fit.pl mobile logo

Jaki sport uprawiać latem?

Lato to nie tylko czas odpoczynku i wakacyjnych wyjazdów, lecz również najlepsza pora na to, by zacząć uprawiać sport. Jaką dyscyplinę wybrać? Jakie korzyści przynosi pływanie, a jakie kajakarstwo? Dowiesz się tego z naszego artykułu!

Poczuj się jak ryba w wodzie

Jednym ze sportów, który możemy uprawiać latem jest pływanie. Ma ono dobroczynny wpływ na kręgosłup, poprawia kondycję i pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów.

Pływanie dotlenia organizm, pobudza krążenie i…z powodzeniem możesz oddawać mu się na wakacjach czy urlopie. Nie obciąża stawów i pomaga w utrzymaniu zgrabnej sylwetki.

Staraj się pływać regularnie i w trakcie pokonywania kolejnych długości nie zatrzymuj, ani nie rób zbyt częstych przerw. Pływanie to sport, który może uprawiać każdy, polecany jest on również kobietom w ciąży.

Do tego, by zacząć pływać nie potrzebujesz żadnego kosztownego sprzętu czy stroju, którego zakup pochłonąłby mnóstwo pieniędzy.  Wystarczy Ci kostium kąpielowy i…zbiornik w którym będziesz się pluskać :)

Poszalej na korcie

Nieco bardziej kosztowną opcją wymagającą zarówno odpowiednich warunków fizycznych jak i zaplecza finansowego jest tenis ziemny. Jest to jednak idealna propozycja na lato, tym bardziej, że ta dyscyplina sportu pozwala zachować piękną sylwetkę oraz poprawia kondycję.

Aby uniknąć kontuzji dobrze jest na początku wykupić lekcje z instruktorem, który zapozna nas z zasadami tego sportu. Czego potrzebujemy, by zacząć swoją przygodę z tenisem ziemnym? Przede wszystkim rakiety i odpowiedniego obuwia.

Czy wiesz, że…

Uprawianie sportu wcale nie musi wiązać się ze sporymi wydatkami. Wykorzystaj piękną pogodę na aktywność fizyczną i przekonaj się, że ruch to zdrowie! Pamiętaj, że najlepsze efekty uzyskasz ćwicząc rano, jeszcze przed pierwszym posiłkiem. Raczej zrezygnuj z wieczornych aktywności, gdyż intensywny wysiłek fizyczny podnosi tętno i ciśnienie przez co możesz mieć później problemy z zasypianiem.

Porada!

Jeśli szukasz letniej aktywności dla siebie wybierz taką, którą możesz uprawiać na świeżym powietrzu. Dzięki temu nie tylko poprawisz kondycję, lecz również będziesz mogła cieszyć się piękną pogodą i w pełni korzystać z uroków lata!

A na plaży…

Zażywanie słonecznych kąpieli możesz połączyć z uprawianiem siatkówki plażowej. Wprawdzie raczej nie będzie to regularna aktywność, ale ruszać się warto zawsze wtedy, gdy tylko mamy taką możliwość.
Gra w siatkówkę rozwija wszystkie partie mięśni, zwiększa ogólną wytrzymałość organizmu i poprawia kondycję. Jako gra zespołowa uczy współzawodnictwa i rywalizacji i może być świetnym sposobem spędzania wolnego czasu w większym gronie. Poza tym siatkówka plażowa rozwija koordynację ruchową i pozwala pracować nad poczuciem rytmu.

Rower wodny czy kajak?

Jeśli spędzasz czas nad wodą masz do wyboru mnóstwo aktywności zaczynając od wspomnianego już pływania przez windsurfing, kończąc na kajakarstwie czy rowerze wodnym.

Najdroższą (zwłaszcza na początku) z wymienionych propozycji jest windsurfing, gdyż koszt zapisania się do szkółki to wydatek rzędu około 600 złotych za czterogodzinną, indywidualną lekcję. Nie jest to sport łatwy (najwięcej problemów może sprawić nam utrzymanie równowagi), ale w okresie letnich wakacji warto spróbować i tej dyscypliny.

Wypoczywasz nad jeziorem? Wybierz kajakarstwo, albo „przejażdżkę” rowerem wodnym. Kajakarstwo pozwala wzmocnić mięśnie ramion i grzbietu, raz na zawsze rozprawić się z cellulitem oraz wypocząć na świeżym powietrzu. Osobom, które wolą bardziej stabilny „środek transportu” polecany jest rower wodny, który wzmocni mięśnie nóg.

Pedałuj ile sił w nogach

Wycieczki rowerowe to również jeden z tych sportów, które z powodzeniem możemy uprawiać latem. Codzienna jazda na rowerze poprawia naszą kondycję, pozwala wysmuklić ciało i spalić od 300 do 600 kcal w trakcie godzinnej przejażdżki. Gdy jeździmy na rowerze pracują nasze łydki, uda i pośladki, a także mięśnie pleców. Nim jednak wybierzemy się na rowerową przejażdżkę zadbajmy o odpowiednie ustawienie siodełka i kierownicy. Jeśli nie dopilnujemy tych kwestii, to może ucierpieć na tym nasz kręgosłup.

Inne formy aktywności

Niezależnie od tego, gdzie spędzasz urlop czy wakacje zawsze możesz chodzić na spacery, albo uprawiać jogging. Bieganie jest tanie i łatwo dostępne. Warto jednak pamiętać o tym, by biegać po miękkiej powierzchni i zainwestować w odpowiednie obuwie po to, by niepotrzebnie nie obciążać stawów.

Pamiętaj, że, nie istnieje idealny sport na lato, wszystko zależy tu od naszego nastroju, kondycji i indywidualnych preferencji. Dobroczynny wpływ na zdrowie i samopoczucie ma każda aktywność fizyczna. Wykorzystaj możliwości jakie daje Ci lato i zacznij swoją przygodę ze sportem już dziś!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl