Nie bez znaczenia jest gdzie i o której godzinie wybieramy się po nowy zapach. Istotne jest również, którą część ciała spryskujemy pachnącym płynem, a potem wąchamy. Pachnące zakupy są bardzo przyjemne, ale trzeba przestrzegać kilku zasad, żeby były udane
fit.pl
2011-09-07 00:00
Udostępnij
Vademecum kupowania perfum
perfumy-teksKażda kobieta, niezależnie od wieku, uwielbia ładnie pachnieć. Spryskiwania się perfumami to jeden z najprzyjemniejszych rytuałów porannej toalety. Przyjemna woń poprawia samopoczucie, dodaje pewności siebie i charakteru. Zapach wyróżnia nas z tłumu, przyciąga spojrzenia innych i kusi mężczyzn. Często bywa niewinnym tematem do nawiązania rozmowy. Kupowanie perfum zawsze wprawia nas w dobry nastrój. Nie trzeba wędrować od sklepu do sklepu, czekać w kolejce do przymierzalni, przeglądać się w lustrze, co dla wielu z nas bywa stresujące...

W perfumeriach czy drogeriach możemy spędzać wiele czasu. Ponieważ markowe perfumy to spory wydatek, ich zakup musi być przemyślany. W tym z pewnością pomoże poradnik z praktycznymi wskazówkami:

 

1. Oryginalne perfumy i inne markowe kosmetyki dostaniemy jedynie w renomowanych perfumeriach czy ekskluzywnych drogeriach. Uchroni nas to przed zakupem podróbek.
2. Najlepszą porą na zakup perfum jest południe. Z badań naukowców wynika, że o 12 godzinie nasz zmysł węchu jest najaktywniejszy.
3. Testowanie pachnideł należy zacząć od nowych zapachów, których nie znamy.
4. Po zapoznaniu się z trzema zapachami, nasz zmysł zaczyna „wariować”. Warto wtedy powąchać kawę, która działa neutralizująco i odświeżająco na węch. Pojemniczki ze zmieloną kawą stoją w zasięgu ręki na ladzie lub podaje je ekspedientka.
5. Nie pryskajmy każdego sprawdzanego zapachu na nadgarstek. Wykorzystajmy inne części ciała.
6. Fragmenty skóry, na których będziemy testować zapachy, powinny mieć naturalny zapach. Nie używajmy w tym miejscu nawet balsamu czy intensywnie zapachowego mydła, który może zakłócić właściwą woń perfum.
7. Po spryskaniu skóry wybranymi perfumami należy odczekać kilka minut, żeby alkohol mógł się ulotnić.
8. Po wybrane perfumy należy przyjść następnego dnia, żeby mieć możliwość sprawdzenia jak długo zapach utrzymuje się na ciele i jak pachnie w miarę upływu czasu.

3 najczęstsze błędy, które popełniamy przy kupowaniu perfum
  • nie kieruj się wyglądem flakonika;
  • na każdym z nas perfumy mogą pachnieć nieco inaczej;
  • zwróć uwagę na zawartość olejków zapachowych – woda perfumowana czy kolońska ma mniejsze stężenie niż perfumy, dlatego zapach perfum dłużej utrzymują się na ciele.

www.uroda.fit.pl