fit.pl mobile logo

Jak pielęgnować skórę tłustą?

Osoby posiadające przetłuszczającą się skórę często zastanawiają się jak ją prawidłowo oczyszczać. Nic dziwnego. W końcu w bardzo łatwy sposób możemy zniszczyć naturalny płaszcz hydrolipidowy lub zaburzyć pracę gruczołów łojowych, przez co nasz problem zamiast zniknąć – nasili się. Oto kilka rad co robić, by cieszyć się piękną i zrównoważoną skórą

1. Odpowiednia temperatura

To naprawdę ważne, by ustawić odpowiednią temperaturę wody pod prysznicem. Mało kto zdaje sobie sprawę jak duże ma to znaczenie. Należy ustawić strumień tak, by nie był za gorący – to sprawi, że zbyt szybko zmyjemy z siebie naturalny łój, a co za tym idzie – skóra zacznie produkować go jeszcze więcej, przez co zapętlimy się i nigdy nie uzyskamy równowagi w tej kwestii. Z kolei rozpoczęcie kąpieli zbyt zimną woda w ogóle nie otworzy gruczołów łojowych, przez co nasze oczyszczanie nie będzie skuteczne, tylko powierzchowne. Optymalne działanie to rozpoczęcie prysznica ciepłą wodą, a zakończenie chłodnym strumieniem, który sprawi, że łuski łojowe zamkną się, a skóra pozostanie świeża na dłużej.

2. Delikatne, ale skuteczne oczyszczanie

To czym umyjemy naszą skórę jest bardzo ważne. Zbyt agresywne środki zaburzą warstwę ochronną skóry. Warto wybrać coś, co nawilży skórę, ale bez pozostawienia na niej tłustego filmu. Oprócz tego kosmetyk myjący powinien oczywiście dobrze oczyścić. Jaki jest złoty środek? Z pomocą przychodzi rewitalizująco-nawadniający żel pod prysznic DuoLife Beauty Care Aloes. Wyjątkowa formuła OHA 24/7 Nutri-FormTM  tego kosmetyku czerpie z dobroczynnych właściwości aloesu, miodu i oregano, oczyszczając, odświeżając i jednocześnie nawilżając skórę. To optymalne rozwiązanie dla posiadaczy skóry tłustej.

3. Nawilżenie to podstawa!

Krąży błędne przekonanie, że skoro jesteśmy posiadaczami tłustej skóry, to nie musimy jej już dodatkowo nawilżać. Nic bardziej mylnego! Tak naprawdę każdy rodzaj skóry tego potrzebuje. Można wybrać kosmetyki mocno nawilżające, o lekkiej konsystencji, by nie czuć obciążenia.

Oczywiście bardzo ważne jest to, by unikać w składać sylikonów, które mają tendencję do gromadzenia się w porach, a co za tym idzie – tworzą się wypryski. A tych nikt z nas nie lubi. Dlatego nie zapominajmy o tym ważnym kroku w pielęgnacji, jakim jest dobre nawilżenie naszego ciała. Nawet jeśli nie wydaje nam się to konieczne.
Z pozoru małe kroki, mogą mieć duży wpływ na kondycję naszej skóry. A po kilku miesiącach z pewnością zauważymy efekty. Dlatego poświęćcie swojej codziennej pielęgnacji chwilę i wprowadźcie te kroki w życie. Zobaczycie, że skóra z pewnością Wam za to podziękuje.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl