fit.pl mobile logo

Jak zmotywować się do treningu?

Obecnie coraz więcej osób biega, uprawia triathlon, chodzi na siłownię i zajęcia fitnes. Jednak sama moda nie wystarczy, aby motywacji do treningów wystarczyło nam na wiele długich lat. Co więc zrobić, aby nasz zapał nie okazał się słomiany?

Na początku nowej przygody, każdy jest zawsze bardzo zmotywowany, pełen energii i chętny na wszelkie treningowe wyzwania. Jednak w życiu każdego sportowca, przychodzi taki dzień, kiedy kanapa przyciąga jak najsilniejszy magnes. Po prostu, najzwyczajniej nam się nie chce. Co wtedy?Istnieje kilka sposobów, które skutecznie pomogą walczyć z brakiem motywacji

 • „Magiczne miejsce” - brzmi trochę tajemniczo, ale chodzi po prostu o miejsce w którym będziesz przygotowywał sprzęt sportwy, który planujesz wziąć na najbliższy trening. Niby banalne, ale jestem pewna, że każdy, kto już od dłuższego czasu uprawia sport, zna to uczucie, kiedy tracąc czas na szukanie sprzętu i ubrań, odechciewa się wyjścia na trening.
 • Bycie „myślicielem” zostaw innym – z treningiem jest tak, że najlepiej jest go zrobić i koniec... Dokładnie chodzi o to, że kiedy zaczyna dopadać nas demotywacja, rozmyślamy o tym, że może zrobimy trening jutro, a dziś się zregenerujemy, poczytamy książkę itd... Jak już zacznie się w głowie taka, bądź podobna gonitwa myśli, to niestety często to ona wygrywa w starciu z motywacją. Dlatego, jeśli nie mamy naprawdę ważnego powodu, aby przełożyć trening, to po prostu wyjdźmy i go zróbmy. Nie ma sensu się zastanawiać. Gwarantuję, że satysfakcja po jego zakończeniu będzie nieoceniona.
 • Zaprzyjaźnij się z „cierpliwością” - bez cierpliwości daleko nie zajedziesz. Treningi i ich efekty wymagają czasu. Jednak, jeśli będziesz trenować sumiennie, na pewno się one pojawią.
 • Waga i centymetr – warto je mieć. Waga na pewno przyda się, jeśli zależy nam na kontrolowaniu masy naszego ciała. Centymetr, kiedy chcemy budować tzw. „masę”. Jednak codzienne pomiary, szybciej Cię zdemotywują, ponieważ efekty nie będą pojawiały się każdego dnia. A wiadomo, że brak efektów to mniejsza motywacja. Dlatego, jeśli chcesz, rób pomiary RAZ w tygodniu, a wyniki  na pewno będą cieszyły bardziej.
 • Nie patrz na innych – obecnie nietrudno natrafić na wiadomości o sportowcach amatorach przekraczających kolejne granice, czy bijących nowe rekordy. Świetnie, ale niech będą oni dla nas inspiracją i dobrym przykładem na to, że każdy ma szansę na przekraczanie własnych granic i spełnienie marzeń. A nie kimś, kto pokazuje nam, jak długa droga jeszcze przed nami. Nigdy nie jest za późno na nowe doświadczenia w życiu!
 • Nagradzaj samego siebie – to dobra technika, dzięki której możesz obiecać sobie nagrodę, np. kiedy uda Ci się przebiec pierwsze 5 czy 10 km. Układ jest uczciwy, jeśli sumienne popracujesz, będziesz mógł bez wyrzutów sumienia dać sobie nagrodę, którą sam sobie wybrałeś. Motywujące, prawda?

  To tylko kilka przykładów tego, że zmotywować się do treningów możemy sami, wprowadzając pomocne nam nawyki. Jedno, co jest pewne, podejmując decyzję o byciu aktywnym powinniśmy być świadomi tego, że czeka nas ciężka praca. Jeśli interesują nas tylko kolorowe zdjęcia dodawane na kanałach społecznościowych, to nawet największa motywacja nie uchroni nas przed szybkim porzuceniem aktywnego trybu życia.

  Dobrze być tego świadomym i nie robić nic na siłę czy pokaz. Życie zgodne z własnym „ja” jest niezwykle ważne. Oczywiście, zachęcam jak najbardziej do ruszenia się z przysłowiowej kanapy, ale radzę, aby zrobić to dla głównie dla siebie, swojego zdrowia i lepszego samopoczucia, niż dla lajków, serduszek i fejmu...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Małgorzata Stankiewicz - założycielka i trener personalny w Borntobeironman.pl. Zdobywczyni Korony Polskich Maratonów. Oprócz wielu biegów, na swoim koncie ma również ukończenie zawodów z serii Ironman 70.3 - Herbalife Ironman 70.3 Gdynia. Obecnie oprócz stałej aktywności fizycznej, pomaga też innym w osiąganiu sportowych celów. Motywuje, wspiera i doradza, stając się dla swoich współpracowników nie tylko trenerem, ale także doświadczonym mentorem.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
daruderally

Chcesz zmiany o której zawsze marzyłeś? Nie wiesz jak zacząć? Sięgnij po najprostsze rozwiązanie w Internecie ! Wejdź na http://www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów !

Zgłoś nadużycie-
krysia

ZRZUĆ ZBĘDNE KILOGRAMY PRZED WAKACJAMI !!! Zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
agit

ZADBAJ O SEXI CIAŁO !!! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów !

Zgłoś nadużycie-
Eugeniusz Fil

Wejdź teraz na: https://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniałą sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: https://www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów ! Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: https://www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów ! Zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: https://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
bella

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów !

Zgłoś nadużycie-
Dawid

Odpowiednia, fachowo dobrana dieta, innowacyjne metody treningowe dostępne już dziś dla Ciebie na wwwigortreneronlinepl Wejdź na stronę, wszystko dostępne online. Do tej pory nie udało Ci się aby stworzyć sylwetkę swoich marzeń? Zacznij trenować już dziś pod okiem profesjonalnego trenera, indywidualnie dobranej diety, a rezultaty zaskoczą nawet Ciebie. Dodatkowo jest szansa na wygranie 10tys zł. Polecam

Zgłoś nadużycie-
Fit..Ola

DOBRY TRENER TO PODSTAWA : ) ZAPRASZAM SERDECZNIE NA STRONĘ NAJLEPSZEGO TRENERA W POLSCE: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl