Uzupełnieniem każdego makijażu są wytuszowane rzęsy - to łatwe jeśli ma się wprawe i odpowiednie przybory
fit.pl
2012-08-24 00:00
Udostępnij
Uwodzicielskie rzęsy

Informacje o rzęsach (ich długość, gęstość i kolor) są zapisane w naszych genach. Na górnej powiece jest więcej rzęs (90 -160) i są one dłuższe (8-12 mm) od tych z dolnej, na której znajduje się ok. 75-80 rzęs. Ich długość waha się od 6 do 8 mm.

Uzupełnieniem każdego makijażu – dziennego, a w szczególności wieczorowego, są wytuszowane rzęsy. Czynność tuszowania rzęs powinnyśmy wykonywać starannie i powoli. Jeśli zrobimy to byle jak i szybko, możemy tylko popsuć efekt całego makijażu. Zbyt duża ilość tuszu na rzęsach wygląda nieestetycznie! To łatwe zadanie, jeśli ma się wprawę, sprawną rękę i używa się odpowiednich przyborów.

Kuś spojrzeniem

Umalowane rzęsy nadają naszym oczom wyrazistości i głębi, rzęsy pociągnięte starannie tuszem modelują i „otwierają” oko. Spojrzenie staje się wtedy bardziej kuszące i zalotne. Rzęsy dodatkowo podkręcone zalotką sprawią, że będziemy uwodzicielskie, bo w końcu według wielu sondaży, piękne oczy przyciągają uwagę mężczyzn.

Makijaż dzienny powinien być subtelny, dlatego robiąc make up do pracy wystarczy, jeśli nałożymy jedną warstwę tuszu, by wyglądało naturalnie. „Poszaleć” możemy przy wieczornym makijażu, który rządzi się swoimi prawami. Przed „wielkim wyjściem” trzeba nałożyć grubiej maskary i bardziej podkręcić rzęsy. To dodatkowo podkreśli spojrzenie i nada mu charakteru.

Tuszowanie rzęs - krok po kroku

1. Tuż przed pomalowaniem rzęs zwilż je wacikiem, nasączonym wodą albo płynem do demakijażu, żeby sprawniej nakładać tusz.

2. Zalotki używaj jeszcze przed nałożeniem tuszu. Przez kilka sekund ściskaj rzęsy najpierw u ich nasady. Potem rozluźnij zacisk i przesuń lekko ku środkowi rzęs, powtórz operację zaciskania.

3. Podstawą tuszowania jest dobra maskara, właściwa szczoteczka i „dobra pozycja”. Dobra maskara to taka, która się nie kruszy (czyli nie jest wyschnięta) i dobrze się rozprowadza. Myj także często szczoteczkę. Zalegający tusz utrudnia rozczesywanie i nakładanie tuszu. Dobra pozycja - trzymaj głowę prosto, a lusterko umieść na wysokości podbródka – tak, byś w czasie malowania górnych rzęs patrzyła ku dołowi. Ułatwi ci to poprowadzenie szczoteczki od nasady rzęs, aż po końcówki i zapobiegnie rozmazywaniu się mokrego tuszu. Aby uzyskać pożądany efekt, czyli pogrubione i wydłużenia rzęsy, używaj krótkiej i z gęstym włosiem szczoteczki, albo grzebyczka.

4. Rzęsy malujemy prawie na końcu makijażu, czyli po nałożeniu podkładu, cieni i pudru.

5. Najpierw malujemy rzęsy na górnej, potem dolnej powiece – od ich nasady po końcówki. Malujemy rzęsy dwuetapowo. Po nałożeniu jednej warstwy tuszu, malujemy drugie oko. Przemiennie malowane pozwoli wyschnąć jednej warstwie przed nałożeniem kolejnej, która utrwala i modeluje rzęsę. Najlepiej przeciągaj szczoteczkę po rzęsach zygzakiem. Jednocześnie obracaj szczoteczkę i ciągnij ją do góry. Tym sposobem jednocześnie malujesz rzęsy i nie dopuszczasz do ich sklejania, tusz zaś rozkłada się na nich równą warstwą. To doskonały sposób, by uniknąć grudek i dobrze rozczesać rzęsy. Dolne rzęsy maluj końcówką szczoteczki, trzymając ją pionowo. Staraj się malować dolne włoski małymi kępkami.

6. Aby efekt był jeszcze lepszy, nałóż bazę albo odżywkę, na którą można rozprowadzić tusz. Będzie to warstwa ochronna, a dodatkowo pogrubi i wydłuży rzęsy.

www.fit.pl