fit.pl mobile logo

Tygodniowa aktywność fizyczna. Jak wpleść ją w codzienne obowiązki?

To, że trzeba się ruszać wie każdy. Współczesny tryb życia nie stwarza nam zbyt wielu okazji do aktywności fizycznej. Ciało ma jednak w nosie to, w jaki sposób pracujemy i czy możemy wygospodarować godzinę na trening, czy nie. Oczywiście im więcej ruchu i okazji do tego, aby się dotlenić tym lepiej. Jednak nie trzeba od razu uciekać się do różnych wyszukanych form. Wykonywanie jakiejkolwiek aktywności fizycznej jest zdecydowanie lepsze niż jej brak. Dlatego nawet umiarkowany ruch potrafi zupełnie odmienić nasze ciało i poprawić jego wydolność.

Co wybrać, gdy nie lubimy intensywnej aktywności fizycznej? 

Nie każdy lubi bądź może uprawiać jakiś konkretny sport. Mimo że jest to zbawienne dla ciała, to z różnych względów możemy nie mieć takiej możliwości. Na szczęście aktywność fizyczna to nie tylko bieganie, czy intensywny trening siłowy. Także zwykły spacer, dość szybkim tempem jest czymś, co warto wpleść w codzienną rutynę. 

Narzekanie na to, że nigdy nie ma się czasu jest dosyć popularnym argumentem mającym umotywować brak ruchu. Dlatego polecane jest, aby aktywność fizyczną wpleść w codzienne czynności. Wtedy dużo łatwiej jest uczynić z tego rutynę. Zaleceni WHO dotyczące aktywności fizycznej mówią o tym, że wystarczy 30 minut dziennie, aby poprawić wydolność i zadbać o ciało. Może zatem rower? Dojeżdżanie w ten sposób do pracy, a nawet wybranie się na zakupy to doskonały pomysł, aby choć trochę się poruszać. 

Jak ubrać się na rower lub wykonując inną aktywność fizyczną?

Teoretycznie, ćwiczyć i ruszać się można we wszystkim. Na początku rzeczywiście spodnie dresowe i zwykła koszulka to może być dobra opcja. Nawet jeśli bezrękawniki damskie sportowe mają alternatywy w codziennych strojach, to nigdy nie będą tak funkcjonalne, jak profesjonalna odzież.

W miarę tego, jak zwiększa przechodzi się od umiarkowanej intensywności i okazjonalnego ruchu, do regularnych ćwiczeń może okazać się, że potrzebny będzie większy komfort. Koszulki rowerowe męskie są elastyczne i wchłaniają pot. Jeździ się w nich dużo lepiej niż w bawełnianym T-shircie. Z kolei rękawice rowerowe pozwalają na pewne trzymanie kierownicy i chronią delikatną skórę dłoni przed otarciami. Dzięki nim aktywność fizyczna ma nie tylko zbawienny wpływ na zdrowie, ale też staje się prawdziwą przyjemnością. 

Ruch po zdrowie 

Nie trzeba dużej intensywności ćwiczeń, aby czuć się lepiej. Można przeznaczyć na to kilkanaście minut, kilka dni w tygodniu. Wśród tego, co można robić każdy znajdzie coś dla siebie. Dla osób starszych aktywność fizyczna to nie tylko lepsze samopoczucie, ale również zmniejszenie ryzyka chorób układu krążenia. Warto się ruszać w każdym wieku. 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl