fit.pl mobile logo

Jak pielęgnować dłonie w czasie kwarantanny?

Podczas pandemii, w czasach częstego mycia i odkażania dłoni Twoje dłonie mogą stać się bardziej wysuszone i wrażliwe. Ważna zatem będzie ich dokładniejsza pielęgnacja. Na co zwrócić uwagę? Podpowiada dr n. med. Monika Kuźmińska z Yonelle Beauty Institute.

Dłonie to bardzo widoczna część ciała, o której pod względem pielęgnacji domowej bardzo często zapominamy. – Fizjologicznie na grzbietowej części dłoni jest mało gruczołów łojowych i ilość produkowanego łoju nie jest wystarczająca by można było sobie pozwolić na brak pielęgnacji związanej z nawilżeniem i natłuszczeniem skóry tej okolicy. Skóra dłoni jest również stosunkowo cienka. Te dwa elementy powodują łatwe oddziaływanie uszkadzające przez czynniki atmosferyczne, takie jak słońce czy mróz – tłumaczy dr Kuźmińska.
Dodatkowym elementem pogarszającym ich wygląd wraz z upływem lat jest zanik tkanki tłuszczowej na grzbiecie dłoni, co powoduje uwidocznienie żyłek i ścięgien. A pojawiające się z czasem zmiany pigmentowe i zanikowe bardzo często zdradzają nasz wiek.

– Teraz w czasie pandemii gdy wszyscy zwracamy uwagę na długie, dokładne i częste mycie rąk oraz dezynfekcję po myciu i pomiędzy nimi środkami z użyciem alkoholu, dodatkowo przesuszamy i niszczymy skórę. Coraz częściej nosimy również nitrylowe lub lateksowe (pamiętajmy, że mogą uczulać) rękawiczki, które również nie są przyjazne dla skóry dłoni – przestrzega lekarz.

Kiedy gabinety medycyny estetycznej są zamknięte możemy zadbać o dłonie w zaciszu własnego domu, jak?

– Wszyscy już wiemy jak myć higienicznie dłonie. Po ich myciu (najlepiej za pomocą mydeł antybakteryjnych w dozownikach) i osuszeniu, koniecznie trzeba pamiętać o regeneracji dłoni. Możemy wykorzystać do tego celu np. balsam do ciała z kwasem hialuronowym Yonelle, lub preparaty stricte dedykowane pielęgnacji dłoni jak np. zawierające minerały morza martwego intensywnie regenerujące kremy – mówi dr n. med. Monika Kuźmińska. – Znakomicie działanie odkażające, a równocześnie pielęgnujące wpisuje się najnowszy produkt Yonelle, czyli nawilżająco-ochronny żel z linii Yoshino Pure&Care. W żelu tym zawierającym 70% alkoholu o optymalnym działaniu przeciwko wirusowym i bakteriom zastosowano dodatkowo niezmiernie skuteczny kompleks pielęgnacyjny, który przeciwdziała wysuszaniu się i wiotczeniu skóry dłoni. Wykorzystano w nim niezwykłą siłę regenerującą kwasu hialuronowego oraz potencjał kojąco-łagodzący esencji z płatków kwiatów YOSHINO. Dodatek D-pantenolu i aloesu wzmacnia efekty poprawy stanu i wyglądu skóry, narażanej na uszkodzenia w wyniku agresywnego działania środków o właściwościach dezynfekujących – dodaje ekspert.

Mówiąc o kompleksowej pielęgnacji dłoni pamiętajmy również o codziennej ochronie przeciwsłonecznej z uwzględnieniem łatwego wycierania się kremu z filtrem z powierzchni grzbietowej dłoni, zapobiegnie to powstawaniu przebarwień.

Bardzo ważna jest również intensyfikacja pielęgnacji w nocy. – Zalecam smarowanie dłoni przed pójściem spać, czy spanie w bawełnianych lub bambusowych rękawiczkach, co zapobiega wycieraniu kremu w pościel i ułatwia wchłanianie. Warto również co kilka dni zintensyfikować pielęgnację poprzez zastosowanie okluzji z folii spożywczej po nałożeniu grubszej warstwy kremu, dodatkowo w celu utrzymania ciepła można nałożyć rękawiczki kuchenne do chwytania gorących naczyń. Skóra dłoni poprawi się na pewno po takiej półgodzinnej terapii, a preparat wchłonie się znakomicie – tłumaczy dr Kuźmińska.

Wszyscy czekamy na powrót do życia sprzed kwarantanny. – Gdy minie czas pandemii będziemy mogły wrócić do zabiegów gabinetowych, czyli: likwidacji przebarwień (peelingi, lasery, IPL); nawilżenia i rewitalizacji skóry (mezoterapia, Dermapen) wreszcie poprawy wyglądu wraz z wypełnieniem grzbietowej powierzchni dłoni za pomocą usieciowanego kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapniowego. Do tego czasu musimy pomiędzy myciem, dezynfekcją regenerować skórę dłoni sposobami domowymi – mówi dr n. med. Monika Kuźmińska.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl