Aqua aerobik
Gimnastyka w wodzie powoli zdobywa grono wiernych fanów. Aqua aerobik pozwala na pracę wszystkich mięśni, a do tego opór wody pozwala kształtować sylwetkę. Zaletą jest małe odczuwanie zmęczenia. Jednak w trakcie godzinnych zajęć możesz spalić nawet do 600 kalorii!
<<<SPRAWDŹ ILE MOŻESZ SCHUDNĄĆ. DARMOWA PORADA DIETETYCZNA>>>
Zumba
Popularność zumby rośnie z minuty na minutę. Trudno się dziwić. Efektywny trening łączący aerobik i taniec to nie tylko spora dawka ćwiczeń, ale również pozytywnej energii. Radosne i łatwe do naśladowania ruchy to jednocześnie kurs tańca i fitness, a przede wszystkim dobra zabawa. Podczas godzinnych zajęć zumby może spalić nawet 700 kalorii.
Bieganie
Idzie wiosna, czas więc na aktywność na świeżym powietrzu. Co powiesz na jogging? Bieganie nie tylko pozwala kształtować sylwetkę, ale wpływa na poprawę naszej wytrzymałości i ogólnej kondycji organizmu. Dodatkowym atutem jest fakt, że biegać można wszędzie i nie potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt. Biegnąc w średnim tempie, to znaczy pokonując kilometr w 6 minut jesteśmy w stanie spalić ponad 600 kalorii.
Step aerobik
Zajęcia na stepie to jedne z najpopularniejszych w klubach fitness. Trudno się dziwić. Efekty uprawiania stepu to: utrata zbędnych kalorii, zdolność do efektywnego spalania tłuszczu, wzmocnienie garnituru mięśniowego, usprawnienie układu sercowo-naczyniowego. Podczs godzinnych ćwiczeń spalasz 550 kalorii.
Pływanie
Pływanie to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Sprawia dużo radości, rzeźbi sylwetkę, poprawia kondycję, wzmacnia kręgosłup, a przy tym jest łagodne dla stawów i kości. Ciśnienie i prąd wody, a także harmonijne ruchy wykonywane przez pływaka poprawiają krążenie krwi, usprawniają przemianę materii i pracę serca. Godzina pływania stylem dowolnym to 350 spalonych kalorii.
Tenis
To sport, w którym cały czas musisz być w ruchu. Grając nawet na średnio zaawansowanym poziomie ćwiczyć całe ciało. Godzina rekreacyjnej gry pozwala spalić 480 kalorii.
Jazda na rowerze
Czy może być przyjemniejszy sposób na utrzymanie ładnej figury? Do tego dochodzą efekty zdrowotne, które daje nawet półgodzinne pedałowanie. Pobudzone do pracy mięśnie pobierają zapasy energii z komórek tłuszczowych, dzięki czemu nie tylko chudniemy, ale też normalizuje się poziom cukru we krwi. Jazda na rowerze to doskonała ochrona przed miażdżycą. Regularne przejażdżki (3–4 razy w tygodniu) pozwalają bowiem obniżyć poziom „złego” cholesterolu i podwyższyć „dobrego”. Jeżdżąc ze średnią prędkością 20 km/h mamy szansę spalić ok. 500 kcal.
Którą aktywność wybieracie?
www.wellness.fit.pl