fit.pl mobile logo

Nitkowanie zębów - czy jest nam potrzebne?

Dbając o zdrowie zębów, warto pamiętać, że odpowiednia higiena jamy ustnej to nie tylko pasta i szczoteczka. Równie ważnym elementem codziennej rutyny powinno być nitkowanie zębów i używanie płynu do płukania. Tak naprawdę dopiero wtedy, kiedy te trzy kroki będą za nami, możemy powiedzieć, że „umyliśmy zęby”. Niestety wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy i pomija ten krok, co w konsekwencji nie jest obojętne dla zdrowia naszych dziąseł i zębów. Jak poprawnie nitkować zęby i po co w ogóle należy to robić? Te tajniki zdradzamy w artykule poniżej.

Dlaczego nitkowanie zębów jest ważne?

Niestety mimo największych chęci, szczoteczką nie dotrzemy do każdej szczeliny między zębami, a to właśnie tam gromadzi się dużo zanieczyszczeń. Resztki jedzenia i płytka bakteryjna, które zbierają się w tych trudno dostępnych miejscach, mogą prowadzić do próchnicy czy zapalenia dziąseł. Nitkowanie zębów pomaga usuwać bakterie, dzięki czemu zapobiegamy powstawaniu kamienia nazębnego, chorób dziąseł, a także zapewniamy sobie zdrowsze zęby i świeży oddech.

Jak powinno się nitkować zęby?

Jest kilka wskazówek, które mogą okazać się nieocenione. Nie tylko ułatwią cały proces, ale również pomogą odczarować ten moment w codziennej rutynie.

1. Odetnij odpowiednią długość nitki - 40-45 cm będzie optymalne.
2. Przygotuj się do czyszczenia - owiń nitkę wokół palców wskazujących, pozostawiając około 2,5 cm między nimi. To umożliwi dokładne kontrolowanie nitki podczas nitkowania zębów.
3. Klucz do sukcesu to odpowiednia technika i delikatność. Jeśli będziesz zbyt gwałtownie wprowadzać nić między zęby, uszkodzisz dziąsła. A jak powinno się używać nici dentystycznej? W jednej przestrzeni międzyzębowej najpierw "obejmujemy" jeden ząb i wsuwamy nitkę delikatnie, aż pod linię dziąseł (można śmiało dotykać dziąseł, nawet jest to wskazane). Tak traktujemy każdy ząb. To co istotne, to to, że nie wykonujemy ruchu przód/tył, tylko góra/dół.
4. Przesuwaj kolejne fragmenty nici dentystycznej, tak by używać nowego kawałka dla każdego zęba. Dzięki temu nie będziesz przenosić bakterii między zębami.
5. Wypłucz usta - po nitkowaniu, warto dokładnie wypłukać usta płynem do płukania jamy ustnej, by pozbyć się oderwanych resztek jedzenia i płytki nazębnej.

Jaką nić dentystyczną wybrać?

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów nici dentystycznych. Na jakie cechy warto zwrócić uwagę?
1. Materiał,  z którego została wykonana – dostępnych jest wiele wariantów. Najczęściej spotykamy się z nicią woskowaną, która jest bardzo dobrym wyborem. Wosk ułatwia wprowadzenie nici między zęby i dokładne ich oczyszczenie.
2. Włókna – dobrze, by nić była nieco grubsza, dzięki czemu jednocześnie będzie czyściła nieco większą przestrzeń. To przyspieszy i usprawni cały proces.
3. Dodatkowe atuty, jak smak, to również elementy, na które warto zwrócić uwagę. Nitkowanie dzięki temu staje się przyjemniejsze. A co za tym idzie – chętniej i częściej sięgamy po nić.

Wszystkie te cechy posiada GUM TWISTED FLOSS. To woskowana, delikatna dla dziąseł nić, która została stworzona z dwóch skręconych ze sobą włókien. Wyróżnia ją unikatowy, odświeżający smak miętowej zielonej herbaty. To doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią eksperymentować lub chcą wprowadzić do codziennej rutyny więcej przyjemności.

Pamiętajmy o tym, że nitkowanie zębów to bardzo ważny element pielęgnacji jamy ustnej. Dzięki regularności w jej stosowaniu zwiększamy swoje szanse na posiadanie pięknych i zdrowych zębów. Warto zadbać o to, co ważne i cieszyć się pięknym uśmiechem przez lata.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl