fit.pl mobile logo

Jak zrobić zdrowy posiłek?

Wbrew pozorom zdrowe wcale nie musi być synonimem niesmacznego. Wybór odpowiednich składników to pierwszy krok w stronę zdrowego odżywiania. Równie ważne jest samo przygotowanie posiłków
Wbrew pozorom zdrowe wcale nie musi być synonimem niesmacznego. Dzięki prostym kuchennym sztuczkom twoje posiłki będą jednocześnie cieszyć podniebienie i spełniać dietetyczne normy.

Podsmażanie w woku


Ciągłe mieszanie zapobiega przypalaniu, dlatego w przeciwieństwie do tradycyjnego smażenia, podsmażanie w woku wymaga jedynie kilku kropel oleju. Dodatkowo wysoka temperatura panująca w tym naczyniu chroni naturalny smak poszczególnych składników i ich składniki odżywcze.

Tajemnicą chińskich kuchmistrzów jest rozgrzanie naczynia do bardzo wysokiej temperatury. Olej (słonecznikowy, z orzeszków ziemnych lub sojowy) powinien delikatnie zacząć dymić. W tym momencie wrzucamy mięso (nie więcej niż 200g jednocześnie) i energicznie mieszamy (stir-frying). Ważne by wszystkie składniki odpowiednio wcześnie przygotować. Po chwili mięso powinno być już gotowe – wyjmujemy je i wrzucamy same warzywa.

W woku można przygotować także wyśmienite dania dla wegetarian.


Pieczenie ryb


Pieczenie w piekarniku jest bardzo zdrowym, choć w Polsce jeszcze mało popularnym sposobem przygotowania ryb. Nadają się do tego praktycznie wszystkie gatunki ryb zarówno w całości jak i w postaci filetów.

Dobrze jest odpowiednio wcześnie przyprawić rybę lub polać ją marynatą, która nada jej ciekawego aromatu. W naczyniu żaroodpornym można umieścić także surowe warzywa takie jak cukinię, pomidory, cebulę i paprykę. Zapieczone będą ciekawą alternatywą dla tradycyjnej surówki.


Pyszne tofu

Pochodzący z Chin twarożek sojowy jest bogatym źródłem pełnowartościowego białka, roślinnych tłuszczów nienasyconych, wielu witamin i soli mineralnych. Niska zawartość cholesterolu i kalorii powinny skłonić nawet największego kulinarnego marudę do spróbowania tofu.

Dalekowschodni przysmak można wykorzystywać w kuchni w rozmaity sposób, np. dodać do sałatek zamiast sera feta, jeść na surowo jako przekąskę, grillować i zapiekać z innymi potrawami.

Odparowanie

Zamiast zagęszczać sosy kalorycznym masłem lub mąką lepiej zwyczajnie odparować nadmiar wody. Dłuższe trzymanie na ogniu i ciągłe mieszanie pozwolą skutecznie odparować niechcianą ciecz.

Zdrowe i smaczne

Sposoby przyrządzania zdrowych i niskokalorycznych posiłków nie ograniczają się jedynie do gotowania na parze. Warto je poznać i co ważniejsze włączyć do grona swoich ulubionych kulinarnych sztuczek.

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl