fit.pl mobile logo

Jak wybrać odpowiedniego dietetyka i trenera osobistego

Obecnie wręcz modne stało się trenowanie na siłowni. Jest to sposób na poprawienie wyglądu sylwetki, poznania nowych osób. Ruch to zdrowie, dlatego lepiej wybrać aktywność fizyczną niż spędzać czas przed ekranem komputera lub telewizora. Nie zawsze warunki pogodowe sprzyjają temu, aby ćwiczyć na zewnątrz. Warto wobec tego pomyśleć o znalezieniu ciekawych form aktywności w pomieszczeniach zamkniętych. Na siłowni możliwości jest wiele, nie trzeba ograniczać się do podnoszenia ciężarów. Jeszcze lepszy efekt uzyska się po skorzystaniu z usług dietetyka i trenera personalnego.

W poszukiwaniu odpowiedniego trenera personalnego

Trenerka personalna to świetne rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią. Kluczową kwestią staje się poznanie prawidłowej techniki wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Bez tego niestety łatwo o popełnienie wielu błędów i wyrobienie złych nawyków. Wzrasta nawet ryzyko kontuzji, dlatego szczególnie na początku warto skorzystać z usług doświadczonego profesjonalisty. Dobry trener przygotuje idealny plan treningowy, zgodnie z możliwościami, oczekiwaniami. Będzie cały czas do dyspozycji, skoryguje błędy i zaproponuje różne poprawki. Mając plan i będąc pod czujnym okiem fachowca, treningi od razu staną się efektywniejsze. Będzie to inwestycja w zdrowie i satysfakcjonujący wygląd.

Na co zwracać uwagę?

Przy wyborze trenera personalnego warto mieć na uwadze to, jak wygląda. Sam musi być przykładem, dobrze się prezentować. Kolejną kwestią będzie to, aby czuć się swobodnie w towarzystwie trenera. Ma on motywować do działania, szczególnie w kryzysowych momentach. Istotne jest, aby był zaangażowany. Ma słuchać i wyczerpująco odpowiadać na pytania. Jego zadaniem jest nauczanie poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń. Znaczenie ma kreatywność i pomysłowość. Trener personalny modyfikuje plan treningowy w taki sposób, aby klient mógł uzyskać pożądane efekty. Na siłownię istotny jest także odpowiedniej strój, czyli przykładowo legginsy push up, koszulka z oddychającego materiału, stanik sportowy. Nie może zabraknąć również wygodnego obuwia z amortyzacją.

Nie tylko trening ma znaczenie - zadbaj również o dietę

Trzeba pamiętać o tym, że samo wykonywanie ćwiczeń nie wystarczy do tego, aby uzyskać pożądane efekty. Istotne jest także zadbanie o właściwe zbilansowaną dietę. Dla osób początkujących może stać się to problematyczne. Świetnym rozwiązaniem jest dietetyk online. Nie trzeba odwiedzać go osobiście. Wszystko można załatwić przez internet. Jest to duże udogodnienie, oszczędność czasu i pieniędzy. Dietetyk ułoży odpowiedni jadłospis, zgodnie z prowadzonym trybem życia. Weźmie on pod uwagę masę ciała, wiek, wagę, stan zdrowia. Menu będzie zgodne z osobistymi preferencjami klienta i oczywiście tym, jakie chce uzyskać ciele treningowe. Inna dieta jest potrzebna w przypadku redukowania tkanki tłuszczowej niż budowania masy mięśniowej. Warto powierzyć przygotowanie planu żywieniowego osobie, która ma w tym temacie wiedzę i doświadczenie.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl