fit.pl mobile logo

Pielęgnacja włosów latem

Wysoka temperatura w okresie lata, połączona z dość dużą wilgotnością lub suchością powietrza, to spore wyzwanie dla włosów. Dodatkowo w wakacje spędzamy wyjątkowo dużo czasu na dworze, co powoduje, że włosy są narażone na szczególną ekspozycję słoneczną i ulegają niszczeniu. Jak o nie zadbać w tym okresie, by dalej były piękne i zdrowe? Sprawdź!

Po pierwsze: zadbaj od zewnątrz

By zadbać o włosy warto skorzystać ze sprawdzonych metod. Jedną z nich jest wyposażenie się
w zestaw zabezpieczających kosmetyków – szamponu, odżywki, maski oraz olejku do włosów z filtrami UV. Świetnie sprawdzi się seria kosmetyków Hair Complex Advanced Formula od Duolife. Stosując się do zaleceń producenta i używając ich zamiennie, dbamy o odpowiednią regenerację i ochronę włosów, które poddawane są czynnikom pogodowym – np. intensywnym promieniom słonecznym, wodzie (słodkiej i słonej) czy wzmożonemu wysiłkowi fizycznemu (np. intensywne treningi). Wzmożona aktywność wpływa na stan włosów – ich łamliwość, blask, odpowiednie odżywienie czy ogólną estetykę.

Warto również zaopatrzyć się w stylowe nakrycie głowy – kapelusz, chustę czy czapkę z daszkiem. Jest to szczególnie ważne, gdy planujemy przebywać na słońcu przez wiele godzin. Istotne jest, by osłona głowy była w jasnym kolorze, co pomoże w odbijaniu promieni słonecznych.

wlosy-latem

Zapewnienie pełnowartościowej diety nie jest proste i nie zawsze mamy na nią czas. Z pomocą przychodzą suplementy diety, które są przygotowane w taki sposób, by zapewnić odpowiednią dawkę witamin, minerałów i składników odżywczych każdego dnia. Szampon DuoLife Keratin Hair Complex Advanced Formula to kosemtyk przeznaczony dla włosów wypadających, suchych, zniszczonych, z rozdwajającymi się końcówkami oraz pozbawionych blasku. Zastosowanie unikalnej technologii Advanced Formula nie tylko maksymalizuje efekty działania, ale także może wspomóc walkę z najtrudniejszymi dolegliwościami związanymi z włosami.
Z kolei DuoLife Keratin Hair Complex Advanced Formula Conditioner to rewitalizujące SOS dla włosów. Wyjątkowe połączenie składników aktywnych, takich jak: olej kokosowy, ekstrakt z liści gujawy i liści pokrzywy, ekstrakt z ziela skrzypu, ekstrakt z malin, rozpuszczalna keratyna, pantenol oraz masło shea pozwoliło stworzyć nowy wymiar w pielęgnacji włosów.

Nienadmierne przesuszanie włosów suszarką, używanie szczotek dostosowanych do swojego typu włosów i odpowiednich kosmetyków to najistotniejsze aspekty dla zachowania ich zdrowego i korzystnego wyglądu na lata.

Po drugie: przygotuj się od wewnątrz, czyli dieta idealna dla włosów

Naturalny i ładny wygląd włosów jest również uzależniony od odpowiedniej diety. Ze sprawdzonych produktów, które warto w tym celu spożywać są np. kasza jaglana, ryby morskie (z kwasami tłuszczowymi omega-3, białkami, witaminami A, D i B), jajka, prawdziwe kakao, morele (pełne żelaza), warzywa (w tym marchew – z witaminą A), orzechy oraz skrzyp polny oraz pokrzywa (źródła krzemu).

Istotne jest również stosowanie zasad dobrze zbilansowanej diety i wypijanie odpowiedniej ilości płynów. Dieta pełna warzyw, owoców, nieprzetworzonych produktów, węglowodanów złożonych i produktów z „czystą etykietą” przysłuży się nie tylko włosom, ale i całemu organizmowi. Wypijanie co najmniej około 2.5l wody dziennie (należy dostosować zgodnie z osobistym zapotrzebowaniem) również będzie miało korzystny wpływ na ciało i włosy.

Twoje włosy będą Ci wdzięczne

Zdrowe i piękne włosy są wizytówką każdego z nas, więc warto odpowiednio wcześniej zwrócić uwagę na możliwości ich pielęgnacji, by przez całe lato cieszyć się ich pięknem. Co więcej, jeśli nie zniszczymy włosów w wakacje i będziemy w odpowiedni sposób chronić, to ich zdrowy i naturalny wygląd będzie nas cieszył również przez resztę roku.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl