fit.pl mobile logo

Pielęgnacja skrojona na miarę naszej skóry

Często sięgamy po produkty pielęgnacyjne, których działania nie do końca jesteśmy świadomi. A złe wybory objawiają się niepożądanymi zmianami na skórze. Dlatego warto pochylić się nad potrzebami swojej cery i zafundować jej takie kosmetyki, z których będzie czerpać jedynie same korzyści. Sprawdź jak dobrze je dobrać!

Głównym problemem przy dobrym dopasowaniu kosmetyków jest umiejętność rozpoznania swojego typu skóry - w zależności od tego czy mamy cerę tłustą czy suchą, przeważnie sięgniemy po inne produkty. Jednak jak zdecydować, które kosmetyki będą najlepsze i na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Typ skóry - jak je zdefiniować?

Potrzeby skóry zmieniają się w zależności od pór roku, od kondycji naszego organizmu i jego gospodarki hormonalnej. Dlatego warto na bieżąco dopasowywać pielęgnację do jej aktualnego stanu.
Analiza własnej cery nie wydaje się taka łatwa dla wszystkich. Jednak istnieje prosty test, który pomoże nam to ocenić. Wystarczy umyć twarz - ważne by produkt, którego użyjemy był beztłuszczowy - i pozostawić ją w takim stanie na godzinę. Po tym czasie należy przyłożyć do twarzy chusteczkę (najlepiej jedną warstwę) i zobaczyć czy na odbił się na niej tłusty ślad. Jeśli cała chusteczka jest nim pokryta - to posiadamy cerę tłustą, jeśli tylko czoło i nos pozostawił po sobie znak – oznacza to, że mamy cerę mieszaną. Jeśli zaś nasza chusteczka jest całkowicie sucha – to taka jest także nasza cera.

Jeśli już wiemy jaki typ skóry mamy - możemy przejść do odkrywania idealnej dla niej pielęgnacji.

Cera tłusta

Istnieje błędne przekonanie, że jeśli już mamy cerę tłustą, to możemy spokojnie darować sobie jej nawilżenie. Nic bardziej mylnego! Jeśli będziemy nadmiernie osuszać naszą twarz i częściej ją myć - to będzie się ona jeszcze bardziej natłuszczać. Dla skóry z łojotokiem należy wybrać produkt, który działa antybakteryjnie i normalizuje pracę gruczołów łojowych, co korzystnie, wpłynie na kondycję skóry tłustej.

Cera sucha

Sucha skóra objawia się ściągnięciem, pieczeniem i skłonnością do podrażnień. Poszukując odpowiedniej pielęgnacji należy dobrać produkt, który dogłębnie ją nawilży, ale także ochroni skórę przed utratą wody. Należy zwrócić uwagę na skład i wykluczyć produkty, gdzie znajduje się alkohol. Kosmetyk go zawierający zadziała na chwilę, ale w długotrwałym stosowaniu okaże się bezskuteczny.

Cera mieszana

Jak sama nazwa wskazuje - jest to połączenie skóry tłustej i suchej. Tak naprawdę potrzebuje pielęgnacji dla obu tych typów, by zaspokoić swoje potrzeby. Tutaj na strefę T powinniśmy nałożyć produkty, które znormalizują pracę gruczołów łojowych, a na policzki zadziałać nawilżająco. Tylko tak dobrana pielęgnacja pozwoli nam na zapanowanie nad zbytnim przetłuszczaniem i przesuszeniami jednocześnie.

To naprawdę nie jest takie trudne!

Dobór odpowiednich kosmetyków wydaje się skomplikowaną sprawą. Są jednak produkty, z których każdy typ cery może czerpać to co dla niej najlepsze. Marka Samarité stworzyła trzy kosmetyki, które mogą być używane przez każdy rodzaj cery! Receptury kosmetyków oparte są o bogactwo 33 ziół oraz zostały wzbogacone o zaawansowane biotechnologicznie składniki aktywne. Na etykietach nie znajdziecie silikonów, parabenów, olejów mineralnych, parafiny, alkoholu, sztucznych barwników oraz sztucznych substancji zapachowych.
Niebieska linia Divine, w której skład wchodzi Elixir oraz krem nie zawierają olejów, przez co mogą być stosowane przez wszystkie rodzaje skóry. Seria Divine odpowiada na absolutnie wszystkie potrzeby cery. Wystarczą tylko dwa produkty, aby dogłębnie nawilżyć skórę, zniwelować zmarszczki, wzmocnić naczynka, wyregulować wydzielanie sebum oraz zachować równowagę pomiędzy złuszczaniem a nadbudową naskórka.

Jeśli nasza skóra wymaga dodatkowego nawilżenia, możemy zastosować trzeci produkt - Supreme Balm, który w swoim składzie nie ma wody, przez co jego działanie jest wręcz spektakularne. A co ciekawe - działa jeszcze 48 godziny po wchłonięciu, przez co nie trzeba go używać codziennie. Ten krem ma aż 33 zastosowania, między innymi możemy go użyć jako maskę nawilżającą na twarz, ale także do pielęgnacji włosów czy brody. Doskonale nawilży i zregeneruje skórę, a przez to, że nie zawiera wody, jest niesamowicie wydajny.

Aby zapewnić swoim klientom jak najlepsze doradztwo, marka Samarité nieprzerwanie współpracuje z ekspertami, w tym z kosmetologiem, lekarzem oraz technologiem chemii. Są oni dostępni do dyspozycji każdej osoby, która potrzebuje profesjonalnego wsparcia! Wystarczy, że zadamy nurtujące nas pytanie (dotyczące pielęgnacji czy problemów skórnych) poprzez formularz konsultacyjny dostępny na stronie https://samarite.eu/pytania-i-konsultacje/ , a z pewnością otrzymamy odpowiedzi rozwiewające wszelkie wątpliwości.

Typ skóry często definiuje to jakiej pielęgnacji powinniśmy szukać. Jednak w przypadku Samarité okazuje się, że wystarczą trzy kosmetyki w domu, by zaspokoić potrzeby każdej cery. Bardzo ważne jest, by dać naszej skórze to, czego potrzebuje, a ona odwdzięczy nam się pięknym i zdrowym wyglądem.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl