fit.pl mobile logo

Japoński relaks. Na czym polega wyjątkowość japońskiego SPA i jego rytuałów?

Japońskie zabiegi SPA zyskują na popularności. Są świetnym sposobem na odprężenie się oraz na relaks. Japończycy kultywują bardzo dużo tradycji oraz rytuałów, które mają związek z pielęgnacją ciała. Opierają się one głównie na filozofii zen oraz harmonii między ciałem oraz umysłem. Japońskie zabiegi SPA oraz rytuały z nimi związane skupiają się na holistycznym podejściu do pielęgnacji nie tylko ciała, ale też umysłu. Z tego powodu są one wyjątkowe i coraz częściej wybierane przez ludzi.

Co warto wiedzieć o japońskim SPA?

Na samym początku trzeba zauważyć, że japońskie SPA jest skoncentrowane na pięknie, prostocie, naturalności, a także harmonii. Rytuały pielęgnacyjne z nim związane najczęściej wykorzystują naturalne składniki. Mowa tutaj na przykład o zielonej herbacie, ryżu, algach morskich oraz olejkach eterycznych. Do tego dolicza się też wiele innych składników, które od lat są wykorzystywane w japońskiej kosmetyce oraz medycynie. Takie składniki są świetne nie tylko w celu kompleksowej pielęgnacji ciała, ale też przynoszą odprężenie umysłu oraz ogólny relaks. Z tego powodu japońskie SPA jest coraz popularniejsze. Co istotne, tego typu rytuały skupiają się nie tylko na nawilżaniu czy czyszczeniu skóry, ale też na poprawie krążenia krwi oraz ogólnym rozluźnieniu mięśni. Istotne jest również to, że wszystkie zabiegi przeprowadzane są w relaksującym i spokojnym otoczeniu. Dzięki temu o wiele łatwiej jest uzyskać odprężenie umysłu oraz ogólne wyciszenie się. Nierzadko stosowanymi zabiegami są masaż shiatsu. Działa on na punkty akupresury. Do tego dolicza się też kąpiele w gorących źródłach, które są głęboko zakorzenione w tradycji japońskiej.

Japońskie SPA oraz rytuały

Okazuje się, że japońskie SPA i rytuały pielęgnacyjne skupiają się także na aspektach emocjonalnych oraz duchowych człowieka. Z tego powodu są one wyjątkowe zwłaszcza w odniesieniu do innych metod pielęgnacyjnych. Mało kto wie o tym, że Japończycy wierzą w to, iż harmonia między ciałem i umysłem jest kluczem do zdrowia i szczęścia, dlatego wiele rytuałów SPA skupia się na wyciszeniu umysłu i odprężeniu. Japońskie SPA zyskuje na popularności praktycznie na całym świecie. Przeznaczone jest nie tylko dla pań, ale też dla panów. Obecnie coraz więcej mężczyzn decyduje się na korzystanie z takich usług. Bardzo dużo japońskich SPA oferuje specjalne pakiety dla panów skupiające się na pielęgnacji skóry ciała i twarzy, ale ponadto na relaksie i ogólnym odprężeniu.

Dlaczego warto postawić na japońskie SPA?

Japońskie SPA oraz rytuały pielęgnacyjne są też stosowane w terapiach mających na celu poprawę zdrowia oraz ogólnego samopoczucia. Tego typu terapie skupiają się też na użyciu tradycyjnych japońskich technik wykorzystywanych od stuleci. Mowa tutaj nie tylko o masażu shiatsu, ale też o akupunkturze. Często przeprowadzana jest też japońska refleksologia, a także na stosowaniu naturalnych składników, takich jak zioła, olejki eteryczne i algi morskie. Takie zabiegi to świetna metoda na relaks.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl