądzikowej

Wiele kosmetyków drogeryjnych zawiera składniki mogące pogarszać stan skóry trądzikowej. Produkty nakładane na cerę nie powinny zawierać substancji ropopochodnych (takich jak parafina, oleje mineralne, wazelina) i silikonów, ponieważ wykazują właściwości komedogenne. Pielęgnacja skóry trądzikowej powinna być wolna od alkoholu denaturowanego, mającego właściwości wysuszające, co w konsekwencji może prowadzić do nadmiernego wydzielania sebum. Warto także unikać sztucznych konserwantów, np. parabenów, mogących wywoływać podrażnienia i nasilać stany zapalne.

Walka z trądzikiem za pomocą naturalnych kosmetyków do twarzy

Cera trądzikowa potrzebuje dokładnego, lecz delikatnego oczyszczania. Idealnym rozwiązaniem jest wprowadzenie dwuetapowego oczyszczania wieczorem. Sięgnij po naturalne kosmetyki do twarzy: olejek lub balsam do demakijażu, który rozpuści makijaż i dostarczy cerze składników odżywczych oraz produkt myjący. Nie obawiaj się, że olejek spowoduje zapychanie porów – tłuszcze (jest nim także sebum) najlepiej rozpuszczają się w tłuszczach. Pamiętaj jednak, że olej zawsze trzeba zmyć wodą oraz środkiem pieniącym, np. żelem zawierającym naturalne ekstrakty. Po wykonaniu tych dwóch kroków oczyszczających sięgnij po tonik, który przywróci fizjologiczne pH skóry.

Czysta skóra jest gotowa na przyjęcie substancji aktywnych. W walce z trądzikiem mogą pomóc naturalne kosmetyki do twarzy, zapobiegające wywoływaniu procesu nadprodukcji sebum. Odpowiednie serum normalizujące i oczyszczająca maska z glinką będą przeciwdziałać powstawaniu niedoskonałości, jednocześnie nawilżając, regenerując i chroniąc cerę.

Często słyszy się, że skoro skóra i tak jest tłusta, to nie potrzebuje nawilżenia. Jest wprost przeciwnie – w niektórych przypadkach to właśnie zbyt małe nawilżenie skutkuje zaostrzeniem się zmian trądzikowych.

Cera trądzikowa – o czym jeszcze warto pamiętać?

Jeżeli chcesz pozbyć się problemu licznych i bolesnych wykwitów, nigdy nie chodź spać w makijażu. Nie dopuszczaj do sytuacji, w których kładziesz się do łóżka bez oczyszczenia twarzy. Pozostałości kosmetyków, nagromadzone w ciągu dnia sebum oraz wszelkie zanieczyszczenia pozostawione na skórze, mogą skutkować zapchaniem porów i pogorszeniem stanu cery.

Nie wyciskaj krostek, ponieważ możesz w ten sposób pogłębić stan zapalny, a dodatkowo doprowadzić do powstania nieestetycznych przebarwień lub blizn.

Nie tylko kosmetyki naturalne do twarzy i odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne pomagają w walce z trądzikiem. Bardzo istotną rolę odgrywa także odpowiednia dieta. Unikaj produktów wysoko przetworzonych oraz obfitujących w cukry proste. Jedz dużo warzyw, owoców, artykułów bogatych w zdrowe kwasy tłuszczowe. Pij również odpowiednie ilości wody, aby nawadniać skórę i cały organizm od środka.

Jednocześnie pamiętaj, aby poważne problemy skórne konsultować z lekarzem dermatologiem, który oceni stan Twojej cery i przedstawi ewentualne metody leczenia.

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl