fit.pl mobile logo

Krem z filtrem po sezonie. Czy nadal powinnaś go używać?

Krem z filtrem na co dzień kojarzy nam się z wakacjami i słoneczną, nadmorską plażą. Zdajemy sobie sprawę, że musimy chronić skórę przed szkodliwym działaniem Słońca, a przecież tam jest go bardzo dużo. Wydaje nam się też, że w pochmurne dni nic nam nie grozi, a to jednak błąd. Sprawdź, dlaczego krem z filtrem do twarzy powinien nam towarzyszyć przez cały rok.

Kosmetyki z filtrami SPF chronią nas przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi, które docierają do nas wraz z promieniami Słońca. 95% promieniowania UV, które dociera do Ziemi to promieniowanie UVA. Przedostaje się ono swobodnie zarówno przez chmury, jak i przez okienne szyby. Pozostałe 5% to promieniowanie UVB, które potrafi przedostać się do głębszych warstw skóry, ale nie przenika ono ani przez chmury, ani przez szyby. Natężenie tych promieni jest szczególnie duże latem w godzinach okołopołudniowych. Jest jeszcze trzeci rodzaj promieniowania – UVC, ale ono jest niemal w całości pochłanianie przez ozonową warstwę atmosfery, a więc nie zagraża nam w żaden sposób. Kremy z filtrem na co dzień chronią nas przed dwoma pierwszymi rodzajami promieniowania, więc powinniśmy stosować je nie tylko latem, ale także jesienią, zimą i wiosną, a szczególnie w słoneczne dni, gdy przebywamy na świeżym powietrzu.

Stosując krem z filtrem do twarzy na co dzień, chronisz skórę przed…

…fotostarzeniem, ponieważ promieniowanie UV, a w szczególności UVA, niszczy włókna kolagenowe skóry, które są niezbędne dla utrzymania elastyczności i jędrności skóry. Jeśli zaczyna ich brakować w skórze, pojawiają się nieodwracalne zmiany w jej strukturze. Skóra starzeje się w przyspieszonym tempie, pojawiają się zmarszczki, bruzdy i nieestetyczne przebarwienia.

…oparzeniem słonecznym i wystąpieniem rumienia. Pod wpływem promieniowania UVB dochodzi do rozszerzania i uszkadzania podskórnych naczyń krwionośnych. Na policzkach i na nosie zaczynają pojawiać się nieestetyczne pajączki. Dochodzi do oparzeń słonecznych, a potem, po kilkudziesięciu godzinach, skóra zaczyna się łuszczyć i często pojawiają się przebarwienia.

…wystąpieniem nowotworów i stanów przednowotworowych, ponieważ zarówno promieniowanie UVA, jak i UVB uszkadzają łańcuchy DNA zdrowych komórek skóry, co jest potem bezpośrednią przyczyną groźnych zmian. Trzeba też mieć świadomość, że bardzo często przyczyną zmian nowotworowych skóry są poparzenia słoneczne, których doznaliśmy w dzieciństwie.

…przebarwieniami skóry po zabiegach kosmetycznych takich jak: złuszczanie naskórka za pomocą kwasów owocowych lub poprzez mikrodermabrazję. Jeśli korzystasz z tych zabiegów, a potem nie chronisz skóry, nie powinnaś wręcz przebywać na powietrzu, bo narażasz się nie tylko na przebarwienia, ale nawet na poparzenia słoneczne lub reakcje alergiczne.

Jaki stosować krem z filtrem na co dzień?

Dobry krem na co dzień powinien nie tylko nawadniać i nawilżać skórę. Musi też być wyposażony w dobry filtr chroniący skórę twarzy przed promieniowaniem UV. Kosmetolodzy uważają, że na co dzień zupełnie wystarczy filtr o wartości SPF 15. Dzięki temu zachowasz młody wygląd na długie lata oraz zdecydowanie zmniejszysz ryzyko wystąpienia fatalnych skutków promieniowania UV. W czasie bardzo słonecznych dni, szczególnie latem lub na ośnieżonych, górskich stokach zimą, trzeba sięgnąć po preparaty kosmetyczne z filtrami o wyższej wartości SPF.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl