fit.pl mobile logo

Jak odczytać potrzeby swojej skóry i jak na nie odpowiadać? Sprawdź!

Każdy z nas jest inny zarówno pod względem charakteru, jak i wyglądu. Dlatego też kosmetyki, które u jednych się sprawdzają, dla innych mogą być nieodpowiednia. Warto poznać potrzeby swojej skóry i wybierać kosmetyki do pielęgnacji i makijażu, które najlepiej zadbają o jej kondycję. Jak zatem sprawdzić, czego potrzebuje nasza skóra?

Określ typ swojej cery

Podstawą prawidłowej pielęgnacji jest określenie rodzaju cery. Na ogół stosuje się podział na cerę suchą, tłustą, mieszaną oraz normalną. Dzięki temu trafnie odczytamy potrzeby skóry i będziemy mogli wdrożyć skuteczną pielęgnację. Jak zatem określić typ cery? Przede wszystkim służy do tego prosta obserwacja wizualna, jednak trzeba też zwrócić uwagę na to, jak nasza skóra zachowuje się w ciągu dnia oraz jak reaguje na zewnętrzne bodźce, np. promieniowanie słoneczne.

Skóra sucha – jakie ma potrzeby?

Cerę suchą wyróżnia uczucie napięcia, szorstkość w dotyku oraz skłonność do złuszczania się. Co więcej, skóra jest mało elastyczna oraz matowa. Dodatkowo jest skłonna do podrażnień, które mogą sprawiać duży dyskomfort. Właścicielki takiej cery powinny przede wszystkim dbać o jej głębokie nawilżenie. Warto sięgać po kremy na dzień i na noc zawierające w składzie glicerynę, olejki roślinne i kwas hialuronowy, który dobrze wiąże cząsteczki wody, tym samym ją nawilżając. Należy zaś unikać kosmetyków na bazie alkoholów oraz z silnymi substancjami drażniącymi. W przypadku występowania podrażnień, pielęgnację można uzupełnić o kosmetyki zawierające w składzie substancje łagodzące, takie jak aloes czy panthenol.

Cera tłusta – jak ją pielęgnować?

Cera tłusta jest dość charakterystyczna, ponieważ błyszczy się i świeci. Jest to spowodowane nadmierną produkcją sebum. Ono zaś przyczynia się do powstawania licznych niedoskonałości w postaci wyprysków. Potrzeby cery tłustej są obszerne. Trzeba zadbać o jej nawilżenie, a jednocześnie dogłębne oczyszczanie. Należy wybierać żele do mycia twarzy bogate w cynk, glinkę czy aloes. Dobrym rozwiązaniem na zaspokojenie potrzeb cery tłustej jest stosowanie peelingów kwasowych AHA i BHA. Z koeli należy unikać zbytniego przesuszania naskórka.

Cera normalna – czy jest wymagająca?

Cera bez problemów z przesuszaniem, przetłuszczaniem i wrażliwością jest określana mianem cery normalnej. Jej pielęgnacja nie jest wymagająca, jednak nie oznacza to, że nie powinno się o nią dbać. Potrzeby cery normalnej to przede wszystkim regularne oczyszczanie i nawilżanie, które są kluczem do zachowania młodego wyglądu.

Jakie potrzeby ma cera mieszana?

Cera mieszana łączy w sobie cechy cery tłustej oraz suchej. Nadmiar tłustego filmu uwidacznia się głównie w tak zwanej strefie T, czyli okolicy czoła, nosa i brody. Pozostały obszar skóry twarzy pozostaje suchy ze skłonnościami do podrażnień. Potrzeby tej cery są zdecydowanie większe niż cery normalnej. Trzeba zadbać o głębokie oczyszczania, ale tak, by nie powodować podrażnień. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich kosmetyków. Najlepiej stawiać na te z naturalnym składem. Znajdziemy je między innymi w ofercie AVON.

Warto też pamiętać, że każda skóra jest inna i poza standardowymi ramami pielęgnacyjnymi może mieć dodatkowe potrzeby. Dlatego trzeba uważnie ją obserwować, zmieniać kosmetyki, a w razie długotrwałych problemów z pielęgnacją dobrą decyzją jest konsultacja ze specjalistą.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl