Uprawianie sportu na świeżym powietrzu a zanieczyszczenie powietrza
Każdy, kto dba o swoje zdrowie i regularnie uprawia sport na powietrzu, wie, że późną jesienią i zimą staje się to prawdziwym wyzwaniem. Treningów nie ułatwiają niskie temperatury i utrzymujący się w powietrzu wysoki poziom wilgoci. Ponadto, mieszkańcy dużych miast muszą mierzyć się także z zanieczyszczonym powietrzem, którego jakość spada zwłaszcza późną jesienią i zimą, gdy w domach zaczyna się sezon grzewczy.
Komin na zimę - ciepło, wygoda i ochrona w jednym
W efekcie wieczorne bieganie po okolicznym parku, które miało być zdrowym nawykiem po całym dniu pracy, okazuje się szkodliwe dla naszych dróg oddechowych i płuc. Dzieje się tak z powodu ogromnej ilości szkodliwych substancji w powietrzu, którego większe ilości ‘pochłaniamy’ podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Czy zatem należy zrezygnować z biegania na “świeżym powietrzu”? W żadnym wypadku! Należy jednak podejść do tematu poważnie i odpowiednio zadbać o swoją ochronę.
Jesienią i zimą, pomimo niesprzyjającej temperatury, wciąż można zauważyć na ulicach spore ilości biegających osób. Biegacze upodobali sobie kominy, ponieważ jest to ochrona zarówno twarzy, szyi, jak i karku. Dzięki temu materiał chroni i izoluje temperaturę w najbardziej wrażliwych miejscach, takich jak choćby okolice płuc czy węzłów chłonnych.
Jak wybrać odpowiedni komin na twarz?
Mieszkańcy dużych miast, którzy borykają się z problemem zanieczyszczonego powietrza, powinni zwrócić uwagę zwłaszcza na te modele i rodzaje kominów, które zapewniają nie tylko fizyczną ochronę przed potencjalnymi wirusami i bakteriami, ale także ochronę przed smogiem. Wielu producentów kominów i odzieży ochronnej oferuje modele, które umożliwiają zabezpieczenie się przed szkodliwymi substancjami w powietrzu.
Warto w tym miejscu wspomnieć na przykład polskiego producenta ochronnych maseczek, przyłbic i kominów, markę SafeMask, która oferuje swoim klientom wygodne kominy materiałowe ze specjalną kieszonką na filtr węglowy PM 2.5. Na pochwałę zasługuje także fakt, że marka SafeMask daje swoim klientom wybór - można kupić zarówno sam komin, jak i w zestawie z dedykowanym do niego zestawem filtrów, które oczyszczają wdychane do płuc powietrze ze szkodliwych pyłów. Kupując na raz kilka sztuk, można zyskać także atrakcyjny rabat.
Jaki komin na rower lub narty? Rodzaj ochrony twarzy a dyscyplina sportu
Nie tylko biegacze pokochali kominy na twarz. To doskonały sposób ochrony także podczas uprawiania innych dyscyplin sportu, takich jak na przykład narty, rower, klasyczny trening siłowy z obciążeniem czy cross fit na powietrzu. Sportowcy wielu różnych dyscyplin docenili kominy za ich prostotę i funkcjonalność. Kominy oferowane przez wspomnianego wcześniej polskiego producenta, markę SafeMask są nie tylko praktyczne i wygodne, ale także mają modny, nowoczesny wygląd. Marka oferuje dwa rodzaje ochronnych kominów na twarz: tradycyjne kominy wykonane z przyjemnego i przytulnego polaru wysokiej jakości oraz kominy jako maseczki, dzięki gumkom na uszy łączą w sobie funkcję maseczki ochronnej i wygodę klasycznego komina.
Komin zamiast maseczki albo komin z funkcją maseczki
Jak wybrać odpowiedni rodzaj? Klasyczny komin z miłego polaru doskonale sprawdzi się podczas zimowych zjazdów na nartach czy snowboardzie, bo zapewnia ciepło i ochronę skóry twarzy przed wiatrem. Z kolei komin jako maseczka z gumkami na uszy to dobre rozwiązanie, jeśli naprawdę intensywnie uprawiasz sport i szukasz czegoś, co zapewni ci równocześnie możliwość swobodnego oddychania, a także ochronę przed groźnymi zarazkami, wirusami, patogenami i bakteriami w powietrzu.