fit.pl mobile logo

Rozciągnij się po wycieczce rowerowej!

Wybierając się na dłuższą przejażdżkę rowerem fundujesz swojemu ciału wysiłek w pozycji, która nie jest dla Ciebie naturalna. Ruchy kończyn ulegają pewnemu ograniczeniu: są mniej elastyczne, zmniejsza się zakres ich ruchów, a wydolność spada. Po zejściu z siodełka niezbędny jest stretching - rozciąganie mięśni, by zniwelować napięcie, sztywność, a tym samym ograniczyć ryzyko kontuzji

Poniżej prezentujemy zestaw ćwiczeń rozciągających dla rowerzystów. Wykonuj je bezpośrednio po jeździe na rowerze, kiedy to Twoje mięśnie są jeszcze rozgrzane. Staraj się poświęcać na stretching około 10-15 minut. 

Rozciąganie ud

IMG 0988 IMG 0995


 

Opierając się o siodełko roweru stań prosto na lewej nodze i złap równowagę. Prawą piętę przyciągnij do pośladka. Swoją przeciwną dłonią złap prawą stopę. Wypchaj ugiętą nogę do tyłu, pomagając sobie dłonią - ciągnij nogę ku górze. Staraj się trzymać kolana blisko siebie. W tej pozycji wytrzymaj 15- 20 sekund i powtórz 3 razy. Następnie zmień nogę.

Rozciąganie łydek

IMG 1007 IMG 1011


 

Stań w odległości 2 kroków od roweru. Złap jedną ręką za kierownicę a drugą za siodełko. Zrób wykrok w tył prawą nogą. Przednia (lewa) noga ugięta w kolanie, zakroczna (prawa) wyprostowana, pięta dociśnięta do podłoża, biodra kierowane do przodu. Powinieneś czuć rozciąganie prawej łydki. Wytrzymaj 20 sekund w tej pozycji, a potem zmień nogę na przeciwną.

Ścięgna

IMG 1020 IMG 1025


 

Stań w odległości 2 kroków od roweru. Połóż prawą nogę na siodełku roweru opierając ją na wysokości kostki. Dla równowagi lewą rękę połóż na kierownicy a prawą na ramie roweru. Noga, na której stoisz powinna być lekko wyprostowana. Pochyl się lekko do przodu, aż poczujesz napięcie w tylnej cześci ud. W tej pozycji wytrzymaj 15- 20 sekund i powtórz 3 razy. Następnie zmień nogę.

Rozciąganie - plecy, kark, barki

IMG 1031 IMG 1044


 

Oprzyj prawą rekę o siodełko, a lewą o kierownicę. Cofnij się na tyle daleko, aby maksymalnie wyprostować ręce i wyciągnąć kręgosłup, pochylajac tułów do kąta 90 stopni. Nogi utrzymuj wyprostowane lub lekko ugięte. Powinieneś poczuć rozciąganie mieśni ramion, barków i pleców. W tej pozycji wytrzymaj 15- 20 sekund. Unikaj pulsowania i gwałtownych ruchów, łagodnie pogłębiaj pozycję przy wydechu.

IMG 1052

Opierając dłonie o ramę roweru wykonujemy przysiad. Tułów cały czas wyprostowany, pięty cały czas przylegają do podłoża, kolana nie wychodzą poza linię stóp. Staraj się jak najniżej opuścić kość ogonową. Odległość od roweru dobierz sam tak, aby było Ci wygodnie. W pozycji przysiadu wytrzymaj 20 sekund. Powtórz 3 razy.

Rozciąganie tylnych ścięgien ud oraz pleców 

IMG 1065

Stań z nogami wyprostowanymi na szerokości barków. Następnie pochyl się, starając dotknąć palcami dłoni palce stóp (staraj się pogłębiać pochył). Wytrzymaj tak około 15 sekund, powoli wstań,  po czym powtórz ćwiczenie.

Szyja/barki

IMG 1067 IMG 1072


 

Stań prosto. Jedną rękę połóż z tyłu na odcinku krzyżowo-lędźwiowym. Drugą ręką złap za głowę. Następnie delikatnie pochyl głowę w stronę ręki, którą ją trzymasz. Ręką staraj dodatkowo się ściągać głowę w kierunku barku. Wytrzymaj tak 15-20 sekund, powtórz i następnie zmień stronę.

IMG 1075

Połóż rękę na bark po przeciwnej stronie. Chwyć drugą ręką za łokieć. Delikatnie pociągnij za łokieć rozciągając obręcz barkową i mięśnie łopatki.

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
skruczka

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO http://www.igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów !

Zgłoś nadużycie-
andrewmail115

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO www.igortreneronline.pl. Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl.

Zgłoś nadużycie-
gabka5655

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę trenera WWW.IGORTRENERONLINE.PL i wygraj 10 tysięcy złotych! Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce www.igortreneronline.pl I zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze i zbuduj piękną smukłą sylwetkę lub muskularne ciało!

Zgłoś nadużycie-
rafa395

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl I zmień się nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
Fit..Ola

Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl