fit.pl mobile logo

W jaki sposób woda wpływa na nasz organizm?

Wodę mamy na wyciągnięcie ręki w kranie – wystarczy jej odpowiednie przefiltrowanie, aby cieszyć się najzdrowszym płynem, który możemy wykorzystać na wiele sposobów: do picia, zaparzania, przygotowywania posiłków. Woda jest dobra na wszystko – infekcje, zmęczenie, ból głowy i inne dolegliwości, a korzystanie filtrów przyczynia się także dla ekologii.

Woda – ochrona przed infekcją

Chorobotwórcze mikroorganizmy łatwiej przenikają przez wysuszone śluzówki, co może
w efekcie spowodować infekcję. Aby tego uniknąć należy dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości płynów. Regularnie nawadniając organizm nawilżamy błony śluzowe, przez co budujemy blokadę przed dostaniem się mikroorganizmów. Ponadto picie odpowiedniej ilości wody wpływa na wzmocnienie odporności oraz uregulowanie temperatury ciała.

Woda podczas gorączki

Podczas choroby bardzo ważne jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości płynów, gdyż podwyższona temperatura może szybko doprowadzić do odwodnienia organizmu. Dlatego dzięki regularnemu piciu przede wszystkim wody chronimy nasz organizm oraz centralny układ nerwowy, przed przegrzaniem. Woda to także nośnik substancji odżywczych, które będą pomocne zarówno w czasie trwania przeziębienia, jak i wtedy, gdy już będziemy zdrowi.

Picie wody z kranu ma pozytywny wpływ nie tylko na zdrowie ludzi, ale również na środowisko. Kupując wodę czy napoje słodzone w butelkach jednorazowego użytku przyczyniamy się do coraz większej produkcji śmieci, które rozkładają się nawet kilkaset lat. Dlatego idealną alternatywą jest filtrowanie „kranówki”. Woda wodociągowa, zanim zostanie pobrana
z domowego kranu, przechodzi szereg specjalistycznych procedur uzdatniania i badań – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. To tylko jeden z prawie dziesięciu krajowych aktów prawnych szczegółowo narzucający normy bezpieczeństwa, które musi spełniać woda z kranu. Mimo to nie zawsze jej smak nam odpowiada.

Dlaczego? Środki zapewniające ochronę przed drobnoustrojami (m.in. bakteriami, wirusami) oraz długa podróż kilometrowymi rurami wodociągu, mogą zmniejszyć jej właściwości smakowe i zapachowe. Dostępne na rynku filtry, m.in. polskiej marki Dafi, doskonale radzą sobie z rozmaitymi „dodatkami” – chlorem, innymi substancjami zaburzającymi walory smakowe. Dodatkowo filtry mają również działania zmiękczające wodę, co chroni urządzenia przed osadzającym się kamieniem. Na rynku możemy również znaleźć filtry, które wzbogacą naszą wodę w magnez i w łatwy sposób pomogą uzupełnić niedobory tego pierwiastka w diecie lub alkalizujące, sprawiające, że woda zyska zasadowy odczyn i pomoże m.in. w odkwaszaniu organizmu.

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl