Przeszczep włosów. Co warto o nim wiedzieć?

Przeszczep włosów metodą FUE to jedna z najskuteczniejszych technik leczenia skutków łysienia. Na czym polega? Kiedy warto się na niego zdecydować?
2019-06-28 00:00
Udostępnij
Przeszczep włosów. Co warto o nim wiedzieć?
  1. Przeszczep włosów metodą FUE

  2. Przeszczep włosów – kiedy warto?

  3. Przeszczep włosów – przeciwwskazania

 

Łysienie to powszechny, ale bardzo poważny problem. Choć najczęściej dotyka mężczyzn, z powodu różnych chorób zmagają się z nim również kobiety. Jako schorzenie natury estetycznej, w ogromnej mierze wpływa na pewność siebie pacjenta i potrafi naprawdę obniżyć jego samoocenę. Właśnie tym należy tłumaczyć sobie wielką popularność różnych metod walki z łysieniem. Większość z nich nie daje jednak trwałych efektów i może być traktowana jedynie jako rozwiązania tymczasowe. Na tym tle wyróżnia się jedna metoda medyczne – przeszczep włosów. Czemu warto się na nią zdecydować?

 

Przeszczep włosów metodą FUE

Istnieje wiele metod przeszczepu włosów. Różnią się między sobą wieloma cechami – przede wszystkim techniką. Pod tym względem najlepiej wypada przeszczep włosów metodą FUE. Polega on na przeszczepieniu całych mieszków z tylnej i bocznej części głowy. Z tego powodu zabieg jest szczególnie zalecany przy łysieniu hormonalnym – włosy rosnące w tych partiach nie są wrażliwe na szkodliwy wpływ działania aktywnej formy testosteronu testosteronu. Sposób przeprowadzenia leczenia sprawia, że przeszczepione włosy pozostają na swoim miejscu do końca życia pacjenta.

 

Przeszczep włosów – kiedy warto?

Przeszczep włosów oczekiwane rezultaty przyniesie jedynie w przypadku, gdy pacjent posiada odpowiednio silne włosy we wspomnianych częściach głowy. Wówczas może okazać się najskuteczniejszą metodą leczenia między innymi w następujących sytuacjach:

 

  • przy łysieniu androgenowym (zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet);

  • przy łysieniu powstałym wskutek ran i innych urazów;

  • przy łysieniu będącym skutkiem ubocznym leczenia oparzeń głowy;

  • przy likwidowaniu blizn pooperacyjnych;

  • przy uzupełnianiu ubytków brwi, rzęs oraz zarostu

 

Przeszczep włosów – przeciwwskazania

Warto pamiętać, że, podobnie jak w przypadku innych zabiegów, nie każdy pacjent kwalifikuje się do przeprowadzenia przeszczepu włosów. Przed rozpoczęciem leczenia, lekarz powinien przeprowadzić szczegółowy wywiad, by wykluczyć możliwe przeciwwskazania, wśród których najważniejsze to:

  1. zbyt młody lub podeszły wiek;

  2. niestabilność wypadania włosów;

  3. łysienie plackowate;

  4. nieuregulowana cukrzyca i nadciśnienie

  5. choroby skóry głowy

  6. choroby nowotworowe

Sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od 5 do 10 godzin – w zależności od jego zaawansowania. Całkowite zagojenie ran na skórze głowy następuje maksymalnie po dwóch tygodniach. Zabiegi tego typu przeprowadza klinika MD MEDMIX.